ebook Niezapomniane wrażenie
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 5408)

Niezapomniane wrażenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.58
38.33 złpremium: 23.00 zł Lub 23.00 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
32.16 zł
32.20 zł
32.58 zł
35.92 zł
36.41 zł
38.17 zł
44.90 zł
44.90 zł
Inne proponowane

Największym marzeniem Claire Laurent jest uznanie w artystycznym świecie. Na drodze dziewczyny staje jednak ojciec, który naciska, by córka zajmowała się fałszerstwem. Zaledwie rok po zakończeniu wojny secesyjnej jest zmuszona uciekać z Nowego Orleanu do Nashville, gdzie jej losy krzyżują się z losami adwokata Suttona Monroego. Choć spotykają się w niezbyt komfortowych okolicznościach, prawnik traktuje ją jak dar niebios. Obracając się pośród elit Nashville, artystka wierzy, że spełnienie marzenia, by wywrzeć niezapomniane wrażenie w świecie sztuki, jest na wyciągnięcie ręki… Pod warunkiem, że jej nielegalna przeszłość nie zostanie odkryta.

Unioniści zniszczyli dom Suttona i skonfiskowali ziemie, a teraz chcą jeszcze odebrać honor jego rodzinie. Prawnik jest zdeterminowany, żeby odzyskać to, co do niego należy, i naprawić wielką krzywdę, ale odkrywa prawdę, która może go kosztować dużo więcej, niż był sobie w stanie wyobrazić… łącznie z utratą kobiety, którą kocha.

Miejscem akcji powieści jest historyczna rezydencja Belmont w Nashville – olśniewający przedwojenny majątek wybudowany przez Adelicię Acklen.

Niezapomniane wrażenie to porywająca historia o miłości, kraju podnoszącym się po zniszczeniach wojny, powrocie do życia tych, którzy zostali zranieni, i o odwadze, jaką muszą mieć, by przyjąć siebie i innych takimi, jakimi są naprawdę.

Niezapomniane wrażenie od Tamera Alexander możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Myślę, że ta powieść może Was zaskoczyć. To opowieść o miłości, o tajemnicach, dziełach sztuki... To książka opisująca czasy trudne, po których niełatwo jest wrócić do normalnego życia...

Niezapomniane wrażenie to powieść napisana przyjemnym stylem i w bardzo ciekawy sposób. Miejscem akcji jest posiadłość Belmont, którą po samym opisie chce się odwiedzić, a akcja dzieje się rok po zakończeniu wojny secesyjnej. Fabuła opiera się oczywiście na tajemnicy głównej bohaterki oraz tym czym się zajmowała. Dziewczyna też ucieka i chowa się przed osobą, którą jak myślała, że jest jej bliska. Claire też przez dłuższy czas mierzy się sama z własnymi problemami, ale wie też, w którym momencie musi zacząć się bronić i opowiada o wszystkim. Na pomoc w tym wszystkim przychodzi jej Sutton, który również nie miał łatwego życia, ponieważ unioniści zniszczyli jego dom i skonfiskowali ziemie. Młody mężczyzna pragnie sprawiedliwości, tego co zrobili jego rodzinie.

Jeśli chodzi o główną bohaterkę, która opowiada całą historię to bardzo młoda dziewczyna, która została zmuszana do rzeczy, których tak naprawdę nigdy nie chciała robić. Ojciec nigdy nie rozumiał jej pragnień, a jedyną osobą, która była jej bliska i, za którą tęskni, jest jej matka, która zmarła. Gdy trafia ona do posiadłości pani Acklen to nie może wyjść z podziwu piękna i tego, jak takiej kobiecie jak ona udało się stworzyć takie miejsce na ziemi. Z początku dziewczyna dostaje nie lada zadanie, od którego będzie zależało czy zostanie w posiadłości. Z biegiem czasu – jak już wspomniałam, będzie musiała stawić czoła swojej przeszłości. Jeśli z kolei chodzi o np. panią Acklen to mnie ta bohaterka bardzo się podobała. Nadała świetny charakter tej opowieści, a i jej historia zdradzona na kartkach Niezapomnianego wrażenia zdziwiła mnie i była świetnym dopełnieniem opowieści. Plusem opowieści też jest motyw malarstwa i sztuki w tej książce. To jej walor, który bardzo ładnie wpasował się w całą tę historię.
Myślę, że ci, którzy zaczytują się w powieściach z wątkami odnoszącymi się do arystokracji, do czasów powojennych, powinni być zadowoleni. Ja rzadko sięgam po powieści z takim wątkiem, ale ta książka mi się podobała.

Ocena: 4/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć