Zły król
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.07 / 5.00
liczba ocen: 510
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.80 złpremium: 12.48 zł
-50% 15.90 zł
16.00 zł
27.20 zł
32.00 zł
Pozostałe księgarnie
-11% 15.98 zł
18.51 zł
19.20 zł
25.19 zł
25.60 zł
27.19 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
Opis:

Druga – po bestsellerowej powieści „Okrutny książę”, która sprzedała się w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy – część znakomitej serii fantasy Holly Black. Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść. „Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek. Niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nigdy nie poddawać się znużeniu. O tak, to pierwsza i najważniejsza lekcja: musisz być silna…”

Gdy wyszło na jaw, że w żyłach Dęba płynie królewska krew, na Jude spoczęło brzemię odpowiedzialności za to, żeby jej braciszek po prostu dożył dnia, w którym będzie mógł przywdziać na swoje skronie koronę.
Tymczasem na tronie elfów zasiada zły król, Cardan, a Jude przybiera niewdzięczną rolę szarej eminencji. Nie dość, że w świecie opętanych żądzą władzy magicznych istot wciąż zmieniają się sojusze i układy, to niełatwo jest zapanować nad kapryśnym władcą. Cardan nie zaniedbuje żadnej okazji, by sponiewierać i upokorzyć Jude, choć wcale nie słabnie jego deliryczna fascynacja dziewczyną.
Gdy staje się aż nazbyt jasne, że za sprawą knowań kogoś z bliskiego otoczenia śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża wszystkim, których Jude darzy miłością, nadchodzi pora, by zdemaskować zdradę, a przy tym przecież trzeba jakoś sobie radzić z mieszanymi i bardzo żywymi uczuciami, które w niej budzi Cardan – ongiś zepsute książątko, teraz król – król, nad którym należy panować, bo stawką jest utrzymanie się kruchej lecz zdeterminowanej ludzkiej istoty przy władzy (i przy życiu) w czarodziejskim świecie.

CYTATY:
Żałować to dodać nieszczęście do nieszczęścia.
Władzę o wiele łatwiej zdobyć niż ją utrzymać.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć