Opowiedziane.pl

Stanisława Pakoca

Zawsze w trakcie lektury, w biegu na kolejne spotkanie autorskie - jest o czym opowiadać. Czytam, więc jestem! Taka pasja..
26.32 zł
Prawdziwe motywy przestępcy tkwią w jego umyśle. Szaleństwa nie można odkryć na opuszczonym miejscu zbrodni. W mieście pojawia się seryjny morderca. Działa w sposób wyrafinowany i bezwzględny. Nie pozostawia żadnych śladów oprócz symbolicznych znaków i tajemniczych informacji. Ambitni, ale nie zawsze działający zgodnie z prawem policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą intensywne śledztwo, jednak zabójca wciąż jest krok przed nimi, a potencjalni podejrzani wymykaj...
Papka personalna, w której rozczarowania, ambicje, niedomówienia, mieszają się z prywatą i codzienną rozkminką nieistotną. Co tam, że jest trup? Najpierw podwórko!... Moja czytelnicza wtopa, tragedia i masakra. Serdecznie nie polecam.
16.78 zł
Reisefieber to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat uhonorowany Nagrodą Kościelskich 2007 i II nagrodą Fundacji Kultury. Dojrzała, utrzymana w bergmanowskim nastroju opowieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia się i lęku przed bliskością.
Tyle obiecanek, bo w rzeczywistości to opowieść o byciu jako takim, snuciu się, tendencyjnych spostrzeżeniach. Po książce Stramer, ten twór musiał mnie rozczarować. Najbardziej bolał fakt, że zupełnie się tego nie spodziewałam. Ech, szkoda czasu.
15.48 zł
Opowieść o wielkiej mocy oddziaływania. Z jednej strony o upokorzeniu i krzywdzie. Wykorzystaniu i manipulacji. Wołaniu o ratunek i przemocy. O wilku w owczej skórze. Z drugiej – o cudzie przetrwania. Chęci życia, która trwa nawet wtedy, gdy stopa już staje na parapecie. O nadziei uśpionej, ale wciąż żywej, która wyprowadza z ciemności. I najważniejsze – o wyzwalaniu się z przeszłości. „Przygotuj się na inspirującą opowieść. Ale wcześniej sięgnij po pudełko chusteczek i...
Relacja szczera i bez przesady - jest tylko to, co było. Bardzo potrzebna i wstrząsająca lektura, polecam.
9.50 zł
Rok 1944. Dwóch nastoletnich chłopców podejmuje ucieczkę z transportu na roboty do Rzeszy. Czy uda im się pokonać przeciwności i dotrzeć do domu? Wojna powoli dobiega końca, kiedy dwunastoletni Bronek, w domu nazywany Dzidkiem, zostaje pojmany przez Niemców. Trafia do transportu wiozącego ludzi na roboty przymusowe w Rzeszy. W bydlęcym wagonie, ściśnięty wraz z tłumem podobnych mu nieszczęśników, wciąż nie traci nadziei na powrót do domu. Wspólnie z poznanym w niedo...
Piękna opowieść o wytrwałości i przyjaźni. Tak powinno się pisać dla młodzieży: realistycznie, empatycznie, mądrze i szczerze. Uwielbiam!
0.00 zł
Krótkie historyjki o istotach zwanych Aniołami oraz ich relacjach z ludźmi. Lektura dla dzieci i dorosłych. Utwór opublikowany wcześniej (2011) jako 2-ga księga powieści „Powroty w tonacji sci-fi”.
Jak to jest z aniołami? Rodzą się czy powstają? Gdzie mieszkają? Czym są? Jakim podlegają zmianom? Czy umierają? Jak koegzystują z człowiekiem? Ta niewielka książeczka odpowie na wszystkie pytania tak uroczo, że tylko pozazdrościć sposobu przekazywania wiedzy. Lubię milusińskie wykłady, a wy?
19.20 zł
Debiutancka minipowieść Dominiki Kluźniak. M., przygarnąwszy Psa, rozpoczyna ucieczkę przed światem i ludźmi. Nie jest to jednak ucieczka totalna. Samotności musi się dopiero nauczyć – na początku tęsknota za obecnością drugiego człowieka jest trudna do zniesienia. Z tym że w tej nauce nie ma smutku ani przygnębienia. Mijające pory roku i czas uczą M. życia w harmonii z samym sobą, z naturą i minimalizują jego materialne potrzeby. Ostatecznie, po wielu latach i przejściach, M. decyduje się na to, aby jedynymi...
Książka niby o niczym, a przecież niesie z sobą tak wiele. Czuły azymut, właściwy czas i odpowiednie miejsce - genialne, prawda?
35.80 zł
„Archiwum zagubionych dzieci” to powieść szczególnie aktualna. Skłania do przeciwstawienia się nietolerancji, brakowi empatii i egoizmowi. Woła o ludzką solidarność, współczucie i odwagę w konfrontacji z problemami współczesnego świata. „Luiselli daje popis literackiego talentu, tworząc z jednej strony kameralną historię o bliskości i stracie, a z drugiej – polityczny traktat o społecznej odpowiedzialności, krzywdzie i szacunku dla innego” – Małgorzat...
Ostatni akt dramatu okazał się tak wyssany z palca, że pozostał tylko żal nad potencjałem przebłyskującym w poszczególnych fragmentach tekstu. Poza strefą komfortu - faktycznie. Trochę szkoda.
24.74 zł
NIC NIE JEST TAKIE, JAKIE SIĘ WYDAJE Marek to szanowany i znany wszystkim w okolicy lekarz, ale także samotny ojciec. Córka jest jego oczkiem w głowie aż do momentu… w którym dzięki aplikacji do randkowania poznaje intrygującą nieznajomą. Czy to zauroczenie? Miłość? A może największy w życiu błąd? Oliwia jest bezwzględna w swojej pracy, która polega na uwodzeniu mężczyzn na zlecenie. Zdobyte podstępem materiały do szantażowania traktuje jako przedmiot w walce o pieniądze i...
Kto tu jest ofiarą? Po co ten cały obłęd? Jaki jest cel? Bo to on jest tu najważniejszy, a gdy go poznasz, doprawdy, będziesz w szoku. Albowiem nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Intryga na medal oraz wymykająca się zagadka - gorąco polecam!
20.32 zł
Nowa, niezwykle pozytywna powieść Moniki Szwai! Po czym poznać współczesnego anioła stróża? Po anielskich skrzydłach? Anielskiej cierpliwości? Dobroci? A może po prostu po... kapeluszu? Czy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków. Są z natury bardzo pracowite, często zdarza im się ratować ludzi, których własny anioł stróż wybrał się właśnie na długie wakacje, a oni, pozostawieni sami sobie popadają w depresje...
Bohaterowie poszukują, błądzą, miotają się, czekają. I tylko kompas wewnętrzny pozostaje niewzruszony, co nawet sceptykowi choć na chwilę przywróci wiarę w człowieka. Pyszna opowieść, gorąco polecam!
24.74 zł
Zaskakujący portret Władysława Bartoszewskiego. Marek Zając, znany dziennikarz i współpracownik Profesora, uhonorowanego tyloma tytułami, odznaczeniami i stanowiskami politycznymi, że nie sposób ich wymienić, w 123 anegdotach odsłania intrygujące oblicze i inspirującą osobowość Człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie. Bartoszewski. Zawsze na czas Jak zmierzyć wielkość Profesora? Ciężko byłoby wymienić jego wszystkie honorowe tytuły, odznaczenia i nagrody. Uważał się za...
Na tak niewielkiej przestrzeni nie sposób pomieścić Władysława Teofila Bartoszewskiego. Zestaw trafnie dobranych anegdot to zaledwie kalejdoskop, mgnienia, zagwozdki. Był tytanem. Migawki z książki mają nas uwrażliwić, uczyć i bawić. Obowiązkowy dodatek do biografii! Lepiej nie potrafię tej książki zareklamować.