Dziewczynka z atramentu i gwiazd
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 5476
Ilość stron (szacowana): 272
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
KURSGA#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
24.06 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
24.16 zł
25.07 zł
25.41 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Pełna przygód i magii, wciągająca opowieść o odwadze i przyjaźni!

Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya.

Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik.

Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży musi ocalić wyspę Moya.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

Fani Pullmana z pewnością pokochają tę powieść. - Daily Express

Mistrzowsko zbilansowane połączenie słodyczy i mroku. Siła tej książki leży w niebywałym talencie autorki do snucia opowieści i kreowania mitologii. - Financial Times

Pomysłowy i czarujący, ten debiut jest pełen magii i cudów. - The Sun

Kiran Millwood Hargrave to autorka, o której z pewnością jeszcze usłyszycie. Jej pomysły są oryginalne, wyobraźnia imponująca, a okładka jej debiutanckiej książki to zdecydowanie najlepsza jak dotąd okładka tego roku. - The Times

 

Kiran Millwood Hargrave (ur. 1990 w Londynie) poetka i pisarka. Absolwentka Cambridge i Oxfordu. Debiutowała w 2014 roku Dziewczynką z atramentu i gwiazd, która w niespełna dwa lata później podbiła także amerykański rynek (wydana tam pod tytułem Córka kartografa). Millwood Hargrave ma już na swoim koncie drugą powieść The Island at the End of Everything. Mieszka w Oxfordzie z mężem, artystą Tomem de Frestonem.

Recenzje blogerów
Legendy posiadają wiele niesamowitych cech. Opowiadają o niecodziennych, często niewiarygodnych zdarzeniach, bazują na wydarzeniach historycznych, lub takich, które ściśle wiążą się z jednym, konkretnym epizodem. Nierzadko skupiają się na życiorysie niezwykłych osób, czy sytuacji, żywcem wyjętych z książek fantastycznych. Wiele legend posiada kilka wersji, są interpretowane na własny sposób. Przekazywane z ust do ust, stają się nieodłączną częścią kultury, lub danej społeczności.

Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…
KIRAN MILLWOOD HARGRAVE

Trzynastoletnia Isabella uwielbia słychać legend o Arintcie, z zachwytem zagłębia się w mapy malowane przez Ta. Marzy aby zwiedzić swoją wyspę – Moya i narysować jej mapę. Niestety Gubernator Adori odgrodził miasteczko Gromera, gdzie mieszka Isabella, od reszty wyspy. Część mieszkańców wygnał, reszcie zabronił wchodzić do pobliskiego lasu, nie wspominając o Zapomnianych Ziemiach, położonych tuż za jego granicą.

Kiedy zostaje znalezione ciało jednej z uczennic pobliskiej szkoły, miasteczkiem wstrząsa dreszcz niepokoju. Kilka dni później, w tajemniczych okolicznościach, znika córka Gubernatora. Ten nie szczędzi w środkach i szuka śmiałków, którzy zgodzą się wyruszyć z nim na poszukiwanie zaginionej. Jako, że Lupe jest przyjaciółką Isabelli, ta, niewiele myśląc, przebiera się za chłopca i dołącza do wyprawy poszukiwawczej.

Kierując się mapą, sercem, starożytnym mitem i odwagą, Isabella będzie musiała stawić czoło niejednemu zagrożeniu i uratować, tym samym, swoją ukochaną wyspę.

Każdy z nas nosi ze sobą mapę swojego życia. Mamy ją na skórze, w sposobie poruszania się, a nawet w tym, jak rośniemy i dojrzewamy.
KIRAN MILLWOOD HARGRAVE

Fabuła książki porywa czytelnika w opowieść przesiąkniętą magią, legendą o lekkim, baśniowym zabarwieniu. Odbiorca poznaje Isabellę – to w jej żyłach płynie atrament i gwiazdy. To ona, kierując się odwagą, ale też lekkomyślnością, sprowokowała los. Ten zaś popchnął ją w objęcia największej przygody; mrocznej, niepozbawionej przemocy i brutalności, ale i najszlachetniejszych cech i wartości. Autorka sprawnie odmalowała lęki i sposób postrzegania świata trzynastolatki, podkreślając uczucia i emocje, które mogą kierować dziewczyną w jej wieku.

Historia Isabelli spisana została prostym, subtelnym i atrakcyjnym językiem. Kiran Millwood Hargrave perfekcyjnie przedstawiła wykreowany świat – liryczne opisy miejsc, czy otoczenia potrafią zauroczyć i sprawić, ze czytelnik chętnie zagłębia się w jego granice, chce go eksplorować i poznawać. Mistycyzm i magia urzekają, przenikają się, tworząc fantastyczny, acz nieco mroczny klimat, idealnie komponujący się z historią. Fabuła ma swoje tempo – z każdym kolejnym zdarzeniem staje się bardziej zawrotna, przyspiesza, to znów spowalnia. Nie brak w niej zaskakujących zwrotów akcji. To książka, która wsysa czytelnika w swój magiczny wir.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd jest magiczną i poruszającą opowieścią skupiającą się na przyjaźni i poświęceniu; nadziei i zwątpieniu; miłości i nienawiści; samodzielności. Pokazuje, do czego może prowadzić jeden błąd, jedno zdanie, wypowiedziane w złości. Kiran Millwood Hargrave nie rozczarowuje. Tworzy piękny świat, niepozbawiony brutalności. Dostarcza świetną mieszankę baśniowego klimatu, zmieszanego z iluzorycznością. Łapie w sidła wyimaginowanego świata, w którym, zdawać by się mogło, nie ma rzeczy niemożliwych. Książka skrywa w sobie nieodłączne piękno zawarte między stronami, zauroczy zarówno młodzież, jak i dorosłych.

Ocena: 4+/6
©Bookmoment
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć