ebook Instytut piękności
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 73)

Instytut piękności
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
26.78 zł Lub 24.10 zł
31.50 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
23.90 zł
26.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o potędze kobiecej przyjaźni. W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki…

Kobieca strona historii. Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci...
W niezwykłym gabinecie kosmetycznym przy ul. Marszałkowskiej, oprócz zabiegów upiększających i kamuflujących semickie rysy, kobiety wyprowadzone z getta przystosowują się do życia po aryjskiej stronie… Mada Walter pokazuje im, jak wykonać makijaż i fryzurę, żeby nie wyróżniać się na ulicy. Przygotowuje je do egzaminów przeprowadzanych przez gestapo, ucząc pacierza, zwyczajów wielkanocnych, przepisów na niekoszerne dania. Dla Sary, Zoi, Lei i Dalili życie pod przybraną tożsamością jest jedyną szansą na przetrwanie. Czy zdołają się wtopić w tłum?

Instytut piękności od Maria Paszyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Najlepszym przyjacielem starości jest zapomnienie. Dzięki niemu nie tęsknisz za tymi, którzy odeszli, za czasem, który nigdy już nie powróci.
Im więcej człowiek posiada, tym bardziej jest zniewolony.
Ludzie nie muszą być źli by zrobić coś złego.
Maria Paszyńska, to jedna z popularniejszych polskich autorek książek historycznych. Od lat tworzy wspaniałe powieści, w których dzieli się z czytelnikami swoja wizją wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości.

W najnowszej powieści Instytut Piękności autorka opowiada historię niezwykłej kobiety Mady Walter, która w swoim salonie w samym centrum okupowanej Warszawy makijażem i zabiegami pielęgnacyjnymi tuszowała semickie rysy swoich klientek. W lokalu na Marszałkowskiej uczyła Żydówki jak dostępnymi środkami mogą zmienić swój wygląd by mogły bezpieczniej poruszać się po mieście. Uczyła ich również katolickich modlitw i tego w jaki sposób przygotowywać niekoszerne posiłki. Ta wiedza mogła uratować im życie podczas przesłuchania. Mada Walter pomogła wielu kobietom. Wśród nich były Sara, Zoja, Lea, Dalia, które przygarnęła do swojego domu i otoczyła opieką. To dzięki nim, poznajemy część niesamowitego życiorysu Mady Walter.

To co najbardziej urzekło mnie w tej powieści, to głębokie studium osobowości. Bohaterki powieści odkrywają przed swoimi czytelnikami w cichej spowiedzi swoje rozterki, lęki i traumy, które przeżyły oraz opisują decyzje, które musiały podjąć by ocalić życie. Opowiadają nam swoje historie, nie szczędząc emocji, uczuć oraz łez.

Instytut Piękności to książka o kobietach, skierowana głównie do kobiet, chociaż myślę, że mężczyzn również powinna zaciekawić. Znajdziemy w niej element romansu, ale także sporą dozę wojennej codzienności. Przede wszystkim jednak ogromne świadectwo człowieczeństwa.

Zachęcam Was serdecznie do sięgnięcia po tą i inne książki autorki. Jak mało która potrafi tworzyć niesamowity klimat dawnych opowieści. Polecam

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć