Gra na cztery
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.02 / 5.00
liczba ocen: 18
najlepsza cena! w tym miesiącu
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.32 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
-36% 17.02 zł
19.44 zł
23.65 zł
25.06 zł
25.07 zł
25.42 zł
26.91 zł
26.91 zł
29.90 zł
Opis:

Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie przekłada się na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki kolejnej powieści Hanny Cygler: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka. Czy poradzą sobie z kapryśnym losem i z niespodziankami, które szykują im osoby z ich bliższego i dalszego grona.

Trudne relacje z mężczyznami, toksyczne związki rodzinne, mroczne tajemnice, rywalizacja z kolegami muzykami, którzy nie przebierają w środkach, by dostać się na muzyczny top – zajmowanie się na co dzień kulturą wysoką nie chroni przed takimi problemami. Czy bohaterki powieści Hanny Cygler sobie z nimi poradzą?
„Gra na cztery”, współczesna powieść obyczajowa, w charakterystyczny dla autorki lekki sposób – momentami zabawny, to znowu wzruszający – opowiada o życiowych i emocjonalnych sprawach kobiet, które żyją nie tylko muzyką.

Recenzje blogerów
Hanna Cygler to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek obyczajowych zarówno, jeśli chodzi o literaturę współczesną jak i historyczną. Szczerze się przyznam, że już dawno nie miałam przyjemności spotkać się z twórczością tej autorki, więc tym chętniej sięgnęłam po jej najnowszą powieść Gra na cztery.

Bohaterkami powieści są nietuzinkowe kobiety: dwie niezwykle utalentowane i wysoce zdeterminowane skrzypaczki Bałtyckiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka kulturalna.
Każda z nich znajduje się na życiowym zakręcie. Czy wszystkie odnajdą właściwą drogę? Czy uporają się z trudną przeszłością, traumami oraz niełatwymi decyzjami, które muszą podjąć.

Gra na cztery to dość niepozornie wyglądająca publikacja. Raczej niewielka, szczególnie w porównaniu z cegiełkami, które miałam okazję czytać ostatnio. Nie mniej jednak miałam wrażenie, że w tej powieści jest bardzo dużo trudnych spraw. Rodzinne tajemnice, trudna przeszłość, od której uciekają bohaterki, toksyczne związki, małżeństwa na rozdrożu, a przede wszystkim brutalna i bezwzględna rywalizacja w świecie magicznej dla mnie gdańskiej filharmonii.

Co jeszcze znajdziemy w tej książce? Przede wszystkim dużo muzyki, ale także sporo wzruszeń, trudnych historii, trochę kryminalnej zagadki, ale i prozy życia wraz z jego blaskami i cieniami, łzami i radością.
A to wszystko w charakterystycznym stylu Hanny Cygler. Przyznam Wam jeszcze, że ogromnie cieszą mnie takie książki. To dowód na to, że można pisać powieści obyczajowe, dla kobiet i o kobietach w sposób ambitny i bez lukru.

Polecam
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć