ebook Z zimną krwią
4.32 / 5.00 (liczba ocen: 6802)

Z zimną krwią
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 20.86
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-9% 20.86 zł
Inne proponowane

Piąta część bestsellerowej serii o detektyw Erice Foster. Kiedy Erika otwiera zardzewiałą walizkę, znajduje w niej rozczłonkowane ciało młodego mężczyzny i choć wiele już widziała w swojej karierze, to z podobnym widokiem ma do czynienia po raz pierwszy. „Detektyw Erika Foster jest prawdopodobnie najlepszą kobiecą detektyw, jaką kiedykolwiek poznałam. Nie, czekajcie: najlepszą detektyw w ogóle! Erika powraca z wielkim hukiem!” – Sturdust Book Reviews

Dwa tygodnie wcześniej znaleziono identyczną walizkę z ciałem młodej kobiety. Co łączy dwa morderstwa? Kiedy Foster wraz z zespołem zaczynają śledztwo, szybko orientują się, że to przypadek seryjnego mordercy, który już zaplanował kolejny ruch i zawsze jest przed nimi o krok. 
Gdy policjanci są co raz bliżej schwytania mordercy, Erika zostaje ofiarą brutalnego ataku. Zmuszona do odpoczynku w domu, nie zważa na pogróżki i za wszelką cenę chce wrócić do pracy. Walizek przybywa, a na dodatek w śmiertelnym niebezpieczeństwie znalazły się bliźniaczki jednego z kolegów detektyw. Czy uda jej się je uratować zanim będzie za późno? Czas mija nieubłaganie szybko, a kiedy główny podejrzany zostaje namierzony, Foster odkrywa, że morderca nie działa w pojedynkę.

„Wciągająca lektura – kiedy już zaczniesz, trudno ją odłożyć” – Rachel Abbott

„Olśniewająca wspaniała! Na okładce książki powinna być informacja, że kiedy zaczniesz, to nie odłożysz, póki nie skończysz!” – The Quiet Knitter

Z zimną krwią od Robert Bryndza możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Robert Bryndza ponownie (z)mrozi naszą krew!

Piąta odsłona kryminalnych zagadek z Eriką Foster w roli bezkompromisowej detektyw mrozi naszą krew już od pierwszych stron. I proszę mi wierzyć, takie uczucie towarzyszyć będzie nam podczas całej lektury. Robert Bryndza po raz kolejny nie zawodzi naszych czytelniczych apetytów. A nawet idzie jeszcze dalej wzbijając naszą ciekawość na wyżyny. Misternie utkana fabuła, gęsta atmosfera zbrodni i tajemnicza aura mordercy, sprawiają, że zanurzymy się w tym kryminalne maksymalnie. Z zimną krwią to wyjątkowa gratka, dla czytelników, którzy w książce poszukują mocnych wrażeń, czy też nieoczekiwanych zwrotów akcji, które przyprawiają o zawrót głowy. I tak właśnie będzie podczas lektury tej książki. Ci, którzy czytali wcześniejsze kryminały Roberta Bryndzy zdążyli już zaprzyjaźnić się z Eriką Foster.

Tym razem Autor przygotował dla niej zbrodnie o ogromnej sile rażenia. Doświadczona detektyw w swej pracy widziała już wiele. Jednak, po otwarciu zardzewiałej walizki z rozczłonkowanym ciałem mężczyzny Erika Foster, stwierdza, że jeszcze wiele w swojej pracy może się spodziewać. Widok szokuje, zwłaszcza, że dwa tygodnie wcześniej znaleziono podobną walizkę z ciałem młodej kobiety. Na domiar złego z czasem walizek przybywa, a tykający zegar nie jest sprzymierzeńcem policji bowiem z każdym przesunięciem wskazówki zegara morderca może dać ponownie o sobie znać. Seryjny morderca zbiera swoje żniwa. A gdy okazuje się, że w niebezpieczeństwie są również bliźniaczki jednego z kolegów Foster, akcja nabiera tempa, elektryzując falami emocjonujących wydarzeń. Okazuje się, że Erika Foster jest zawsze o krok do tyłu od mordercy, nawet w momencie jego zatrzymania bowiem, gdy zostaje on ujęty, szybko okazuje się, że nie działał w pojedynkę. Kto zatem jest jego sprzymierzeńcem? Gdzie jest i kiedy uderzy? Jedno jest pewne Robert Bryndza uderza w nas historią mrożącą krew w żyłach.

Fabuła tej książki gwarantuje nam, iż emocje sięgać będą zenitu. I nawet, gdy wszystko będzie wydawać się wyjaśnione… to właśnie będzie się tylko wydawać. Nie odłożycie tej książki, dopóki nie odnajdzie klucza tajemnicy morderstw. Polecam każdemu, kto w kryminale oprócz wartkiej akcji, pragnie towarzyszyć w śledztwie i wraz z głównym bohaterem uczestniczyć w poszukiwaniu mordercy. Erika Foster to idealny kompan, a Robert Bryndza doskonale wie, jak misternie utkaną fabułą sprawić, byśmy uczestniczyli we wspólnym poszukiwaniu mordercy. Jest to zasługą umiejętnej konstrukcji, a utkana przez autora intryga, przykuwa naszą uwagę, maksymalnie scalając nas z poznawaną historią. Ci, którzy mieli już przyjemność poznać Erikę Foster, na pewno się nie zawiodą. Natomiast tym czytelnikom, którzy po raz pierwszy sięgnęli do twórczości Roberta Bryndzy, zdecydowanie polecam pozostałe książki z serii z Eriką Foster: Dziewczyna w lodzie, Nocy stalker, Mroczna toń, Ostatni Oddech.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć