ebook Podróż ludzi Księgi
3.49 / 5.00 (liczba ocen: 307)

Podróż ludzi Księgi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.44
Audiobook - najniższa cena: 25.38
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 14.00 zł Lub 14.00 zł
22.44 zł Lub 20.20 zł
28.00 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
22.54 zł
23.06 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Debiutancka powieść laureatki Nagrody Bookera przeszło po 25 latach po premierze ponownie trafia do rąk czytelników! „Podróż ludzi Księgi” to prawdziwa kopalnia motywów, które Olga Tokarczuk rozwijała w swoich kolejnych utworach, zdobywając przy tym międzynarodowe uznanie i uwielbienie miłośników literatury pięknej.

Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk:

Francja, rok 1685. Król Słońce ustanawia katolicyzm jedynym legalnym wyznaniem. Grupy hugenotów przemierzają kraj, by dotrzeć na północ, gdzie mają nadzieję znaleźć nową ojczyznę.
Z okien karety banitom przygląda się grupa nietypowych podróżnych, zmierzających na południe. Porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika, Markiz parający się alchemią, twardo stąpający po ziemi bogacz de Berle oraz Gauche – niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Ta podróż, momentami wręcz awanturnicza, może odmienić nie tylko ich losy, ale również dzieje całej ludzkości.
Oto w Pirenejach, ku którym zmierzają, w trudno dostępnym górskim wąwozie, w murach małego klasztoru od wieków ukryta jest Księga. Teraz ma szansę zaważyć na przyszłości świata. Tylko czy świat jest gotowy na to, by Księga została odnaleziona?

Podróż ludzi Księgi od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nauka potrafi rozłożyć na elementy prostsze to, czym się zajmie, ale nie potrafi potem złożyć tego w żyjącą całość.
Kiedy kobieta zmienia kolor włosów, to znak, że zaczyna się dla niej nowa epoko.
Walka ze światem to walka z samym sobą. Każda przemoc jest orędziem Szatana, to krzywda, śmierć, ogień, tortury. Walka, jak wojna, nie może być dobra. Zabijanie jest zabijaniem.
Kiedy pojawia się miłość, wyostrza się zdolność widzenia rzeczy, które do tej pory pozostawały w cieniu. Ale także ostrość widzenia tego, co już znane, zaciera się.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć