Swatanie dla początkujących
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.03 / 5.00
liczba ocen: 25993
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.44 złpremium: 20.66 zł
24.90 zł
29.27 zł
29.27 zł
Pozostałe księgarnie
27.12 zł
28.89 zł
29.19 zł
29.27 zł
31.00 zł
32.72 zł
34.44 zł
34.44 zł
Opis:

Bestseller "Washington Post" i list przebojów Amazona.

Marnie MacGraw pragnie prostego życia – męża, dzieci, kombi i domku na przedmieściach. Wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, jest więc pewna, że wkrótce to wszystko dostanie. I wtedy spotyka Blix Holliday, krewką ciotkę swojego narzeczonego, która jest swatką i na dodatek umiera. Wkrótce całe życie Marnie się zmieni, dokładnie tak, jak zapowiedziała Blix.

Gdy po dwóch koszmarnych tygodniach małżeństwo dobiega końca, świat Marnie przewraca się do góry nogami. Szok pogłębia nowina, że odziedziczyła należący do Blix dom w Brooklynie wraz ze wszystkimi jej niedokończonymi „projektami”, czyli skrzywdzonymi przez miłość, czmychającymi przed szczęściem, trochę dziwacznymi przyjaciółmi i sąsiadami. Marnie nie wierzy w swoją wyjątkowość, ale jednak Blix skądś wiedziała, że to właśnie ona jest idealną kandydatką, aby kontynuować jej dzieło.

Blix wiedziała też, że Marnie musi odebrać od życia kilka trudnych lekcji: że miłość trudno dostrzec, a czasami to właśnie ci, którzy ją odrzucają, potrzebują jej najbardziej.

"Urocza lektura! Idealna dla wielbicieli What Alice Forgot Liane Moriarty czy The Particular Sadness of Lemon Cake Aimee Bender”. - Library Journal

"Rozkoszny, lekki niczym chmurka romans, który udanie łączy słodką historię z mądrą opowieścią o ludzkim losie. Wciąga od pierwszych stron". - Associated Press

"Swatanie dla początkujących to na wskroś cudowna książka". - HelloGiggles

"Powieść jedyna w swoim rodzaju. Jest przesycona ową magią, którą często gubimy, gdy dorastamy. Przesuwa granice pojęć takich jak zbieg okoliczności czy ludzka więź, proponuje, abyśmy ponownie uwierzyli w los, a może nawet w czary. Postacie, z ich dziwacznymi nawykami, wręcz wyskakują ze stronic i dzięki swoim pouczającym losom naprawdę chwytają nas za serce. Czytelnicy będą płakać, by chwilę później zanosić się śmiechem". - RT Book Reviews (Top Rated)

"Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak bardzo zakochałam się w bohaterach powieści. Maddie Dawson zaczarowuje tę opowieść z równą wprawą jak jej przecudowna bohaterka, Blix, która nie może powstrzymać się przed łączeniem, bardzo niekonwencjonalnymi metodami, pasujących do siebie ludzi. I sieje przy tym niemały chaos. Każda strona tej książki to czysta radość". - Camille Pagán, autorka bestsellerów "Life and Other Near-Death Experiences" oraz "Woman Last Seen in Her Thirties"

"Swatanie dla początkujących trafiło prosto w moje serce, krzesząc przy tym pióropusz złotych iskier. Maddie Dawson wykreowała magiczny świat, zamieszkany przez tak interesujących i realistycznych bohaterów, że nie miałabym nic przeciwko, gdyby wpadli do mnie na filiżankę kawy. To zabawna, mądra i wzruszająca historia o zakochiwaniu się… gdy wokół toczy się czasami bolesne, chaotyczne, ale jakże radosne życie". - Kerry Anne King, autorka bestsellerów "Closer Home" i "I Wish You Happy"

"To opowieść o miłości: odwzajemnionej, odrzuconej, ale także o słodkiej przyjaźni, która łączy dwie kobiety na skrajnie różnych etapach życia. Ta książka to prawdziwy klejnot. Jest ciepła, zabawna i wciągająca. I przekonuje, że miłość naprawdę jest wszystkim". - Nancy Star, autorka bestsellera "Sisters One, Two, Three"

"Swatanie dla początkujących to czysta rozkosz! Maddie Dawson jest mistrzynią tworzenia ciepłych, dowcipnych i uzależniających opowieści, ale także kreowania postaci, które chcielibyśmy poznać w prawdziwym życiu (każdy z nas powinien mieć swoją ciotkę Blix!). Zachwyciło mnie każde słowo tej niecodziennej, czarującej, poprawiającej nastrój powieści". - Jen Lancaster, autorka bestsellerów New York Times "Bitter Is the New Black" i "The Tao of Martha"

CYTATY:
Trudno o miejsce na miłość, skoro gniew nadal daje tyle przyjemności.
Zanim znajdziesz miłość, musisz przebrnąć przez wiele strachu.
To jedna z rzeczy, które każdy z nas musi poznać – jak serce się łamie, a następnie goi.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Marnie MacGraw wiedzie się marnie. Mąż okazał się zwykłą świnią, praca z niej zrezygnowała, a do tego musiała znów zamieszkać z rodzicami. Kiedy w końcu zaczyna stawać na nogi, niczym grom z jasnego nieba, spada na nią wiadomość o spadku w postaci domu. Spadku po Blix, ciotce byłego-już-męża, która wierzyła, że dziewczyna, tak jak ona sama, posiada nadprzyrodzoną moc swatania. Jest jednak pewien haczyk...

    Słodko- gorzka opowieść o tym, jak życie potrafi przemienić nawet złe wybory w coś pozytywnego, o sile miłości, mocy przyjaźni i efektach pozytywnego myślenia. Główne bohaterki są sympatyczne, a fabuła naprawdę pełna uroku. Dzięki temu "Swatanie dla początkujących" to momentami zabawna, chwilami wzruszająca, ale przez cały czas przyjemna lektura.

Warto zerknąć