ebook Tam, gdzie serce twoje
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 287)

Tam, gdzie serce twoje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa oferta: 14.90
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
14.90 zł
22.43 zł
22.43 zł
22.72 zł
23.54 zł
23.55 zł
26.61 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Podobno los zawsze daje drugą szansę. Ale ci, którzy ją przegapią, muszą przygotować się na wiele komplikacji… Laura poświęciła wszystko dla swojego małżeństwa. Stała się mistrzynią kompromisu, w końcu z roku na rok miała mniej do powiedzenia. Aż pewnego dnia o czwartej nad ranem coś w niej pękło. Rzuciła wszystko i udała się w podróż na drugi koniec Polski, nad morze, by odzyskać swoje serce…

Albert dawno temu znalazł prawdziwy skarb. Wyłowił z morza wyjątkowe złoże bursztynu. Z nikim się nie podzielił, ukrył je głęboko. Podobnie zamknął swoje serce. U schyłku życia postanowił naprawić wyrządzone krzywdy. Szybko jednak przekonał się, że to nie takie proste. 
W małym nadmorskim pensjonacie Laura spotyka ludzi, którzy serdecznie ją przyjmują, chociaż podobnie jak ona, znajdują się na życiowych rozstajach. 
Każde z nich szuka miłości, największego skarbu, który zwykle ukrywa się tam, gdzie wzrok nie sięga. Czy uda im się ją odnaleźć?

Tam, gdzie serce twoje od Krystyna Mirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mistrzyni kompromisu, która w końcu krzyczy: „dość”. Niewierny mąż, wyrodny ojciec, zgorzkniały, zamknięty na świat. Te dwie postaci łączy polskie wybrzeże. I klimatyczna powieść o sztormach ludzkich uczuć – Tam, gdzie serce twoje.

Laura ma dość. Ma dość męża, znanego i cenionego lekarza. Teściów, którzy wydają się reżyserami jej życia. Ma dość jednej kreski na teście ciążowym, wyrzutów pełnych spojrzeń i niewypowiedzianych oskarżeń. W środku nocy postanawia zmienić swoje życie. Zostawić za sobą to, co stare – niepewność, brak zrozumienia, miłości… Wyrusza w podróż z sąsiadem. Docierają nad morze. Czy pobyt nad Bałtykiem okaże się dla Laury łaskawy? Czy odzyska dawną radość życia i dopuści do głosu własne serce? Czy jej mąż zdecyduje się zrzucić ojcowski klosz w imię miłości, zanim będzie za późno? Odpowiedzi na te pytania da Wam lektura powieści.

Krystyna Mirek kolejny raz wykreowała bohaterkę, z którą mogą się identyfikować setki czytelniczek. Samotność w tłumie, przytłoczenie, brak poczucia własnej wartości… Laura straciła własną osobowość. Stała się ozdobą męża, który przez lata, z pomocą swoich rodziców, skutecznie ją tłamsił i poniżał. Na szczęście przyszedł moment, w którym wewnętrzny krzyk był zbyt głośny, zbyt silny. Laura zdobyła się na odwagę. Opuściła elegancki dom, zostawiła męża. Zrezygnowała z pozornie idealnego życia. Och, jak my ludzie uwielbiamy oceniać po pozorach. Żona doktora – pewnie jej nic nie brakuje? Ma piękny dom, pieniądze, weszła do wpływowej rodziny… A przecież w życiu nie chodzi o nazwisko, liczbę zer na koncie czy wyposażenie salonu. Tego, o co w życiu chodzi, Laurze zabrakło. I brakuje wielu kobietom, którym z punktu widzenia sąsiadów czy znajomych można tylko zazdrościć.

Na uwagę czytelnika zasługuje również postać Alfreda, łowcy bursztynu. W imię honoru, dumy, źle pojmowanych zasad i wartości poświęcił rodzinne szczęście w imię… No właśnie, czy jest coś, co powinno być ważniejsze od kochającej żony i rosnących dzieci? Czy mężczyzna naprawi błędy młodości zanim będzie za późno?

Uwielbiam Bałtyk, dlatego cieszę się, że w tej powieści Autorka zabrała i bohaterów, i czytelników właśnie nad polskie morze. Podążając na postaciami, słyszałam szum morza, rozkoszowałam się miękkim piachem. Podziwiałam zachody słońca i bursztyny. Morze koiło serce Laury. Powieść pisana jest prostym, jednak poruszającym wyobraźnię językiem. Kolejne strony przewraca się niespostrzeżenie.

Historie Krystyny Mirek zawsze zostawiają ślad w moim sercu. Bo Pisarka kreuje bohaterów z krwi i kości, ludzi takich jak my. Kobiety borykające się z problemami codzienności. Mężczyzn, dla których opinia społeczeństwa, honor i duma są ważniejsze od najbliższych… Czytając kolejne powieści, mam wrażenie, że każda z kobiecych postaci stworzonych przez Panią Krysię ma w sobie cząstkę mnie. Autorka za każdym razem daje nadzieję – na to, że coś może się zmienić, na to, że będzie lepiej. Wiara, nadzieja i miłość – te cnoty są także słowami kluczowymi twórczości Mirek. Bohaterom dają je inne postaci – aniołowie, którzy stają na ich drodze. Błażej, Orzeszek, właściciel pensjonatu, nowa szefowa – aniołowie czekali na Laurę tuż za płotem i pomogli jej dotrzeć do przystani serca. Laura z ich pomocą dobiła do bezpiecznego portu.

Jeszcze nie znałam daty premiery, a już czułam, że ta powieść będzie wyjątkowa i bliska mojemu sercu. Przypadek? Nie! Krystyna Mirek sprawiła mi prawdziwą niespodziankę. Jeden z bohaterów powieści – psiak głównej postaci – nosi imię Drops. I tak jak mój szczekający towarzysz w życie naszej rodziny, wnosi w życie bohaterki miłość, bezinteresowne oddanie, wierność. Miękka sierść i szorstki język pomagają ukoić smutki, a merdający ogon rozwiewa troski. To bardzo, bardzo miłe, zwłaszcza, że jak zaznaczyła Autorka w podziękowaniach, to właśnie imię mojego psa i moje pseudonim w internetowym książkowym świecie, było dla niej inspiracją. Drops&Drops kłaniają się w pas (ewentualnie w ogon)!

Tęsknota za miłością, zrozumieniem, ciepłem. Za słowem otuchy, za roziskrzonym spojrzeniem, za poczuciem, że jest się dla kogoś całym światem. Na drugim brzegu czeka prawdziwa przyjaźń, zainteresowanie, wyciągnięta dłoń, chęć zmian i zadośćuczynienia. Zachęcam Was do wybrania się w niezwykłą podróż z Krystyną Mirek i jej bohaterami. Wspólnie dobijecie do portu. Tam, gdzie Wasze serca…

Ocena: 6/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Moje poprzednie spotkanie z książką pisarki nie było najlepsze, rozczarowałam się widząc po raz kolejny podobną tematykę i znajome motywy. Ale jedna wpadka nie sprawiła, że przekreśliłam twórczość autorki, którą bardzo lubię. Byłam ciekawa co przyniesie jej kolejna powieść, starałam się nie nastawiać i podejść do tematu neutralnie. Jak to spotkanie się skończyło i czy tym razem wyniosłam inne wrażenia?

Laura od lat robi wszystko, żeby być idealną żoną i idealną synową. Chciałaby być również idealną matką, ale ten temat niestety niesie wiele rozczarowań i smutku, a także frustracji ze strony otoczenia. W pewnym momencie kobieta mówi dość - naciskom męża, który z roku na rok staje się coraz bardziej obcy, naciskom teściów, którzy nigdy nie traktowali jej jak właściwego wyboru syna. Korzysta z okazji i ucieka na drugi koniec Polski. Tam postanawia zacząć od nowa, choć nie jest to łatwe.
Albert lata temu odkrył Skarb, który uwarunkował jego życie na całe lata. Najszczęśliwszy znalazca jest samotnym, zmagającym się z chorobami starcem, który nie ma nikogo bliskiego. Uświadamiając sobie jak niewiele ma, postanawia naprawić błędy przeszłości, tylko czy po latach jest to nadal możliwe.
Każdy z bohaterów szuka szansy na lepszą przyszłość i rozprawienie się z przeszłością a ich nietypowe spotkanie będzie początkiem nowej drogi.

Wczesny poranek, a właściwie noc, młoda kobieta pakuje się w popłochu i wychodzi z domu. Trafia na sąsiada, który akurat odjeżdża i korzysta z okazji. Dlaczego ucieka?
Laura to młoda pani doktorowa, która ma piękny dom, nieograniczone pieniądze na wydatki i pracę, którą lubi ale właściwie zarabia w niej na przysłowiowe waciki. Patrząc z boku wydawałoby się, że to idealne życie.
Wystarczy jednak wejść do środka, żeby odkryć prawdę. Mąż, który coraz bardziej się oddala i właściwie nic w nim nie pozostało z tego kochającego człowieka którego poznała i pokochała. Teść, który wiecznie rozkazuje i zawsze ma racje. Brak wsparcia i otuchy. I starania o upragnione dziecko, które stają się obsesją.

Nowa historia, nowy kierunek, nowe motywy. Wszystko w tej książce jest nowe i świeże. Autorka przenosi czytelnika do Sopotu, pięknego nadmorskiego miasta w którym bardzo dużą rolę odgrywają bursztyny, wspaniałe kamienie zdobiące lokalną biżuterię. To tam Laura postanawia zacząć od nowa, dzięki niektórym mieszkańcom miasta ma taką możliwość.

Krystyna Mirek pisze książki z przesłaniem, dające otuchę i nadzieję na lepsze jutro. Tam, gdzie serce twoje idealnie oddaje te słowa. To historia osób, które poszukują lepszego życia, poszukują możliwości odkupienia swoich win, albo budzą się z marazmu i codzienności. Każda z postaci, które się tu pojawiają jest inna, niektóre są niewinne i można je polubić od razu, jednak są i takie, które niosą ze sobą mroczną przeszłość, pogardę do innych i wysokie mniemanie o sobie. Jednak i te postacie nie są jednoznaczne, można w nich znaleźć pozytywne cechy albo współczuć w momencie skruchy.

Autorka połączyła losy bardzo różnych ludzi, o różnych charakterach i różnej przeszłości. Ich relacje również są różnorodne, ale wszystko pięknie się ze sobą komponuje. Tym razem również do końca pozostaje nadzieja. Na naprawienie popełnionych win i nowy początek. Zarówno Laura jak i Albert, oboje właściwie po przeciwnych stronach w popełnionych czynach, pokazują, że prawdziwa skrucha pozwala czasami zacząć od nowa. I choć winy nie zostaną zapomniane to można na ich podwalinach tworzyć nową przyszłość.

Krystyna Mirek stworzyła książkę pełną nadziei, książkę, która pokazuje różne życiowe drogi, mówiącą o poświęceniu, potrzebie wybaczenia, ale również niezwykle istotnej skrusze i naprawie popełnionych win. Tam, gdzie serce twoje to pozytywna historia, która jest świetnym lekarstwem na gorszy dzień, jak również możliwością spojrzenia na innych ludzi trochę inaczej. To zdecydowanie książka, którą warto przeczytać i zrozumieć jej głębię.

Ocena: 5/6
©Książkowe Wyliczanki
Spełniaj swoje marzenia

Należę do osób, które bardzo mocno wierzą w terapeutyczną moc książek. Niejednokrotnie przekonałam się, że kiedy w moim życiu dzieje się coś złego, o czym, choć na chwilę chcę zapomnieć, bardzo często sięgam po książkę i to naprawdę pomaga. Jednak chwilowa ucieczka od tego, co nas martwi bądź przytłacza, to nie jedyny dobroczynny skutek zatopienia się w świecie książek. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że odpowiednio dopasowana do stanu ducha, w jakim w danej chwili się znajdujemy książka, może podziałać na nas tak samo dobrze, jak niemal rozmowa z psychologiem. Co prawda czytanie książek nie rozwiąże naszych problemów, ale z pewnością poznając historie przedstawione na ich kartach, nie raz możemy odnaleźć w perypetiach ich bohaterów cząstkę siebie i codziennych trosk, z którymi również i my się zmagamy. Co za tym idzie, często to właśnie książka pozwala nam spojrzeć na nasz problem z dystansem, podpowiada, jak poradzić sobie z sytuacją, z której w naszej ocenie nie ma wyjścia, a także często staje się impulsem do wielu daleko idących zmian na lepsze.

Dziś chcę Wam właśnie o jednej z takich książek opowiedzieć. Będziemy mówić oczywiście o najnowszej powieści Pani Krystyny Mirek Tam, gdzie serce twoje.

Jestem przekonana, że historia Laury, głównej bohaterki powieści może okazać się i na pewno, w wielu przypadkach okaże się bardzo podobna do tego, co każdego dnia przeżywa wiele kobiet. Nie przedłużając, zapraszam Was w takim razie do poznania Laury oraz kolei jej losów.

Kobieta z pozoru ma wszystko - wspaniały dom, męża lekarza i jako jego żona cieszy się szacunkiem wśród lokalnej społeczności. Nie bez powodu, jednak użyłam stwierdzenia „z pozoru ma wszystko”, bowiem jej prawdziwe życie, do którego nie sięga wzrok innych ludzi, jest niczym klatka, w której Laura się dusi. W rzeczywistości jest tylko dodatkiem do wizerunku małżonka, a w zasadzie tłem, z którego potrzebami nikt się nie liczy. Zarówno mąż, jak i toksyczni teściowie, a głównej mierze teść, emerytowany i ceniony w środowisku lekarskim doktor Wacław Andrychowski, oczekują od naszej bohaterki, tylko jednego – dziecka. Po wielu miesiącach bezowocnych starań, zarówno mąż Paweł, jak i jego ojciec, pod którego silnym wpływem znajduje się syn, całą winą za zaistniały problem obwiniają Laurę.
Pewnego dnia, kiedy kolejny cykl nie przynosi dobrych wieści zrozpaczona kobieta, wiedząc, że czekają ją kolejne upokorzenia i spojrzenia pełne zawodu, postanawia zamknąć ten etap swojego życia i zacząć walczyć o siebie i swoje marzenia. O czwartej nad ranem rzuca wszystko i wyjeżdża nad morze. My czytelnicy jesteśmy świadkami tego, jak Laura próbuje odnaleźć na nowo dawną siebie i uporządkować własne uczucia. Na drodze tego, bez wątpienia niełatwego procesu spotka wielu życzliwych ludzi, którzy podobnie, jak ona mają swoje troski i problemy, ale jest też coś, co ich łączy. Wszyscy marzą, pragną kochać i być kochanymi.

Autorka dużą część swojej książki poświęciła postaci Alfreda. Mężczyzny, który za sprawą wyłowionych kilka lat temu bursztynów jest bardzo bogaty, ale niestety bardzo samotny. Pochłonięty własnym znaleziskiem zapomniał o tym, co tak naprawdę jest największym skarbem w życiu człowieka. W momencie, kiedy jego życie dobiega końca, bardzo chce naprawić błędy przeszłości i zadośćuczynić krzywdy, które wyrządził. Jednak nie jest to, takie proste, jak mu się wydawało.
Pamiętajcie - całego zła, które popełniamy, nie da się naprawić w pięć minut.
Czy Alfred zdoła odkupić swoje winy i uzyska przebaczenie, zanim jego ziemskie życie dobiegnie końca oraz jaki wpływ On i Laura będą mieli na siebie wzajemnie? O tym musicie już przekonać się sami.

Tam, gdzie serce twoje to bardzo życiowa, ciepła i poruszająca historia. To opowieść o miłości, której wartość i obecność doceniamy dopiero wtedy, gdy ją tracimy. To książka, która zostawia nam nadzieję na drugą szansę, jednak tylko od nas zależy, czy ją wykorzystamy, czy pozwolimy jej przejść obok nas, a tym samym, będziemy musieli liczyć się z konsekwencjami.

To także wciągająca opowieść o trudnych wyborach i decyzjach, od których nie sposób się oderwać. Każdy z bohaterów w chwili, kiedy ich poznajemy, znajduje się na rozstaju życiowych dróg i doskonale zdają sobie sprawę, że od kolejnego kroku, na jaki się zdobędą, bądź nie zależy nie tylko ich przyszłość, ale być może ostatnia szansa na bycie szczęśliwym.

Ze swej strony nie pozostaje mi nic innego, jak tylko z całego serca polecić Wam tę wspaniałą książkę. Całym sercem dołączam się do słów, które Pani Krystyna Mirek zostawiła dla nas w podziękowaniach dołączonych do książki:

Niech ta historia da Wam wiele dobrych emocji, siły i wiary w siebie. Pomoże odpocząć, zrelaksować się, a potem wstać z nową energią do spełniania marzeń.

Ocena: 6/6
©Kocie czytanie
Podobno los zawsze daje drugą szansę. Jednak Ci, którzy ją przegapią, muszą przygotować się na wiele komplikacji…

Krystyna Mirek to jedna z niekwestionowanych polskich liderek na polskim rynku literatury kobiecej. Jej książki są uwielbiane przez rzesze czytelniczek. Mocno zasłużenie zresztą. Tym chętniej sięgnęłam po nową powieść tej autorki Tam, gdzie serce twoje.

Laura od wielu lat tkwi w toksycznym związku. Swoją codzienność podporządkowuje pracy męża, który jest cenionym lekarzem i nieskutecznym staraniom o dziecko. Jej teściowie na każdym kroku okazują, że nie jest odpowiednią kobietą w roli żony ich wspaniałego syna, szczególnie, że do tej pory nie urodziła ich upragnionego wnuka. Mąż zdaje się zgadzać z opinią swojego surowego ojca. W końcu jest jego wierną kopią i wszystko mu zawdzięcza. Pewnego dnia Laura odkrywa, że nie zniesie już ani sekundy dłużej w swoim domu, w swoim życiu i w rodzinie, która jej nie szanuje. Wyskakuje z domu z kilkoma rzeczami na początek oraz psem, wskakuje do samochodu swojego niezwykle zaskoczonego sąsiada i razem ruszają nad morze. Tam trafiają do pensjonatu, który zdaje się być metą dla wszystkich złamanych serc w okolicy. No może nie wszystkich, bo w pięknym domu niedaleko mieszka pewien samotny, nieszczęśliwy mężczyzna, któremu w życiu pozostał tylko dawno odnaleziony skarb…. Czy na drugim końcu Polski Laurze uda się odnaleźć szczęście, siebie, swoje serce i swój dom? Czy miłość może być trwała jak bursztyn? Czy wszyscy mają w nieskończoność i zawsze szansę na drugi start? Te pytania podsuwa czytelnikom autorka, odpowiedzi myślę każdy musi udzielić sobie sam…

Tam, gdzie serce twoje to lektura łatwa, przyjemna i dość leniwa. Myślę, że w sam raz na wiosenne rozbudzenie zmysłów i na czytanie w plenerze. Zazdroszczę też tym czytelniczkom, które mogą zabrać tę książkę ze sobą na plażę. Poza przyjemną treścią, pomiędzy wierszami autorka przemyciła wiele życiowych mądrości o których na co dzień zapominamy. Przypomina nam o tym co w życiu jest najważniejsze i że dom nasz jest tam, gdzie nasze serce… oraz to, że jesteśmy silniejsi niż nam się wydaje. A to ważne przesłanie. To co najbardziej zachwyciło mnie w tej książce, to niezwykle ciekawi, wielowymiarowi i interesujący bohaterowie. Nie są idealni, wprost przeciwnie pełno w nich wad, ale mimo wszystko do większości z nich mimo ich niedoskonałości poczułam sympatię. No a już samo zakończenie…. (nie widzicie tego jednak aż się uśmiecham na wspomnienie) dla takich zakończeń właśnie sięgam po tego typu książki. Krystyna Mirek udowadnia kolejny raz, że można pisać o uczuciach mądrze, bez zbędnego lukru i fanfar na zakończenie a jednocześnie chwytać za serce.

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć