ebook Wszystkie życia Hedy Lamarr
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1299)

Wszystkie życia Hedy Lamarr
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.79
-8% 19.79 zł
Inne proponowane

Fritz Mandl jest charyzmatyczny i bajecznie bogaty. Przede wszystkim jednak jest faszystą zaopatrującym Niemców w broń. Wie, że Hedwig jest żydówką. Mimo to zrobi wszystko, by ją poślubić. Ona zrobi wszystko, by chronić siebie i swoją rodzinę. Dokąd doprowadzi ich rodzące się między nimi uczucie?

Kilka lat później świat obiega zaskakująca plotka – gwiazda hollywoodzkiego kina, Hedy Lamarr, dokonuje odkrycia, które może pomóc w walce z nazistami. Kim stała się Hedwig? Czy w jej burzliwym życiu znalazło się miejsce na prawdziwą miłość?

Po Pani Einstein i Pokojówce miliardera Marie Benedict odkrywa dla nas zdumiewający życiorys kobiety o wielu twarzach. Aktorki i badaczki, której przełomowy wynalazek zrewolucjonizował współczesną komunikację.

Wszystkie życia Hedy Lamarr od Marie Benedict możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życiorys Hedy Lamarr to niezwykła i arcyciekawa historia. Zupełnie mnie nie dziwi, że Marie Benedict znana z tego, że bierze na warsztat historie nietuzinkowych kobiet, postanowiła przybliżyć czytelnikom również postać Lamarr. Co z tego wynikło? Postanowiłam sprawdzić.

Bohaterkę powieści poznajemy w maju 1933 roku. Znana jest wówczas jeszcze jako Hedwing Kiesler. Kobieta ma dziewiętnaście lat, jest Austriaczką żydowskiego pochodzenia i właśnie rozpoczyna swoją sceniczną karierę. Podczas przedstawienia daje się zauważyć jednemu z najpotężniejszych mężczyzn w kraju – Fritzowi Mandlowi. Mandl jest nazywany sprzedawcą śmierci. Handluje on bowiem bronią a jej głównymi odbiorcami są Hitler i Mussolini. Niebawem Mandl składa dziewczynie propozycję nie do odrzucenia. Tymczasem coraz poważniej mówi się o możliwym wybuchu wojny i coraz głośniej i straszniej wybrzmiewa kwestia prześladowań w Europie ludności żydowskiego pochodzenia. Kiesler by chronić życie swoje i najbliższych, postanawia zgodzić się wyjść za mąż za jedynego człowieka, który może dać jej bezpieczeństwo w nadchodzących niepewnych czasach.

Niestety życie jako pani Mandl nie przyniosło kobiecie zbyt wielu radości. Jednak rozczarowanie i wyrzuty sumienia zmuszają ją do poszukiwania sposobu na odmianę losu nie tylko swojego, ale również swoich rodaków. Storpedowanie przez niemiecki okręt podwodny brytyjskiego statku przewożącego dzieci stanie się dla niej bodźcem do prac nad przełomowym odkryciem mającym ogromne znaczenie dla obronności.

Hedy Lamarr miała wiele żyć. Była córką, żoną, matką, była aktorką, wynalazczynią, była Austriaczką, była także Żydówką. Każde z tych żyć splata się ze sobą w niesamowicie barwną i ciekawą historię. Książka wciąga niemal od pierwszej strony. Narracja w pierwszej osobie, pozwala jeszcze mocniej oddać się tej historii, wsiąknąć w nią. Książkę czyta się bardzo szybko i niezwykle sprawnie. Żal mi tylko jednego. Kończąc tę książkę, miałam wrażenie, jakby zabrakło jej końca, jakby urwała się nagle. Trochę bez puenty.

Wszystkie życia Hedy Lamarr to trzecia w dorobku książka Marie Benedict. Gorąco Wam ją polecam. Ja tymczasem z chęcią sięgnę po jej poprzedniczki: Pani Einstein oraz Pokojówka miliardera.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  2,5
  Bardzo przeciętna historia, przez 2/3 książki miałam wrażenie, że czytam o każdej, zwykłej kobiecie żyjącej w niespokojnych czasach. Niektóre wątki niepotrzebnie rozciągnięte np. udowadnianie i podkreślanie kilka razy stosunków z pierwszym mężem. Druga część za to zbyt pospieszna, jakby Autorka chciała jak najszybciej zakończyć pisaną powieść. Styl książki też raczej pospolity, język często kolokwialny, niedbały. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy zamysł pisarki. Czytało się dobrze i szybko, ale nie rozbudziło mojej ciekawości względem głównej bohaterki, nie przekonało o jej wybitnym wkładzie w światową naukę i stworzyło w mojej głowie obrazu kobiety - naukowca. Dużo więcej dowiedziałam się w tym względzie z posłowia na końcu książki. Kolejna książka, której treść nie zapadnie mi na dłużej w pamięć. Można przeczytać, asle nie oczekujcie zbyt wiele.

 • Awatar

  Ta książka budzi dreszczyk emocji niczym thriller, wzrusza jak dobry obyczaj, wciąga jak powieść sensacyjna, a jednak jest oparta na faktach.

  Hedy Kiesler to młoda aktorka, Żydówka i pełna życia dziewczyna. Hedy Mandl to posłuszna żona, ozdoba przyjęć i kolacji wydawanych przez handlującego bronią męża. Hedy Lamarr to piękna gwiazda filmowa z samego Hollywood. Hedwig Kiesler to niezwykle inteligentny i zdeterminowany wynalazca. Co sprawiło, że jedna kobieta wiodła życie każdej z nich?

  Marie Benedict w bardzo przystępny sposób przedstawia losy zapomnianej, lecz jakże niezwykłej osoby. Naprawdę warto poznać Hedy! Polecam.

Warto zerknąć