Irlandczyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.11 / 5.00
liczba ocen: 3886
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.00 złpremium: 18.60 zł
22.90 zł
26.34 zł
26.35 zł
26.35 zł
Pozostałe księgarnie
-39% 17.05 zł
25.92 zł
27.28 zł
27.59 zł
31.00 zł
31.00 zł
Opis:

Koniecznie przeczytaj zanim obejrzysz film. Charles Brandt w wieloletnich rozmowach z zawodowym zabójcą mafii, Frankiem Sheeranem, tworzy pasjonujący obraz szemranych interesów Ameryki. Irlandczyk to prawdziwa perełka i pozycja obowiązkowa dla fanów tego rodzaju reportażu.

Kiedy Frank Sheeran był bliski śmierci i stwierdził, że w tej sytuacji wiedza, którą posiada nie stanowi już dla niego śmiertelnego zagrożenia, postanowił podzielić się nią z całym światem. W ten sposób wszyscy poznali prawdziwe oblicze Irlandczyka – Franka Sheerana. Z rozmów przeprowadzonych przez Charlesa Brandta wyłoniła się postać zawodowego mordercy wynajmowanego przez amerykańską mafię, który na jej zlecenie oraz słynnego przywódcy związkowego Jimmy’ego Hoffy, z zimną krwią zabił ponad dwadzieścia osób. Z tych, odkrywających wiele tajemnic Ameryki rozmów, na pierwszy plan wyłania się korupcja, walka o wpływy oraz ścisłe powiązania ze światem amerykańskiej polityki. Dotyka także tajemnic, które do dziś zdają się pozostawać nierozwiązane. Nie są to w żadnym wypadku teorie spiskowe, to sama prawda. 

Całość przedstawiona jest w iście sensacyjnym stylu, ukazując świat przedstawiony zupełnie jak w gatunku noir. To spektakularne kompendium wiedzy dotyczące powiązania polityki z brutalnym światem przestępczym i brudnymi pieniędzmi.

Ta książka stała się inspiracją do powstania filmu wyreżyserowanego przez Martina Scorsese, który już w niedługim czasie będzie można oglądać w serwisie Netflix. W żadnym wypadku nie można przeoczyć tej książki, a potem należy porównać ją z również doskonałym filmem.

Irlandczyk od Charles Brandt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć