Niebieski autobus - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.54 / 5.00
liczba ocen e-booka: 553
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
KURSGA#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
24.82 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.02 zł
26.91 zł
29.90 zł
Opis:

Głośna powieść Barbary Kosmowskiej o dojrzewaniu na prowincji w czasach PRL-u i tęsknocie do wielkiego świata. Idealna dla wszystkich, którym obce są kanki na mleko czy legendarne meblościanki.

Miśka Pietkiewicz dorasta w epoce kanek na mleko i chronicznych braków w zaopatrzeniu. Jej rodzinę trudno określić mianem pospolitej. Największą dumą taty jest mocna głowa i wysoka jakość produkowanego przezeń bimbru. Mama marzy o prawdziwym segmencie pokojowym i prowadzeniu kiosku z gazetami. Babka Bronia z rozrzewnieniem wspomina swoją karierę suflerki w prawdziwym teatrze i budzi powszechny szacunek w dni wypłaty renty, a wujek Roman do perfekcji opanował sztukę uwodzenia i tylko Temida nie chce się poddać jego czarowi.
Dzieciństwo Miśki rozświetlone jest blaskiem kineskopu telewizora zdobytego przez wuja w niejasnych okolicznościach. Dojrzewaniu zaś towarzyszy ogród pana Sybiduszki, miejscowego strażaka.
Pewnego dnia Miśka wsiada w niebieski autobus i wyposażana w obrazek Najświętszej Panienki, butelkę bimbru i słoik smalcu wyrusza na podbój wielkiego świata. Tylko czy dojedzie tam, gdzie chce dotrzeć – do domu?

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć