Święte gry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.93 / 5.00
liczba ocen: 6744
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
45.90 złpremium: 27.54 zł
32.90 zł
36.72 zł
39.02 zł
45.90 zł
Pozostałe księgarnie
34.43 zł
34.43 zł
36.14 zł
36.31 zł
36.72 zł
38.66 zł
41.31 zł
41.50 zł
45.90 zł
Opis:

Mistrzowski thriller, okrzyknięty hinduską wersją „Ojca Chrzestnego” i obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Epicka, wielowątkowa opowieść o przyjaźni i zdradzie, przemocy i wielkiej miłości – oraz o współczesnym Bombaju. Serial na podstawie książki dostępny w serwisie Netflix.

Sartadź Singh najlepsze lata ma już za sobą. Jest czterdziestokilkuletnim rozwiedzionym policjantem, cynicznym, bez perspektyw zawodowego rozwoju. Jednak gdy dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców mafijnego półświatka, Ganeś Gaitonde, a kryjówka, w której się zabarykadował, jest szczelnie otoczona przez policję, zaczyna wierzyć w odmianę losu. Ale Gaitonde popełnia samobójstwo, zostawiając masę brudnych pieniędzy i więcej pytań niż odpowiedzi. Choć oficjalnie sprawa zostaje zamknięta, na polecenie służb wywiadowczych Sartadź zaczyna dociekać przyczyn owego samobójstwa. Ślady prowadzą go w głąb ciemnych podziemi metropolii, w świat przestępczości zorganizowanej i powszechnej korupcji.
„Święte gry” – nie bez powodu przyrównywane do światowego bestsellera „Shantaram” – ukazały się w kilkunastu krajach. Powieść uzyskała nominację do National Book Award i została wyróżniona Salon Book Award i indyjską Hutch Crossword Book Award.

„Tak samo jak trudno ją wziąć do ręki, tak samo trudno ją odłożyć” – „New York Times Book Review”

„Chandra doskonale wie, kiedy łamać reguły, a kiedy się do nich stosować” – „Los Angeles Times”

„Ambitna i napisana z rozmachem. Łączy zalety dziewiętnastowiecznej powieści i współczesnego kryminału” – „Elle”

Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć