Wymazać siebie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.67 / 5.00
liczba ocen: 6764
cena polecana: 19.90
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.90 zł
25.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
19.49 zł
25.08 zł
25.49 zł
25.86 zł
28.49 zł
29.99 zł
Opis:

„Wymazać siebie” to historia chłopaka, syna fundamentalistycznego pastora w małym miasteczku w Arkansas, który dokonuje coming outu przed rodzicami. Ci, przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają mu ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej i wyjdzie z nałogu, albo straci rodzinę, przyjaciół i zostanie wykluczony ze wspólnoty kościelnej. Wówczas Garrard trafia do chrześcijańskiej organizacji o nazwie Love in Action. Tam pod okiem terapeutów poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor ma zostać nawrócony na heteroseksualizm, oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze.
Czym tak naprawdę była terapia konwersyjna? I czy w ogóle upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się siebie oraz swojej seksualności można nazwać terapią?
Garrard Conley demaskuje obłudę systemu terapeutycznego, a jednocześnie w subtelny sposób pisze o miłości i seksualności.

„Fundamentalnie chrześcijańscy rodzice wysyłają nastoletniego syna geja na «terapię», wierząc, że pomoże mu ona – wraz z siłą woli i modlitwą – zmienić orientację na «słuszną”, czyli hetero. Rzecz dzieje się w 2004 r. na głębokiej amerykańskiej prowincji, ale jest niestety wciąż niepokojąco aktualna i w Polsce w 2019 r. Geje i lesbijki, którzy mają na koncie horror podobnych «terapii», najczęściej nie chcą lub nie są w stanie opowiedzieć publicznie swych historii. Tym większą wartość mają wspomnienia Garrarda Conleya. Unikat. A zarazem przestroga dla wielu rodziców i ich homoseksualnych dzieci” – Mariusz Kurc, redaktor naczelny magazynu „Replika”, patrona medialnego „Wymazać siebie”

„Dzięki hojnym sponsorom powstawały specjalne duszpasterstwa dla «byłych gejów», z których najważniejsze to Exodus – koalicja ponad 80 Kościołów w 34 stanach. W 1998 roku główne dzienniki amerykańskie odnotowały 600 tys. dolarów wpływów z reklam terapii konwersyjnej. [...]
Terapia konwersyjna dla nieletnich jest obecnie zakazana w 14 stanach, a cztery kolejne prawdopodobnie wkrótce ją wprowadzą. Z badań wynika, że w pozostałych stanach żyje dziś ok. 20 tys. nastolatków, którzy zostaną wysłani na «leczenie», zanim osiągną pełnoletniość. Jest więc o kogo walczyć” – Agnieszka Graff, fragment wstępu do książki

Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć