Krwawy las
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.15 / 5.00
liczba ocen: 157
cena: 22.42
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
-21% 22.42 zł
-22% 23.32 zł
25.42 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
23.65 zł
25.06 zł
25.07 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Opis:

Za Rzym, za towarzyszy broni! Wojenny weteran debiutuje powieścią, której akcja rozgrywa się w 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim, gdzie rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. Na wielbicieli literatury wojennej czeka brawurowe połączenie emocji „Gladiatora” Ridleya Scotta z autentyzmem „Plutonu” Olivera Stone’a.

Nazywają go Feliksem, „szczęśliwym”, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?
Realistyczne opisy walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

„Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie” – Anthony Riches, autor cyklu „Cesarstwo”

„Krew i bebechy, ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi” – „Mail on Sunday”

„Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna” – „Sport”

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka napisana przez żołnierza o żołnierzach. Wartka akcja, barwny język, męska rozrwyka zapewniona. Moją ocenę książki obniża rozwiązanie zagadki tożsamości głównego bohatera wprost z hollywoodzkich produkcji filmowych, oraz w moje opinii wtłoczenie współczesnej mentalności w czasy starożytnego Rzymu. Mam też wątpliwości co do oddania realiów rzymskich legionów ( Autor nie korzystał ze zbyt wielu źródeł ). Słowem quasi-historyczna typowa amerykańska produkcja.

Warto zerknąć