W kategorii Słowniki, encyklopedie, albumy mamy około 287 pozycji. Najpopularniejsze ebooki w tej kategorii to Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do „Niucha” (, ), Fotografie, które nie zmieniły świata (), Polscy święci (), Stare cywilizacje słynne budowle (), Słownik architektów, inżynierów i budowniczych związanych z Katowicami w okresie międzywojennym ().

Najnowszymi ebooki dodanymi w kategorii Słowniki, encyklopedie, albumy są Słownik medyczny polsko-angielski angielsko-polski + definicje haseł (), Słownik dla pielęgniarek - opiekunów - rehabilitantów polsko-niemiecki - niemiecko-polski (), Neofici polscy (), Fotografie, które nie zmieniły świata (), Język angielski w polskiej leksykografii. Słowniki przekładowe lingwistyczne i encyklopedyczne, wydane w latach 1782 - 2012 ().

W tej kategorii najbardziej popularne promocyjne ebooki są Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do „Niucha” (, ) w cenie 20.48 zł, Fotografie, które nie zmieniły świata () w cenie 35.22 zł, Polscy święci () w cenie 15.99 zł, Stare cywilizacje słynne budowle () w cenie 8.00 zł, Słownik architektów, inżynierów i budowniczych związanych z Katowicami w okresie międzywojennym () w cenie 17.71 zł.

Słowniki, encyklopedie, albumy