ebook Sodoma: Hipokryzja i władza w Watykanie
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 89)

Sodoma: Hipokryzja i władza w Watykanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.99
Audiobook - najniższa cena: 22.20
wciąż za drogo?
20.99 zł Lub 18.89 zł
31.99 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
25.59 zł
29.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Francuski socjolog Frédéric Martel, prowadząc czteroletnie śledztwo zaprosił do rozmowy kilkudziesięciu kardynałów i setki biskupów rezydujących w 30 krajach świata. W trakcie szczerych rozmów zadawał im niewygodne pytania, a uzyskane na nie odpowiedzi złożyły się na szokującą lekturę e-booka Sodoma: Hipokryzja i władza w Watykanie.

Frédéric Martel stworzył niezwykłą, reportażową opowieść, ujawniając hipokryzję najwyższych hierarchów kościelnych Watykanu. Decydując się na sięgnięcie po Sodomę dowiesz się między innymi dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Z jakich powodów ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zależy im na zachowaniu status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka?

To także książka o podwójnym życiu kościoła, homoseksualizmie wśród kleru i ukrywaniu swoich orientacji, oraz konsekwencjach z tego wynikających.

To książka niezwykle ważna, otwiera bowiem oczy na podwójną moralność i uzmysławia, że miejsce, które katolicy uważają za to najważniejsze, przybliżające człowieka do Boga, przesiąknięte jest ludźmi, którzy nauczają jak walczyć ze swoimi słabościami, a sami są nimi do cna przepełnieni.

Sodoma to trudna, wymagająca i bolesna książka, ale jak najbardziej jest to pozycja obowiązkowa.

Rekomendacje:

Sodoma to książka, którą czyta się ciężko. Nie tylko dla tego, że jest to opowieść dokumentalna, w której występuje wiele autentycznych postaci, które czytelnik musi sobie zlokalizować w świecie realnym. Lektura książki jest ciężka także z powodu opisanych zjawisk. Zaskakuje i przygnębia rozmiar hipokryzji w najwyższych sferach Watykanu. – Autorski przewodnik kulturalny

Sodoma: Hipokryzja i władza w Watykanie od Frédéric Martel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Literatura jest najlepszym towarzyszem podróży. Zawsze uważałem, że na trzech rzeczach nie warto oszczędzać- na książkach, podróżach i kawiarniach, gdzie spotykasz przyjaciół.
Sodoma to książka, którą czyta się ciężko. Nie tylko dla tego, że jest to opowieść dokumentalna, w której występuje wiele autentycznych postaci, które czytelnik musi sobie zlokalizować w świecie realnym. Aby zrozumieć zasady, które w ukryty sposób rządzą Watykanem, trzeba wiedzieć kto jest kim w tej opowieści. Lektura książki jest ciężka także z powodu opisanych zjawisk. Zaskakuje i przygnębia rozmiar hipokryzji w najwyższych sferach Watykanu.

Sodoma może tez być szokiem dla polskiego czytelnika i katolika, dla którego Jan Paweł II to święty i kojarzy się z dobrym dziaduniem, który opowiadał historyjki o kremówkach po maturze. Tymczasem okazuje się, że musiał wiedzieć o wielu strasznych rzeczach. Dwuznaczną postacią okazuje się też kardynał Dziwisz. Polski wątek Sodomy jest niewątpliwie dla polskiego katolika przykry. I niestety, dobrze udokumentowany.

Karol Wojtyła jako papież wypowiedział wojnę homoseksualizmowi, a jednocześnie w jego otoczeniu aż roiło się od ukrytych, choć aktywnych homoseksualistów. Oficjalna homofobia Watykanu w czasie tego pontyfikatu była zabójcza dla samych duchownych, ponieważ reakcją było ujawnianie homofobów jako aktywnych gejów. Choć trzeba stwierdzić, że był to najpilniej strzeżony pontyfikat. Jednak dziś po latach ujawniono rzeczy straszne. Można sądzić, że o wielu papież nie wiedział, ale z całą pewnością o niektórych ekscesach seksualnych wiedział i ukrywał.

Stanisław Dziwisz był szarą eminencją w otoczeniu papieża. Jednak dziś żadne z opinii o nim nie są pozytywne. Jego dzisiejsza pozycja w dużej mierze polega na tym, że dysponuje tajemnicami Karola Wojtyły. Gdy Martel rozpoczął śledztwo w sprawie nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim, nazwisko Dziwisza powtarzało się często. Podejrzewa się go o chronienie zdeprawowanych księży na najwyższych szczytach władzy. Dziwisz jest jednym z najbardziej podejrzanych bohaterów książki Sodoma. Z drugiej strony można mieć wrażenie, że akcentowanie homoseksualizmu i hipokryzji może też służyć do odwrócenia uwagi od innego problemu. A tym problemem jest pedofilia i jej tuszowanie. Także w Polsce.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nawał nazwisk i miejsc może zatrzeć sens książki. A jest to przecież opis gigantycznego śledztwa dziennikarskiego. I - co ciekawe - pewna laurka dla Franciszka.
    Nie ma tu też sensacyjnych wieści o papieżach, jeśli już - dość znane opowieści o ich podwładnych.

Warto zerknąć