ebook Korona kłamstw
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 8866)

Korona kłamstw
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 20.47
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.47 zł Lub 18.42 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
20.46 zł
20.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zaskakująca, pełna tajemnic i zwrotów akcji historia uzależniającej miłości. Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny, którą od najmłodszych lat uczono zarządzania wielomilionową firmą. Wychowana w złotej klatce dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół i nie zaznała zwykłego życia. W dniu 19. urodzin Elle wymyka się na ulice Nowego Jorku, aby przez chwilę poczuć się jak normalna nastolatka…

Dziewczyna zostaje napadnięta przez zbirów, którzy chcą ją skrzywdzić. Niespodziewanie ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który później zgadza się odprowadzić ją do domu. Nocny spacer po mieście kończy się tragicznym rozdzieleniem pary, ale bohater pozostaje na zawsze w pamięci Elle.
Przez lata dziewczyna będzie próbowała go bezskutecznie odszukać. Kiedy ojciec przedstawia jej Penna, który sugeruje, że ma zostać jej mężem, Elle jest wściekła. To arogancki drań, który zachowuje się tak, jakby była jego własnością. Wkrótce dziewczyna ze zdumieniem odkrywa , że czuje do niego nie tylko gniew.
Czy to możliwe, że Penn jest związany z przeszłością dziewczyny i mężczyzną, który zniknął z jej życia trzy lata temu?

Korona kłamstw od Pepper Winters możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny, którą od najmłodszych lat uczono zarządzania wielomilionową firmą. Wychowana w złotej klatce dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół i nie zaznała zwykłego życia. W dniu dziewiętnastych urodzin Elle wymyka się na ulice Nowego Jorku, aby przez chwilę poczuć się jak normalna nastolatka.

Dziewczyna zostaje napadnięta przez zbirów, którzy chcą ją skrzywdzić. Niespodziewanie ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który później zgadza się odprowadzić ją do domu. Nocny spacer po mieście kończy się tragicznym rozdzieleniem pary, ale bohater pozostaje na zawsze w pamięci Elle.

Przez lata dziewczyna będzie próbowała go bezskutecznie odszukać. Kiedy ojciec przedstawia jej Penna, który sugeruje, że ma zostać jej mężem, Elle jest wściekła. To arogancki drań, który zachowuje się tak, jakby była jego własnością. Wkrótce dziewczyna ze zdumieniem odkrywa , że czuje do niego nie tylko gniew.

Czy to możliwe, że Penn jest związany z przeszłością dziewczyny i mężczyzną, który zniknął z jej życia trzy lata temu?

Nigdy nie byłam sama, ale zawsze byłam samotna.

Elle nie miała beztroskiego dzieciństwa, musiała dorosnąć prędzej niż rówieśnicy, a na jej barki został zwalony ogromny ciężar. Pracuje w firmie ojca odkąd pamięta, wie, że interes wkrótce przejdzie na nią, dlatego spoczywa na niej ogromna odpowiedzialność. Nie zna zabawy, towarzystwa, rozrywki, całkowicie poświęca się obowiązkom, skutecznie izolując się od świata zewnętrznego. Nie cierpi z tego powodu ani trochę, bo jak mogłoby jej brakować czegoś, czego nigdy nie poznała. A jednak, spontanicznie wpada na szalony pomysł, by w dziewiętnaste urodziny wymknąć się spod starannej opieki ojca oraz jego pracowników i wyruszyć w nieznane, być przez jedną noc zwyczajną dziewczyną. Nieznajomość niebezpiecznego świata i naiwność dość szybko przynoszą tragiczne konsekwencje, na szczęście z opresji ratuje ją tajemniczy Bezimienny, który błyskawicznie rozbudza w niej niepokojąco silne uczucia. Pierwszy dreszczyk emocji, pierwszy intensywny, obezwładniający pocałunek, lecz także pierwsze złamanie przepisów.

I choć ta hipnotyzująca znajomość zakończyła się po jednej nocy, w sercu Elle pozostała na zawsze. Czy to możliwe, że nowy, porażający znajomy to właśnie owa tajemnicza, młodzieńcza sympatia dziewczyny?

Filarem tej niezwykłej powieści jest bez wątpienia wyjątkowy, lekko mroczny, enigmatyczny, ale z pewnością pobudzający klimat. Wszyscy mężczyźni, pojawiający się w życiu Elle, są niesłychanie tajemniczy, nie sposób ich rozszyfrować. To faceci, którzy wzbudzają skrajne, intensywne emocje, od których czytelnikowi dosłownie kręci się w głowie. Pewny siebie czy niebezpieczny? Intrygujący czy fałszywy? Nie od dziś wiadomo, że dziewczyny uwielbiają niegrzecznych chłopców, ale ci nakreśleni przez Pepper Winters, zdecydowanie należą do osób nieobliczalnych, mącących w głowie, odbierających zdrowy rozsądek, czyli takich, którym bezpieczniej nie ufać. A może to tylko pozory, a prawdziwy wróg czai się jeszcze bliżej?

Jeszcze nigdy nie odczuwałam tak chorej namiętności. Nigdy nie chciałam sprawić fizycznego cierpienia osobie, którą dopiero co poznałam.

Korona kłamstw pochłonęła mnie już od pierwszych stron, przepadłam w niej bez pamięci z zapartym tchem chłonęłam kolejne słowa. Im dalej się zapuszczałam, tym większy mętlik w głowie miałam, a wszystko dzięki perfekcyjnym zdolnościom manipulatorskim autorki. Wraz z pojawieniem się kolejnych zagadkowych postaci, napięcie sięgało zenitu, a każda próba odłożenia książki na półkę kończyła się fiaskiem. Poznanie prawdy i odkrycie sekretów demonicznego uwodziciela stało się ważniejsze niż wszystko inne. To właśnie jedna z tych otumaniających pozycji, jakie po prostu trzeba przeczytać na raz, a po lekturze pozostaje ogromny niedosyt i zagubienie.

- W chwili, w której powiedziałaś tak, wszystkie twoje wybory straciły znaczenie. Teraz do gry wkraczam ja.

Pisarka stworzyła naprawdę wyjątkowe, nieszablonowe kreacje bohaterów, które momentalnie stają się dla czytelnika kimś ważnym. Mam wrażenie, że skrajność i intensywność to główne cechy tej powieści. Postacie nie tylko same wszystko przeżywają niesłychanie silnie, ale i zarazem fundują czytającemu równie żywiołowe wrażenia. Wszelkie nakreślone emocje są obezwładniające, uzależniające, paraliżują czytelnika, sterują nim. Przeżywałam tę historię wszystkimi zmysłami, a kolejne niespodziewane zwroty akcji wielokrotnie przyprawiały mnie o dreszcze i skoki ciśnienia.

Miłość jest największą istniejącą prawdą. Cała reszta, pytania i zmartwienia, to tylko nic nieznaczący hałas.

Korona kłamstw jest zniewalającym, mrocznym, niebezpiecznym romansem, który rozpala wyobraźnię do granic i sieje istny mętlik w głowie. Pełna tajemnic, intryg i nieobliczalnych zwrotów akcji historia, która po przekroczeniu pierwszej strony staje się ekscytującym i niesłychanie przyjemnym nałogiem. Pepper Winters zafundowała czytelniczkom niezapomnianą, nieszablonową, pełną skrajnych emocji i niepewności przygodę, o której długo nie da się zapomnieć. Co robić, gdy niepojęte pożądanie jest napędzane przez jeszcze silniejsze gniew i nienawiść? Czy dziedziczka fortuny może komukolwiek zaufać? I jak wreszcie uwolnić się od niszczących demonów przeszłości? Odpowiedzi szukajcie na stronach tej wyjątkowej, hipnotyzującej powieści, ale nie łudźcie się, że odróżnienie prawdy od kłamstw będzie łatwym zadaniem. Polecam całym sercem!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Gdybym mogła, dałabym 0,5 gwiazdki. Ta książka jest zwyczajnie głupia. Fabuła jest oparta na głupocie: główna bohaterka codziennie od trzech lat rozmyśla o napaści, której była ofiarą, ale w swoim kochanku nie potrafi rozpoznać napastnika. Do tego szuka chłopaka, który ją wtedy uratował i jeżdżąc po komisariatach w całym Nowym Jorku nie potrafi wiarygodnie opisać jak doszło do jego aresztowania, w którym sama również brała udział, więc niestety nie udaje się go znaleźć. Główna bohaterka też jest głupia. Z powodów opisanych powyżej, ale także np. dlatego, że w wieku 19 - stu lat nie potrafi sobie wyobrazić, że wychodząc w nocy na ulice Nowego Jorku może zostać zaatakowana, pobita, okradziona lub zgwałcona.
    Książka jest zaklasyfikowana jako new adult czyli opowieść o osobach między 19-30 rokiem życia. Zastanawiam się jaką głupotą musi odznaczać się autorka i w jakim towarzystwie się obracać, aby zakładać, że ludzie w tym wieku są takimi debilami. Główna bohaterka oprócz tego, że jest głupia jest tak bezwolna i niemrawa, że nie potrafi wykonać zwykłej czynności np. wrócić do domu, bez pomocy tatusia, kierowcy, albo swojego kochanka....O niczym nie potrafi sama zdecydować, a według autorki jest panią prezes światowej firmy. Dodając do tego opisy jej przeżyć wewnętrznych i dialogów z samą sobą, które absolutnie nic nie wnoszą, przeplatane przydługimi opisami seksu, które oprócz tego, że nic nie wnoszą, nie wywołują też żadnych emocji u czytelnika, można z całą pewnością odpuścić sobie czytanie tego czegoś. Książka nie ma żadnych walorów, nawet rozrywkowego. No chyba, że dla kogoś rozrywką jest czytanie nudnawych rozmyślań, na zmianę z żenującymi opisami sytuacji, z której każda kończy się seksem. Nie potrafię odgadnąć dla kogo jest ta książka. Może jedynie dla napalonych miłośniczek Grey'a? Bo na pewno nie dla młodych, ambitnych biznesmenów, jak się zdaje Autorce. Oni mogą j ą jedynie wyśmiać i pokiwać nad nią głowami ze współczuciem.

Warto zerknąć