To, co zostaje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.09 / 5.00
liczba ocen: 1036
najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
-21% 19.90 zł
22.90 zł
26.78 zł
29.93 zł
Pozostałe księgarnie
22.05 zł
23.94 zł
24.80 zł
25.20 zł
26.76 zł
27.75 zł
28.04 zł
28.04 zł
31.50 zł
Opis:
To śledztwo złamałoby każdego detektywa. Trafiło na Colma Healy’ego, jednego z najlepszych. Niewyjaśniona zagadka morderstwa matki i dwóch córek, bliźniaczek, kosztowała go wszystko. Karierę i rodzinę. Dlaczego ktoś dokonał tak przerażającej zbrodni? Ta sprawa stała się jego obsesją. Mordercy nie znaleziono…

Nierozwiązana sprawa przeradza się w obsesję. Są tragedie, które nie dają o sobie zapomnieć…

David Raker to jedyny człowiek, który jeszcze nie opuścił detektywa Colma Healy’ego. Ostatni przyjaciel, specjalista od spraw beznadziejnych. Jest mistrzem w szukaniu tych, których inni nie potrafią znaleźć. Tylko on rozumie Colma. Wie, że jedyna droga, aby mu pomóc, to rozwiązać tę mroczną zagadkę.
Nie wiedzą, co ich czeka.
Gdy wspólnie wznawiają śledztwo, okazuje się, że obsesja przestaje być wyłącznie problemem Colma… Raker i Colm odkryją prawdziwe przyczyny tragedii, której korzenie sięgają wiele lat wstecz. Ale by to zrobić, będą musieli poświęcić wszystko, co dla nich najważniejsze…

O GŁÓWNYM BOHATERZE CYKLU:
DAVID RAKER – były dziennikarz, który rzuca pracę, by zaopiekować się śmiertelnie chorą żoną. Nie udaje mu się jej uratować. Zostaje za to prywatnym detektywem. Mistrzem w swoim fachu, potrafiącym znaleźć każdego. Odważnym. Bezkompromisowym. Skutecznym.

Recenzje blogerów
Bardzo lubię sięgać po książkowe cykle. Jak już zacznę, to zazwyczaj czytam wszystkie tomy, aż do ostatniego, który został wydany. Zdarza się czasem jednak tak, że w trakcie czytania orientuję się, że sięgnęłam po jeną z kolejnych części. Tak też był w przypadku najnowszej książki Tima Weavera, pt. To, co zostaje. Wprawdzie powieść spokojnie można czytać bez znajomości poprzednich tomów, niemniej jednak, swoją znajomość z głównym bohaterem - Davidem Rakerem wolałabym zacząć od pierwszej części.

To, co zostaje to powieść kryminalna, opowiadająca o jednym z nierozwiązanych śledztw, w którym udział brał jeden z lepszych śledczych - Colm Healy. Tajemnicze morderstwo kobiety i jej dwóch córek stało się dla niego wówczas zadaniem priorytetowym. Zaangażował się w jego rozwiązanie, stawiając na szali swoją karierę, a co gorsza - rodzinę. Obsesyjna chęć odnalezienia mordercy doprowadziła go do upadku. Stracił wszystko co miał, łącznie z dachem nad głową. Ostatnią deską ratunku okazuje się być dla niego David Raker, prywatny detektyw. Nie bez znaczenia zdaje się być powiedzenie, że "prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie".

Kiedy Colm na własną rękę postanawia na nowo wszcząć śledztwo, Raker wyciąga do niego pomocną dłoń. Wkrótce jednak okazuje się, że sprawa rozwiązania morderstwa Gail, zaczyna być również obsesją Davida. Żeby spróbować wyjaśnić kto stoi za śmiercią kobiety, muszą ponownie stanąć na wysokości zadania. Tym razem wiele do stracenia ma również Raker.

Tak jak wspomniałam na wstępie, była to moja pierwsza styczność z twórczością autora. Nie znam jego poprzednich książek, także od początku nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po jego najnowszej powieści. A co w rezultacie otrzymałam? Po pierwsze: kawał dobrego kryminału. Autor zdecydowanie potrafi uknuć świetną intrygę, a następnie ubrać ją w odpowiednio ciekawą historię. Umiejętnie wyprowadza czytelnika w pole, myląc tropy. Po drugie: intrygujących bohaterów. Co prawda Weaver w książce To, co zostaje nie nawiązuje zbyt wiele do przeszłości Rakera, niemniej jednak osobiście polubiłam jego postać. Sam język, którym posługuje się autor sprawia, że książkę czyta się dobrze.

Niestety mam również co do niej małe zastrzeżenie, które ostatecznie zaważyło na końcowej ocenie książki. O ile od początku mnie ona wciągnęła, a sama historia bardzo mi się podobała, o tyle później miałam z tą książką mały problem. Autor zbyt mocno zaczął wdawać się w szczegóły, co przełożyło się finalnie na spowolnienie tempa powieści.

Niemniej chętnie poznam inne książki, które wyszły spod pióra Tima Weavera. Zwłaszcza, że słyszałam wiele pozytywnych opinii o Bardzo złym miejscu.

Ocena: 3+/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć