ebook Antek
2.58 / 5.00 (liczba ocen: 659) Ilość stron (szacowana): 24

Antek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 9.90
Audiobook - najniższa cena: 8.98
9.90 zł
9.90 zł Lub 8.91 zł
9.31 zł
9.90 zł
Inne proponowane

Głównym bohaterem utworu jest kilkunastoletni Antek. Razem z rodzicami i siostrą Rozalką mieszkają na wsi na terenie zaboru rosyjskiego. Sytuacja finansowa rodziny jest fatalna. Antek już jako pięciolatek musiał pracować i pomagać matce. Początkowo był świniopasem, jednak nie umiał skupić uwagi na pilnowaniu zwierząt.

Chłopiec najbardziej lubi wykonywać zabawki z drewna i ma do tego wielki talent. To jednak nie podoba się matce chłopca. Pierwszym jego dziełem był wystrugany z drewna wiatrak, zapewne z powodu fascynacji chłopca wiatrakiem obserwowanym przez niego po drugiej stronie rzeki. Przez stałe zajmowanie się majsterkowaniem i struganiem często nie dopełniał swoich obowiązków. Dla matki jest oczywiste, że z takiego odmieńca wyrośnie tylko nic nie wart darmozjad i pośmiewisko.

Nowela Prusa podejmuje tematykę trudnego życia na wsi w XIX wieku, a co za tym idzie niełatwego losu dzieci. 

Antek od Bolesław Prus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jedna z tych lektur szkolnych, którą mimo ówczesnej niechęci przeczytałem i zostawiła w pamięci ślad - opisywała ciężki los, ale pozostawiała nadzieję na przyszłość.

Warto zerknąć