ebook Czując: Rozmowy o uczuciach
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 1014)

Czując: Rozmowy o uczuciach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 13.90
wciąż za drogo?
-33% 13.90 zł
23.99 zł Lub 21.59 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
27.99 zł
-28% 19.90 zł
23.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Agnieszka Jucewicz – autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” – w 17 rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki bierze na warsztat uczucia i stany. „Jak dogadać się z emocjami? Jak poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze «Czując» podrzuca przydatne sposoby” – Grażyna Plebanek

Ważne jest, żeby mieć taką przestrzeń w głowie, w której można myśleć o tym, co się czuje

Agnieszka Jucewicz, autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze”, w 17 mądrych i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim i seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat uczucia i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

„Jesteśmy pełni silnych emocji. Złość, zazdrość, strach – dzięki nim trwamy jako gatunek. Dziś je tłumimy, wymusza to na nas kultura. A one i tak dochodzą do głosu w implozjach lub eksplozjach. Emocje proszą, by znaleźć do nich drogę, nazwać je, pozwolić im się w nas rozgościć, porozumieć się z nimi. Mają rację: w czasach gdy od prawdziwego «ja» ważniejsze wydaje się «ja» fałszywe, fasada, insta «ja», możemy na nie liczyć. Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Pozwolą kochać i żyć bez «dlaczego». Pokażą, jak czuć się wystarczająco dobrym. Czerpać z życia, być tu i teraz.
Jak dogadać się z emocjami? Jak poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze «Czując» podrzuca przydatne sposoby” – Grażyna Plebanek

„To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało” – Mikołaj Grynberg

O e-booku Czując: Rozmowy o uczuciach blogerzy napisali:

W pewnym momencie wydawało mi się, że nie czytam tej książki. A pochłaniam ją. Pożeram strona za stroną... Z drugiej strony bałam się tego, jak bardzo chciałam poznać treść tych rozmów... Uważam, że do tej lektury trzeba wracać. W odpowiednich dla siebie chwilach. W momentach słabości danej emocji, przeczytać, przemyśleć, uspokoić swoje szalejące myśli. - Angelika Ślusarczyk - Tylko magia słowa

Czując: Rozmowy o uczuciach od Agnieszka Jucewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Prawdziwa miłość ma na uwadze dobro drugiej osoby. Jeśli to dobro oznacza, że osoba, którą kochasz, nie chce z tobą być, to miłość każe ci pozwolić jej odejść.
Życie generalnie nie ma sensu i jest pełne cierpienia, ale na tym polega człowieczeństwo, że możemy mu sens nadawać.
Życie generalnie jest bez sensu i jest pełne cierpienia, ale na tym polega człowieczeństwo, że możemy mu sens nadawać.
Internet pozwala być chamem, być wrogim, pozwala kłamać i te kłamstwa oraz tę nienawiść bezkarnie rozpowszechniać.
Przychodzę dzisiaj do Was z opinią książki, która należy do grona Wstydu i Hańby. Dostałam ją jako prezent urodzinowy, zresztą sama sobie go zażyczyłam. I zabrałam go ze sobą na wakacje, nie wiedziałam, czego się spodziewać, jednak pewna dziewczyna, która prowadzi Instagram pod nazwą @pppami bardzo ją polecała. A że powoli przekonuje się do poradników, czy też książek o emocjach, stwierdziłam, że ta właśnie przypadnie mi do gustu. A jak się okazało finalnie? Zachęcam do zapoznania się z moją opinią.

Ważne jest, żeby mieć taką przestrzeń w głowie, w której można myśleć o tym, co się czuje.
Agnieszka Jucewicz – w mądrych i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Nie da się tutaj standardowo napisać recenzji, jak z każdą czytaną przeze mnie powieścią. Jest to forma wywiadu z różnymi osobami, profesorami, psychologami i nie tylko więc czyta się to całkiem zgrabnie i szybko. Z początku czytałam jedną emocję na jeden dzień, ale jak wyjechałam na urlop, to zaczęłam intensywnie czytać emocję za emocją. Znaczniki poszły w ruch, podobnie ołówek tudzież długopis, bo nie będę chciała się pozbyć tego egzemplarza. Przywiązałam się do niego i nie wyobrażam sobie, żeby miało go nie być w mojej biblioteczce. Z pewnością nie raz do niej powrócę...
Emocji jest wiele, ale chyba wszystkich doświadczamy w życiu. Teraz, kiedyś, może w przyszłości. Uważam, że każde ma swój punkt docelowy i świetnie stara się człowiekowi, czytelnikowi wytłumaczyć co to za emocja, jak ją rozpracować, czy chociażby zrozumieć. Oczywiście nie każda emocja ujęła mnie właśnie w momencie, kiedy ją czytałam, niemniej jednak uważam, że jest naprawdę wartościową lekturą.

W pewnym momencie wydawało mi się, że nie czytam tej książki. A pochłaniam ją. Pożeram strona za stroną... Z drugiej strony bałam się tego, jak bardzo chciałam poznać treść tych rozmów... Wiele z nich, zatarło się w mojej pamięci na bardzo długo... Uważam, że do tej lektury trzeba wracać. W odpowiednich dla siebie chwilach. W momentach słabości danej emocji, przeczytać, przemyśleć, uspokoić swoje szalejące myśli.

Zdecydowanie Wam wszystkim ją polecam. Tym, którzy są ciekawi. Tym, którzy lubią czytać książki tego typu. Nie chcę zmuszać, ale jest naprawdę warta uwagi, Bardzo fajnie, prostym językiem jest opisanie każdej z emocji, wiadomo, że w jednym czy drugim punkcie mogło być czegoś więcej, czy też mniej, jednak ja uważam, że jest całkiem nieźle. Ciesze się, że mogłam sięgnąć po tę książkę, że ją zauważyłam dzięki Instagramowi i @pppami. Już teraz zachęcam Was nie tylko do sięgnięcia po książkę, ale i do zajrzenia na insta Pameli, znajdziecie tam wiele wartościowych postów, tematów.

Zdecydowanie polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć