ebook Sezon na lisa
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 345)

Sezon na lisa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.40
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
15.40 złpremium: 9.24 zł Lub 9.24 zł
22.12 zł
-20% 22.39 zł Lub 20.15 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
28.00 zł
22.39 zł
23.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Przy mnie możesz być tym, kim zechcesz, i to mi wystarczy.

Paula rozpoczyna pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina. Jej jedynym celem jest zdobycie funduszy na rehabilitację chorego brata, za którego czuje się odpowiedzialna. Nie spodziewa się jednak, że te wakacje zmienią jej życie, ponieważ po raz pierwszy poczuje, że nie musi dźwigać rodzinnych problemów sama. Dzięki chłopakowi na tandemowym rowerze po raz pierwszy zrozumie, co znaczy być beztroską i szczęśliwą.
Zakochany w Sarze Olek wyjeżdża do pracy na Mazury, żeby zarobić na wyjazd do Kanady. Beztroski i przyjazny chłopak natychmiast zjednuje sobie przychylność pracowników Lisiej Doliny. Jego urokowi nie może się oprzeć nawet właścicielka pensjonatu, Anna, która nie cofnie się przed niczym, aby uwieść młodego chłopaka. Jego uwagę jednak przyciąga drobna piegowata dziewczyna o płomiennorudych włosach i niewyparzonym języku.
Czy jedne wakacje wystarczą, aby zostać ze sobą na zawsze?
Czy miłość jest w stanie wybaczyć wszystko?

Stał tam jak jakiś idiota i patrzył na mnie, jakby nie zrozumiał, co do niego powiedziałam. Cudownie. Tylko tego mi brakowało. Praca z tępym osiłkiem, który nie rozumie prostych poleceń.
- Jasne - odezwał się wreszcie.
Ruszył do wyjścia z kuchni. Chwyciłam swoją torbę na kółkach, zarzuciłam na ramię plecak i podreptałam za nim. W ciemnym korytarzu zatrzymał się na chwilę i zmierzył mnie od stóp do głów, a potem zapytał:
- Pomóc ci? - Wskazał ręką na moją torbę.
- Dam sobie radę - odpowiedziałam machinalnie.
To była automatyczna reakcja. Zawsze tak odpowiadałam, gdy ktoś proponował mi pomoc. Dam sobie radę. Ze wszystkim dam sobie radę. Gdybym tego nie robiła, kto wie, czy rzeczywiście podołałabym wszystkiemu, co mnie spotkało, pomyślałam.

Agata Czykierda-Grabowska - rocznik 1983. Pedagog resocjalizacyjny, który nie przepracował nawet jednego dnia w zawodzie. Fanka dalekich podróży, która panicznie boi się latać samolotem. Zafascynowana zombie cyniczka o romantycznej duszy. W swoich powieściach i opowiadaniach stawia na prostotę i realizm, kierując się zasadą: pisz o tym, co znasz. Wraz z mężem mieszka w Ząbkach pod Warszawą...ale tak jest dziś. Jutro to może być zupełnie inne miejsce na świecie.
Autorka czterech powieści z nurtu new adult: Kiedy na mnie patrzysz, Jak powietrze, Wszystkie twoje marzenia oraz Pod skórą.

Sezon na lisa od Agata Czykierda-Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Paula rozpoczyna pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina. Jej jedynym celem jest zdobycie funduszy na rehabilitację chorego brata, za którego czuje się odpowiedzialna. Nie spodziewa się jednak, że te wakacje zmienią jej życie, ponieważ po raz pierwszy poczuje, że nie musi dźwigać rodzinnych problemów sama. Dzięki chłopakowi na tandemowym rowerze po raz pierwszy zrozumie, co znaczy być beztroską i szczęśliwą.

Zakochany w Sarze Olek wyjeżdża do pracy na Mazury, żeby zarobić na wyjazd do Kanady. Beztroski i przyjazny chłopak natychmiast zjednuje sobie przychylność pracowników Lisiej Doliny. Jego urokowi nie może się oprzeć nawet właścicielka pensjonatu, Anna, która nie cofnie się przed niczym, aby uwieść młodego chłopaka. Jego uwagę jednak przyciąga drobna piegowata dziewczyna o płomiennorudych włosach i niewyparzonym języku.

Czy jedne wakacje wystarczą, aby zostać ze sobą na zawsze?

Sezon na lisa jest trzecim tomem romantycznej trylogii o jakże wdzięcznej nazwie Pierwszy raz, można ją jednak czytać niezależnie i właśnie tak było w moim przypadku. Dodatkowo jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki, ale jestem nią totalnie zauroczona i z pewnością sięgnę po inne pozycje tak zdolnej polskiej autorki.

Uśmiechnął się szeroko na mój widok. Moje serce zareagowało na to przyspieszonym rytmem. Nie znosiłam tej bezwolnej reakcji na jego widok, ale bardziej martwiło mnie to, co działo się na mojej twarzy. O ile galopujące serce mogłam ukryć, o tle buraka na moich policzkach nie dało się schować.

Fundamentem tej ciepłej historii jest bezsprzecznie niezwykły, urokliwy klimat, dopieszczony malowniczymi opisami pięknych Mazur. Agata Czykierda-Grabowska wyróżnia się niesłychanie ekspresyjnym piórem, dzięki czemu lektura jej powieści to niezapomniana podróż, rozbudzająca wszystkie zmysły i angażująca czytelnika na tyle mocno, by przerwanie czytania odczuwał jako bolesne katusze. To jedna z tych pozycji, które wciągają już od pierwszej strony i z każdym kolejnym rozdziałem zaciskają swe macki na czytelniku jeszcze mocniej. Czyni to z książki nie tylko pasjonującą przygodę, ale też nadzwyczaj absorbujące doświadczenie, dzięki któremu nakreślone postacie stają się wyjątkowo bliskie.

Jej pozorna bezczelność i prowokacje to były tylko pokazówki, które miały zamaskować brak doświadczenia. Może dlatego mnie tak do niej ciągnęło? Może chciałem posmakować tej niewinności? To jednak nie tłumaczyło, dlaczego czułem przy niej takie zdenerwowanie i dlaczego chciałem o niej wiedzieć jak najwięcej.

Naszkicowani bohaterowie to bez wątpienia osoby, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednych pokochacie całym sercem, drugich znienawidzicie równie mocno, jedno jest pewne, każdy z nich wywoła potężną lawinę emocji, z jakich niełatwo się otrząsnąć jeszcze długo po lekturze. Czytelnik staje się tu naocznym świadkiem zderzenia się dwóch, zupełnie odmiennych światów. Czy boleśnie doświadczona przez los dziewczyna ma szansę być szczęśliwa z beztroskim, troszkę niedojrzałym przystojniakiem? Czy łącząca ich relacja okaże się wyłącznie wakacyjnym flirtem czy czymś poważniejszym? I do czego jest zdolna mściwa, odrzucona szefowa, byle tylko zniszczyć kiełkujące uczucie między młodymi pracownikami?

Wiedziałem, że zaczynam coraz mocniej wpadać w tę lisią norę, którą nieświadomie wykopała dla mnie Paula. Tegoroczny sezon będzie dla mnie wyjątkowy. To będzie mój sezon na lisa.

Akcja książki jest niesłychanie wartka, nie sposób przewidzieć, czym za chwilę zaskoczy nas pisarka. Młodzi, zakochujący się w sobie bohaterowie stopniowo odkrywają kolejne karty, umożliwiające poznanie ich najgłębszych sekretów i obaw. I choć czytelnik kibicuje im całym sercem, doskonale zdaje sobie sprawę, iż życie nie przypomina pięknej bajki i nie wszystko zależy wyłącznie od nich samych. Agata Czykierda-Grabowska udowodniła, że nie boi się trudnych tematów, takich jak choroba, niedojrzałość rodziców czy niesprawiedliwe postępowanie przełożonych. "Sezon na lisa" chwyta za serce dzięki swej bolesnej autentyczności, która sprawia, że wszelkie trudne doświadczenia naszkicowanych postaci przeżywamy wszelkimi zmysłami, dajemy im się obezwładnić, w skutek czego lepiej rozumiemy ich skomplikowaną postawę. Mimo że ich życie nie należy do usłanych różami, to jednak rozwijające się między nimi uczucie jest w stanie uskrzydlić i odgonić demony przeszłości. Czy taki wspaniały, beztroski stan może trwać dłużej, niż tylko przez wakacje?

Przy mnie możesz być tym, kim zechcesz, i to mi wystarczy.

Sezon na lisa jest niezwykle ciepłą, poruszającą, romantyczną i mądrą powieścią, która zafunduje wam niezapomnianą, niesłychanie emocjonującą podróż do urokliwego pensjonatu, osadzonego na pięknych, nieprawdopodobnie malowniczych Mazurach. To opowieść wyjątkowa, chwytająca za serce swą autentycznością i kojąca duszę niczym najcenniejszy balsam. Czy niesprawiedliwość losu, mściwe zachowanie zazdrosnej szefowej i różnica charakterów są jakąkolwiek przeszkodą dla kiełkującego uczucia? A może owe zakochanie to tylko romantyczna, wakacyjna przygoda, która skończy się równie szybko, jak się zaczęła? Przekonajcie się sami! Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Chyba staje się to już moją małą tradycją, że sięgam po książki niektórych autorów po raz pierwszy. I tak oczywiście jest również i w tym przypadku. Sezon na lisa debiutuje w mojej skromnej biblioteczce, do tej pory jakoś nie miałam przyjemności poznać pozostałych książek Pani Agaty. Ale koniecznie muszę nadrobić te braki, bo ta pozycja mnie urzekła i idealnie natchnęła lekkością lata w te szaro-bure przedwiosenne dni. A przy okazji mogłam przenieść się w czasie i powspominać wakacje nad jeziorem z przyjaciółmi mając naście lat. Kiedy to wszystko było prostsze i nieskomplikowane. Gdzie czas upływał nam na pływaniu i wygrzewaniu się w promieniach słońca, gdzie jedynym środkiem transportu był rower, a wieczory schodziły nam na ogniskach lub meczach siatkowych przy świetlicy obok kościoła. Pani Agato, bardzo dziękuję za przywołanie tych wspomnień.

Niestety z wynikających ewidentnych moich braków czytelniczych, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to jest trzeci tom romantycznej trylogii. Oczywiście został napisany w taki sposób, w którym absolutnie to nie przeszkadza, ba nawet można się w tej historii po prostu zakochać. Autorka wykreowała sympatycznych bohaterów, których można polubić od razu. Choć postać głównego bohatera – Olka – rycerza w lśniącej zbroi, ciężko sobie wyobrazić w realnym świecie. Chociaż wolę wierzyć, że jednak tacy mężczyźni jednak nie wymarli wraz z dinozaurami i gdzieś tam chodzą tacy po świecie. Olek pracuje w pensjonacie „Lisia Dolina”, aby zapracować na swój wymarzony wyjazd zagranicę i aby sprawdzić jak jego babcia da sobie radę bez niego. Sama praca może nie jest do końca spełnieniem jego marzeń – jest taką złotą rączką, ale daje mu satysfakcję i nie ma czasu na rozmyślenia o swojej niespełnionej młodzieńczej miłości. Gdy w zajeździe pojawia się tajemnicza, ruda piękność, Olek od razu zwraca na nią uwagę. Intryguje go i z nieznanego powodu pragnie się wszystkiego o niej dowiedzieć. Paula, bo to właśnie o niej mowa, początkowo jest przerażona perspektywą dzielenia poddasza i łazienki z chłopakiem, trzyma go na dystans, ale po pewnym czasie zdecydowanie zmienia o nim zdanie. Los bywa jednak przewrotny ich sielskie życie zostanie wystawione na nie jedną próbę. A czy ich wakacyjny związek może przerodzić się w coś większego i mieć szanse na rozwój w codziennym życiu, musicie koniecznie sprawdzić sami.

Sezon na lisa baaardzo przypadła mi do gustu i z pewnością jeszcze kiedyś do niej zajrzę. Polecam ją z czystym sumieniem. To powieść miła, lekka i przyjemna, w której można się zakochać od pierwszej kartki. Zapewni Wam doskonałą rozrywkę, emocję, humor i miłość!! No czego można jeszcze więcej chcieć ?!

Ocena: 6/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć