ebook Bieguni - audiobook
3.7 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4491) Ilość stron (szacowana): 456

Bieguni - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 17.94
Audiobook - najniższa cena: 20.94
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
25.48 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
31.76 zł Lub 28.58 zł
20.94 zł
27.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Bieguni to powieść laureatki literackiej nagrody Nobla 2018 – Olgi Tokarczuk. To książka, która w 2008 roku została nagrodzona Nagrodą Literacką Nike, zaś w roku 2018 Międzynarodową Nagrodą Bookera. Takiej powieści po prostu nie wypada nie znać!

Fabuła:

Wiodącym tematem tej opowieści jest człowiek i jego podróże. Nie tylko te odległe, na skraj świata, ale też te, choćby najkrótsze, które rutynowo odbywamy codziennie. To także opowieść o podróżach, które człowiek odbywa do swojego wnętrza. Podróże, te fizyczne zobrazowane są krótkimi i wydawać by się mogło niepowiązanymi ze sobą wątkami, dotyczącymi wyjazdów samej autorki czy innych bohaterów, których napotkamy w treści. O podróżach duchowych Olga Tokarczuk mówi w wątkach dotyczących ludzkiej nieśmiertelności. Jednak pisarka zawiera w nich także historia XVII-wiecznego anatoma, Filipa Verheyena oraz XXI-wiecznego lekarza, Blaua, poruszając aspekt pragnienia nieśmiertelności, poprzez konserwację martwego ludzkiego ciała.

Sam tytuł nawiązuje do odłamu rosyjskich staroobrzędowców, biegunów (bieżeńców), którzy wierzą, że zło nagromadzone na świecie ma o wiele trudniejszy dostęp do człowieka, który nieustannie znajduje się w ruchu. Dlatego, aby mu nie ulec, musimy być w ciągłym ruchu, bez końca przemieszczać się.

Takiej książki nie można połknąć za jednym posiedzeniem, nią trzeba się delektować, smakować po kawałku i racjonalnie dozować sobie tę literacką ucztę.

Tego audiobooka wysłuchasz w wyjątkowej interpretacji autorki - Olgi Tokarczuk oraz zaproszonych przez nią wspaniałych aktorów: Magdaleny Cieleckiej, Agaty Kuleszy, Danuty Stenki, Mariusza Bonaszewskiego i Wiktora Zborowskiego.

Bieguni - audiobook od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć