Mózg chce więcej. Dopamina. Naturalny dopalacz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.23 / 5.00
liczba ocen: 146
Ilość stron (szacowana): 320
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 złpremium: 20.94 zł
27.50 zł
29.67 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.92 zł
29.30 zł
29.32 zł
30.91 zł
31.41 zł
31.41 zł
34.90 zł
Opis:

Elektryzujące odkrycia na temat pojedynczej cząsteczki chemicznej w mózgu, która popycha nas do tego, by osiągać to, co niezdobyte i odległe – czy chodzi o lot na Księżyc, solniczkę po drugiej stronie stołu, czy zbliżenie do absolutu. Cząsteczka ta skłania nas do realizacji coraz to nowych celów. Jest źródłem kreatywności, a jeśli posuniemy się za daleko – obłędu.


MIŁOŚĆ: Znalazłeś osobę, na którą od zawsze czekałeś, czemu więc miesiąc miodowy nie trwa wiecznie? Czyli o cząsteczkach chemicznych odpowiedzialnych za pragnienie seksu i zakochiwanie się – a także o tym, czemu prędzej czy później wszystko się nudzi.
NARKOTYKI: Pragniesz wrażeń… ale czy to dobrze? Czyli dopamina wygrywa z rozsądkiem, wzbudzając palące pożądanie tak destruktywnych zachowań PANOWANIE: Jak daleko się posuniesz, by przejąc kontrolę? Czyli dopamina rządzi.
TWÓRCZOŚĆ I SZALEŃSTWO: Zagrożenia i korzyści dla mózgu wybitnie podatnego na działanie dopaminy Jak dopamina przełamuje bariery pospolitości.
POLITYKA: Dlaczego nie możemy się po prostu dogadać? Jak środki do dezynfekcji rąk wpływają na nasze poglądy polityczne.
POSTĘP: Co się dzieje, gdy sługa zmienia się w pana? Jak dopamina zapewniła ludziom pierwotnym przetrwanie, a rodzajowi ludzkiemu gwarantuje teraz zagładę.

Mick Jagger, Bob Dylan, Brian Wilson, John Nash, Albert Einstein, Friedrich Kekulé – u wszystkich nich widać różne aspekty działania dopaminy.

Recenzje blogerów
Daniel Lieberman i Michael Long postanowili bliżej przyjrzeć się dopaminie, która mimo wszystko jest bardzo istotnym neuroprzekaźnikiem, pełnym inspiracji, który działa na nas motywująco i pobudza naszą kreatywność. Czy jednak potrafi działać zbyt intensywnie? Zdecydowanie jest to godna uwagi książka, która porusza różne obszary naszego życia, a wszystko to w ujęciu intrygującego neuroprzekaźnika, jakim jest dopamina. To spory zakres wiedzy, ale opisanej w naprawdę przystępny sposób.

Cała recenzja na blogu: Mózg chce więcej

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć