ebook Złota klatka
3.1 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Złota klatka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.99
Audiobook - najniższa cena: 26.24
34.99 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-23% 26.94 zł Lub 24.25 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
20.99 zł
29.04 zł
29.49 zł
29.74 zł
29.74 zł
31.49 zł
31.50 zł
34.99 zł
34.99 zł
Inne proponowane

Camilla Läckberg zwana królową szwedzkiego kryminału prezentuje pierwszy tom nowej serii kryminalnej. Złota klatka w genialny sposób przedstawia mroczne strony życia perfekcyjnej szwedzkiej rodziny, o której można przeczytać na pierwszych stronach gazet.  

Fabuła:

Faye, Jack i ich córka Julienne to na pozór normalna i kochająca się rodzina, w której niczego nie brakuje. Faye zdaje się być najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, jednak jej życie opiera się na ciągłych próbach zadowolenia wymagającego męża. Rozumie, że poświęciła siebie i swoje ambicje aby stworzyć rodzinę idealną. Jednak za sprawa postępowania i decyzji Jacka została perfekcyjna panią domu zamkniętą w złotej klatce.

Pewnego dnia Jack wraz Julienne udają się w rejs łodzią, z którego niestety już nie wracają. W mieszkaniu, w którym miał przebywać ojciec z córką prowadzący śledztwo policjanci odnajdują ślady krwi. Oczywiście pierwszym podejrzanym staje się Jack. Mnożą się pytania, ale jak się okazuje Faye także skrywa w sobie mroczną tajemnicę.

Złota klatka to niesamowity thriller psychologiczny opowiadający o nieugiętości, brutalnej zemście. To historia z pełnokrwistymi bohaterami.

Rekomendacje:

Złota klatka to kolejna książka szwedzkiej pisarki, którą można połknąć w zatrważającym tempie.- Karolina Korczyk - Caroline Livre

Złota klatka od Camilla Läckberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Nie ma sensu wracać do rzeczy, na które nie ma się wpływu.
Nadzieja jest bardzo potężnym narkotykiem.
LUKSUS, ALE CZY WOLNOŚĆ?

Patrząc z boku, Faye ma wszystko, co przeciętnej osobie potrzeba do szczęścia. Przystojnego męża Jacka, ukochaną córeczkę i wystawne mieszkanie w samym centrum Sztkoholmu. Jednak prawda wygląda nieco inaczej – mało kto dostrzega bowiem, że mąż nęka ją psychicznie i wymaga uległości. Kobieta czuje się niczym więzień w złotej klatce, w której wprawdzie ma zapewniony luksus, to jednak brakuje jej wolności. Pewnego razu Jack zabiera małą Juliannę w rejs, jednak dziewczynka znika pozostawiając ślady krwi w łodzi, a mężczyzna nie jest w stanie sobie przypomnieć, co właściwie się wydarzyło. Czy to możliwe, by w przypływie emocji zabił własne dziecko? I co w takim razie stało się z ciałem?

Nie potrafię sobie przypomnieć, jak to się właściwie stało, że sięgnęłam po książki Camilli Läckberg, ale jednego jestem pewna – nie żałuję. Dobrze pamiętam, że już po pierwszej części jej kryminalnej sagi zakochałam się w urokliwej miejscowości nadmorskiej o wdzięcznej nazwie Fjälbacka, polubiłam przesympatycznych głównych bohaterów i zupełnie przepadłam w ich śledztwach. Każdy kolejny tom okazywał się być jeszcze lepszy niż poprzedni, co sprawiło, że z wytęsknieniem wyczekiwałam ich premier. I tak było tym razem – nie byłam w stanie odpuścić sobie odliczania dni do lektury książki. Byłam niezwykle ciekawa, co Szwedka wymyśli tym razem i przede wszystkim – czy utrzyma wysoki poziom swojej twórczości?

Faye nie była pierwszą kobietą w historii, która została upokorzona przez męża, potraktowana jak idiotka i wymieniona na młodszą. Ale teraz koniec z tym, pomyślała. Razem jesteśmy silne i nie będziemy dłużej milczeć.

Co rzuca się od razu w oczy – w książce znajduje się wiele może nie tyle nawiązań, ale podobieństw do poprzedniej serii. Główna bohaterka to dziewczyna z mroczną przeszłością, która za wszelką cenę chce się wyrwać z Fjällbacki, która tym razem zyskuje bardziej negatywne konotacje. Również podział fabuły jest podobny – z tym, że w Złotej klatce oprócz teraźniejszości, mamy przeszłość po rozpoczęciu życia w Sztokholmie i przed. Czyli podsumowując, coś jakby trójdzielną fabułę. Rozwiązanie jest ciekawe i wcale nie złe, ale mimo wszystko momentami łatwo pogubić się w tym, gdzie dokładnie jesteśmy i kiedy mają miejsce opisywane wydarzenia. Jeśli chodzi o bohaterów, to są wyraziści, ale niekoniecznie pozytywni. Szczególnie główna bohaterka, która z jednej strony została mocno skrzywdzona przez życie i ludzi, a jednak z drugiej – mści się na swoich wrogach, być może w zasłużony sposób, ale wciąż okrutny. Mimo to zaakceptowałam Faye i chwilami mocno jej współczułam sytuacji, w jaką się przypadkowo uwikłała. Naprawdę, ciężko czytało mi się fragmenty, w których widać, jak mocno (i naiwnie) kobieta stara się, by zadowolić swoją rodzinę, podczas gdy ta zupełnie nie zwraca na nią uwagi. Warto pamiętać, że akcja powieści rozgrywa się wśród wyższych sfer, wśród bogactw i wystawnego życia, wśród pozorów i odgrywanych ról, gdzie autentyczność to towar deficytowy. Właśnie za nieudawaną naturalność, siłę, odwagę i inteligencję zaczęłam cenić kobietę, chociaż chwilami irytowała mnie niemiłosiernie. Za to, że jednak w pewnym momencie zaczęła kwestionować i poddawać ocenie rolę, jaką kazano jej przyjąć.

Co również rzuca się w oczy w tej powieści, to wszelakie związki bohaterów. To zaskakujące i nieco zastanawiające, że ciężko znaleźć tutaj zwykłą relację. W większości z nich dochodzi do zdrad, małżeństwa są tylko na pokaz, a miłość zupełnie nie istnieje. Zamiast niej mamy całkiem dużo jak na Läckberg scen seksu, w większości mocniejszych i często opisanych w odważny sposób. To było coś, czego akurat zupełnie nie spodziewałam się po thrillerze autorki. Tak samo tego, że ciężko nazwać tą powieść thrillerem psychologicznym, jak dumnie głosi okładka. Prędzej nazwałabym ją powieścią obyczajową. Próżno szukać tutaj bowiem grozy i napięcia, charakterystycznego dla tego gatunku, i przestępstwa, wokół którego wszystko się rozgrywa. To jest coś, czego najmocniej mi brakowało w powieści, podobnie jak rozwinięcia rozpoczętego wcześniej wątku mrocznej przeszłości głównej bohaterki, na co po cichu liczyłam. Również nie mogę powiedzieć, żebym była zadowolona z zakończenia, które uważam za mało realne i niepasujące do reszty fabuły.

Złota klatka to kolejna książka szwedzkiej pisarki, którą można połknąć w zatrważającym tempie. I choć moim zdaniem zdecydowanie słabsza i nieco rozczarowująca w porównaniu do poprzednich powieści autorki, to jednak wciąż warta lektury?

Ocena: 3+/6
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć