ebook Bieguni - audiobook
3.69 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4507) Ilość stron (szacowana): 456

Bieguni - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.93
Audiobook - polecana oferta: 25.48
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-29% 24.43 zł
25.48 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
31.42 zł Lub 28.28 zł
27.71 zł
31.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Bieguni to powieść laureatki literackiej nagrody Nobla 2018 – Olgi Tokarczuk. To książka, która w 2008 roku została nagrodzona Nagrodą Literacką Nike, zaś w roku 2018 Międzynarodową Nagrodą Bookera. Takiej powieści po prostu nie wypada nie znać!

Fabuła:

Wiodącym tematem tej opowieści jest człowiek i jego podróże. Nie tylko te odległe, na skraj świata, ale też te, choćby najkrótsze, które rutynowo odbywamy codziennie. To także opowieść o podróżach, które człowiek odbywa do swojego wnętrza. Podróże, te fizyczne zobrazowane są krótkimi i wydawać by się mogło niepowiązanymi ze sobą wątkami, dotyczącymi wyjazdów samej autorki czy innych bohaterów, których napotkamy w treści. O podróżach duchowych Olga Tokarczuk mówi w wątkach dotyczących ludzkiej nieśmiertelności. Jednak pisarka zawiera w nich także historia XVII-wiecznego anatoma, Filipa Verheyena oraz XXI-wiecznego lekarza, Blaua, poruszając aspekt pragnienia nieśmiertelności, poprzez konserwację martwego ludzkiego ciała.

Sam tytuł nawiązuje do odłamu rosyjskich staroobrzędowców, biegunów (bieżeńców), którzy wierzą, że zło nagromadzone na świecie ma o wiele trudniejszy dostęp do człowieka, który nieustannie znajduje się w ruchu. Dlatego, aby mu nie ulec, musimy być w ciągłym ruchu, bez końca przemieszczać się.

Takiej książki nie można połknąć za jednym posiedzeniem, nią trzeba się delektować, smakować po kawałku i racjonalnie dozować sobie tę literacką ucztę.

Tego audiobooka wysłuchasz w wyjątkowej interpretacji autorki - Olgi Tokarczuk oraz zaproszonych przez nią wspaniałych aktorów: Magdaleny Cieleckiej, Agaty Kuleszy, Danuty Stenki, Mariusza Bonaszewskiego i Wiktora Zborowskiego.

Bieguni - audiobook od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć