ebook Miasto upadłych
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 28655) Ilość stron (szacowana): 400

Miasto upadłych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - polecana oferta: 24.68
wciąż za drogo?
29.69 złpremium: 19.15 zł Lub 19.15 zł
24.68 zł Lub 22.21 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
31.92 zł
24.66 zł
25.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Czwarta część cyklu z detektywem Deckerem w roli głównej. Coś okrutnego dzieje się w Baronville. W niegdyś tętniącym życiem, dziś pokrytym rdzą górniczym miasteczku w ciągu dwóch tygodni dochodzi do czterech morderstw. Amos – sam wystawiony na śmiertelne niebezpieczeństwo – podejrzewa, że zbrodnie z Baronville są tylko wierzchołkiem góry lodowej, sięgającej daleko poza granice tej miejscowości…

Pokryte rdzą górnicze miasteczko staje się areną zbrodni. W dodatku szaleje tam plaga uzależnień od opioidów. Obdarzony wyjątkowym talentem śledczym Amos Decker jest przypadkowym świadkiem podwójnego zabójstwa. Wkrótce niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać jego bliskim... Detektyw podejrzewa, że zbrodnie z Baronville są tylko wierzchołkiem góry lodowej, sięgającej daleko poza granice tej miejscowości…

Miasto upadłych od David Baldacci możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie można winić innych za własne wybory.
Coś okrutnego dzieje się w Baronville. W niegdyś tętniącym życiem, a dziś pokrytym rdzą górniczym miasteczku w ciągu dwóch tygodni dochodzi do czterech morderstw. W dodatku szaleje tam plaga uzależnień od opioidów. Obdarzony wyjątkowym talentem śledczym Amos Decker jest przypadkowym świadkiem podwójnego zabójstwa. Wkrótce niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać jego bliskim... Detektyw podejrzewa, że zbrodnie z Baronville są tylko wierzchołkiem góry lodowej, sięgającej daleko poza granice tej miejscowości.

Amos i Alex, jego koleżanka z FBI, przyjechali w dłuższe odwiedziny do siostry kobiety, która niedawno wraz z córką i mężem przeprowadziła się do Baronville. Spokój nie trwa długo, gdyż w sąsiednim opuszczonym domu dochodzi do podwójnego morderstwa. To właśnie Amos jako pierwszy dociera na miejsce zbrodni i odnajduje zwłoki pozostawione w dość przerażającej scenerii. Mimo że wyjaśnienie tego nietypowego przestępstwa nie należy do obowiązków, Decker angażuje się w nie nadzwyczaj silnie. Wierzy, że jego wyjątkowa, absolutna pamięć szybko doprowadzi do zakończenia sprawy, zwłaszcza, że martwi się o bezpieczeństwo rodziny Alex, a osoby odpowiedzialne za śledztwo nie należą do błyskotliwych. Szybko jednak okazuje się, że podwójna zbrodnia to tylko wierzchołek góry lodowej i początek kolejnych podejrzanych przestępstw. Brak świadków, nienawiść mieszkańców do pochodzącego z bogatej, dawniej tu rządzącej rodziny Barona, a przede wszystkim przerażająco łatwy dostęp do narkotyków, które zdają się być jednym z najbardziej pożądanych towarów w tym mieście, nie ułatwiają Amosowi zadania. Co gorsza, detektyw w skutek wypadku zaczyna mieć problem ze swoją świetną pamięcią. Czy uda mu się odgadnąć, kto stoi za tymi wszystkimi strasznymi zbrodniami, nim będzie za późno? Co tak naprawdę dzieje się w mrocznym Baronville?

Łapię zabójców. To tak naprawdę jedyna rzecz, w której jestem dobry.

To moje pierwsze spotkanie z detektywem Amosem, ale jestem nim totalnie oczarowana. Bezsprzecznie filarem tej wciągającej powieści jest niesamowity klimat, przesycony paraliżującym mrokiem i przeszywającą tajemniczością. Już po przekroczeniu pierwszych stron, doskonale zdawałam sobie sprawę, że świdrujące napięcie nie odpuści do samego finału, a złowieszcza atmosfera, z każdym kolejnym rozdziałem, będzie się efektownie zagęszczać i skutecznie podnosić poziom adrenaliny. Im dalej brnęłam, tym bardziej czułam jak przepadam w tej otumaniającej, choć przecież ponurej historii.

Spojrzał na nozdrza mężczyzny. Plujki. Samice. Już złożyły jajeczka, ale infestacja była znikoma. Muchy potrafiły zwęszyć martwe ciało z wielu kilometrów i były najlepszym sojusznikiem każdego policjanta, ponieważ - wraz z uruchomieniem biologicznego zegara śmierci - te natrętne owady pomagały ustalić, kiedy nastąpił zgon.

Bez wątpienia David Baldacci potrafi naszkicować dopracowaną, interesującą intrygę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony po to, by wyjaśnieniem wstrząsnąć, dosłownie wbić czytelnika w fotel. Autor pierwszorzędnie zwodzi czytającego, naprowadza jego umysł na prawdopodobne rozwiązania tylko po to, by po chwili ukazać całą sytuację z zupełnie innej perspektywy. Nadciągające niebezpieczeństwo i brak zaufania sprawiają, że zaczynamy podejrzewać niemal każdego i w napięciu wyczekujemy kolejnych, najpewniej mrożących krew w żyłach zdarzeń. Nie sposób przewidzieć, co może nastąpić za chwilę, w skutek czego obezwładniająca adrenalina, choć jej poziom już z pewnością zagraża zdrowiu, stale wzrasta, potęgując ból głowy czy nieustępujące drżenie rąk. Całość dopełniają fascynujące, dokładne, angażujące opisy zbrodni czy działań policyjnych, dzięki których nakreśloną opowieść przeżywa się niczym swoją własną.

Tym, co najbardziej cenił w swej niezwykłej pamięci, było wyłapywanie niespójności. Przypominało to przyłożenie matrycy do nowego materiału. Jeśli coś, choćby najdrobniejszy szczegół, nie pasowało, potrafił to zauważyć.

Naszkicowane postacie są interesujące, nietuzinkowe. Główny bohater momentalnie zyskał moją sympatię, szczerze, dawno mnie nikt tak bardzo nie zaintrygował. Amos zdecydowanie wyróżnia się z dotąd mi znanych upartych detektywów i z ogromną przyjemnością poznam inne historie z jego udziałem. Reszta postaci również w jakimś stopniu się wybija, tu każdy odgrywa istotną rolę, nie sposób tylko przewidzieć, komu z nich można choć trochę zaufać, dzięki czemu opowieść funduje paletę silnych emocji.

Dochodzenia w sprawach o morderstwo zwykle składały się z multum szczegółów i szczególików, z których nic nie wynikało, dopóki któryś z nich nie zaczął pasować do innego, a ten z kolei do innego i tak dalej.

Miasto upadłych jest książką, która oczaruje każdego fana mocniejszych thrillerów i kryminałów. To powieść przesycona mrocznym, niebezpiecznym klimatem, jaka obezwładnia już od pierwszych stron i nie wypuszcza ze swych macek jeszcze długo po zakończonej lekturze. Doskonałe kreacje bohaterów, brudne, grzeszne miasto uwikłane w zagmatwaną sieć kłamstw, dawnych boleści i przerażających sekretów, misternie uknuta intryga, silnie angażująca umysł czytelnika i trzymająca w niemiłosiernym napięciu do ostatniej strony, a wszystko nakreślone nieprawdopodobnie sugestywnym i klimatycznym piórem. Lektura tej powieści to niezapomniana, ekscytująca, choć trochę ponura i nerwowa przygoda, którą z czystym sumieniem uznaję za wspaniały początek moich emocjonujących spotkań z intrygującym Amosem. Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć