Córka zegarmistrza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 24148
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.00 złpremium: 20.40 zł
-25% 20.40 zł
28.90 zł
34.00 zł
34.00 zł
Pozostałe księgarnie
-34% 20.40 zł
25.50 zł
26.76 zł
28.20 zł
28.89 zł
30.26 zł
30.26 zł
30.60 zł
34.00 zł
Opis:

Powieść australijskiej pisarki, która podbiła serca czytelniczek m.in. „Domem nad jeziorem”. Tym razem Kate Morton proponuje swoim fanom historię o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń.

„Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem.
Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata” – fragment powieści

Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe, przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.
Ponad 150 lat później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki.
Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta na fotografii? Czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę?

CYTATY:
Baśnie trzeba opowiadać, inaczej umierają.
Sztuka iluzji polega głównie na tym, by wiedzieć, co ludzie chcą zobaczyć, i zadbać o to, by to zobaczyli.
Dzieciństwo to najokrutniejszy czas w życiu człowieka. Pełen kontrastów - jednego dnia dryfujesz beztrosko pośród srebrzystych gwiazd, a drugiego błądzisz po czarnych lasach rozpaczy.
Prawdziwy lęk jest niczym piętno - nie da się go usunąć, nawet jeśli zapomniało się, co go wywołało. To nowe spojrzenie na świat: otwarcie drzwi, które już zawsze zostaną uchylone.
Prawda zależy od tego, kto opowiada historię.
Recenzje blogerów
Tym, co wydaje mi się być w niej najbardziej urzekające, jest niesamowicie piękny, dojrzały i elokwentny język autorki. Dawno już nie trzymałam w rękach książki napisanej w tak lekki i eteryczny sposób, a jednak pełen pasji i cudownej stylistyki – myślę, że brawa należą się również tłumaczowi, bo jestem przekonana, że wykonał kawał dobrej roboty, a na pewno nie było to takie łatwe zadanie, nie tylko ze względu na dojrzałość językową, ale również na atmosferę powieści.

Cała recenzja na blogu: Córka zegarmistrza

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Rozczarowująca. Pokonała mnie pierwszymi kilkudziesięcioma stronami. Główna bohaterka nijaka, opowieść nie chce wciągnąć. Jedyny plus - ładny język opowieści. Ale to za mało, żeby męczyć się dalej.

 • Awatar

  Zawsze wiedziałem, ze na Kate Morton mogę liczyć i chyba nigdy na jej powieściach się nie zawiodłem. W prawdzie od naszego ostatniego spotkania minęło już sporo czasu, jednak na książki tej autorki zawsze czekam i wyglądam ich niecierpliwie. Ucieszyłem się zatem, kiedy zobaczyłem w nowościach Córkę zegarmistrza.

  Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzę, że otrzymałem od autorki prawdziwą maszynę do podróżowania w czasie. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jestem wśród bohaterów i obserwuję nie tylko ich, ale i rozgrywające się wydarzenia. Pasjonowała mnie zagadka z przeszłości i nie mogłem doczekać się kiedy poznam jej rozwiązanie. Z ogromna przyjemnością zwiedzałem posiadłość Birchwood Manor i otaczające jej tereny. Uwielbiam takie klimaty i czytając takie opisy rozpływam się w zachwytach i oglądam wszystko szeroko otwartymi oczyma.
  Kate Morton w Córce zegarmistrze umie oczarować czytelnika nie tylko pięknym słowem, ale także obrazem. Niczym jeden z głównych bohaterów - Edward Radcliffe - oddaje piękno stworzonej fabuły.

  Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tej książki i tylko żałuję, że na kolejną tej autorki przyjdzie czekać pewnie dłuższy czas.

  Polecam czytelnikom wrażliwym, poszukującym historii o ogromnej miłości. Jednak nie o takiej przesłodzonej, polanej do granic możliwości lukrem. Polecam także tym, którzy w powieści poszukują dbałości o szczegóły, wolno snującej się fabuły, no i oczywiście miłośnikom epoki wiktoriańskiej.

Inne proponowane
Warto zerknąć