Pestki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.87 / 5.00
liczba ocen: 573
najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-5% 20.79 zł
Opis:

Anna Ciarkowska zebrała wszystkie lęki i opisała je – niczym Sylvia Plath w „Szklanym kloszu”. Bohaterka „Pestek” próbuje obudzić się „z niestworzonych historii, z głupot i wymówek”, ale nie umie. A może nie chce. Może to jej gest protestu. Mocny i zapadający w pamięć.

Sylwia Chutnik

 

Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości.

 

Codzienność składa się z gestów i słów. Czasem zostawiają w nas mikrourazy, drobne skaleczenia, które nie chcą się goić i układają się w kolejne warstwy smutku. Czy poczucie osamotnienia jest ceną za nadwrażliwość na świat?

Pestki od Anna Ciarkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
CYTATY:
Samotność nie jest wtedy, gdy nie masz do kogo się odezwać. Tylko kiedy wiesz, że nikt nie zrozumie tego, co mówisz.
Nie za każdym uśmiechem stoi uśmiechnięty człowiek.
Zapomniałam, że życie nie jest dane, ale że trzeba je robić codziennie po kawałku.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć