ebook Ślepy zabójca
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 123685)

Ślepy zabójca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.51
Audiobook - najniższa cena: 26.00
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 16.45 zł Lub 16.45 zł
25.51 zł Lub 22.96 zł
26.00 zł
32.90 zł
32.90 zł
25.71 zł
26.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najsłynniejsza powieść znakomitej kanadyjskiej pisarki wyróżniona nagrodą Bookera. Wielka uczta dla fanów takich bestsellerów Margaret Atwood jak „Opowieść podręcznej”, „Ślepy zabójca” czy „Oryks i Derkacz”.

Opowieść, którą snuje Iris Chase, staruszka z bogatej acz podupadłej rodziny kanadyjskich przemysłowców, jest jak szkatułka z kilkoma ukrytymi dnami. Myśli Iris obsesyjnie krążą wokół dramatycznych losów siostry Laury, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach zaraz po wydaniu swojej powieści pt. „Ślepy zabójca”. Kontrowersyjna książka, która opowiada o uczuciu dziewczyny z bogatej rodziny do ubogiego rewolucjonisty i autora podrzędnych powieści przyniosła Laurze złą sławę, a może nawet śmierć. Czy historia tegoż buntownika i jego opowieść pomoże zamknąć wszystkie wątki i dokończyć to, co zostało przerwane?
Te splecione historie dopełniają się i pokazują, że w literaturze najbardziej fascynująca jest istota samej opowieści.

Ślepy zabójca od Margaret Atwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lubimy mieć taką dobrą opinię o własnych motywach, kiedy zamierzamy zrobić coś, co zaszkodzi komuś innemu.
O Ślepym zabójcy mówi się, że to najsłynniejsza powieść kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood. Autorka zdobyła za nią w 2000 roku Nagrodę Bookera. Niewątpliwie jest to kawał literatury – papierowe wydanie liczy ponad 600 stron. Czytałam tę książkę długo i cały czas towarzyszyło mi uczucie miłości połączonej z nienawiścią (love-hate relationship).

Kilka słów o fabule

Narratorką powieści jest Iris Chase – starsza kobieta, która pochodzi z bogatej rodziny kanadyjskich przemysłowców. Snuje opowieść meandrując pomiędzy wydarzeniami, które odcisnęły widoczne ślady na historii jej rodziny. Głównym kierunkiem jej wspomnień są losy młodszej siostry Laury. Kobieta zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, tuż przed premierą jej debiutanckiej powieści zatytułowanej Ślepy zabójca.

Ludzie pamiętają nie samą książkę, lecz wrzawę wokół niej: duchowni w kościołach napiętnowali ją jako obsceniczną, nie tylko tutaj, bibliotekę publiczną zmuszono do usunięcia jej z półek, jedyna księgarnia w mieście nie chciała jej sprzedawać. Mówiło się o cenzurze.

Kilka słów o wrażeniach

Książkę Margaret Atwood tworzą z jednej strony retrospekcje Iris, z drugiej, wycinki powieści Laury. Zabieg wielce interesujący z jednym 'ale'. Nie wciągnęły mnie fragmenty pochodzące z debiutanckiej książki młodszej siostry. Psuły mi obraz całości, czasami nużyły i nie potrafiłam ich odbierać jako istotny element czegoś większego. Za to wspomnienia Iris dotyczące przeszłości elektryzowały. Opowieści o historii przemysłowej rodziny, która bogaciła się na produkcji guzików, wciągały. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza postać zmarłej Laury, która była inna, kontrowersyjna, ciekawa.

Nie potrafię do końca odnaleźć się w tej powieści i złapać jej istoty. A myślę, że to warunek konieczny, żeby móc się nią zachwycić i zauważyć jej wielkość.

Kreacja postaci oraz ich otoczenia były porywające. Jednak pomysł na fabułę, który przełożył się na konstrukcję powieści, nie przemówił do mnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam tak mieszane uczucia co do lektury. Czy polecam Ślepego zabójcę? Jako całość nie, lecz zdaję sobie sprawę, że wielu czytelników może porwać – od początku, do końca.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Fabuła ciekawa i świetne opowiedziana. Dowód na to, że mając warsztat z prostego tematu można zrobić cacko.
    Na książkę składają się partie dziecka, nastolatki, młodej mężatki, starszej kobiety i tajemniczych kochanków. I tą różnorodność czuć w treści i stylu. Do tego dziennikarskie notki jako zarys tła społecznego i smaczki w postaci wtrętów fantastyki.
    Największe wrażenie zrobiło na mnie jednak to, że autorka niewiele mówiąc wprost tak wiele opowiedziała.
    Wspaniała lektura.

Warto zerknąć