Zaczytana28

Anna Wójcik

Mól książkowy, serialoholiczka i początkująca dziennikarka. Mistrzyni nadinterpretacji. W książkach doszukuje się ukrytych znaczeń, które interpretuje stosownie do okazji.
0.00 zł
Wypalony literat kontra pełen życia poeta. Obaj wpadają na pomysł napisania bestsellerowej książki. Sukces zapewni autorowi fortunę i nieśmiertelność. Ale tylko temu, który będzie pierwszy... Zmęczony rozrywkowym życiem podstarzały literat czuje się coraz bardziej wyobcowany. Potrafi jednak genialnie pisać, o ile uda mu się utrzymać w trzeźwości. Jego kolegą jest młody, przystojny poeta, który emanuje takim ciepłem, że mógłby ożywić nawet kamień. Kocha cały świat. Obydwaj wpadają przypadkiem...
Najlepsza książka na świecie może i nie jest najlepszą jaką czytałam ani najlepszą jaka powstała. Ma jednak w sobie potencjał i stanowi jeden z tytułów, z którymi warto się zapoznać. Historia Tytusa jest opowieścią, która wbija w fotel na długie godziny. Czyta się ją z zainteresowaniem, śmieje się przy niej i rozmyśla nad trudnymi tematami. Bestseller? Być może. Polecam!
26.18 zł
Znaleziony w zoo fragment ludzkiego ciała to początek śledztwa o szerokim zasięgu. Lista podejrzanych cały czas się wydłuża, a na jej szczycie znajduje się dyrektor ogrodu... Gdy pracownik zoo w Kronbergu znajduje ludzką rękę, komisarz Oliver von Bodenstein i jego koleżanka Pia Kirchhoff wdrażają śledztwo, które nie omija bogatych udziałowców holdingów budowlanych, najwyższych urzędników miejskich, młodych genialnych informatyków oraz bezkompromisowych ekologów. Wś...
Sposób pisania jest sekretną bronią Neuhaus – sprawia, że przekraczamy próg pomiędzy rzeczywistością, a fikcją. Dosłownie „wchodzimy do książki” całym sobą i razem z głównymi bohaterami prowadzimy własne śledztwo. Jeśli lubicie czytać wieczorami, to na pewno przeczytacie tą powieść w ciągu jednej nocy.
4.19 zł
Aktualny do dzisiaj traktat o sztuce rządzenia. Swoisty poradnik o tym, jak władzę zdobyć i ją utrzymać Najsłynniejsze dzieło Niccolò Machiavellego, jedna z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej, poradnik strategii utrzymania władzy oraz źródło doktryny politycznej zwanej makiawelizmem.
Wiele można się z książki nauczyć, na wiele kwestii spojrzeć z innej strony, ale przede wszystkim zrozumieć w jaki sposób powinno działać państwo. Książę niewątpliwie inspiruje i zachęca do działania - tym bardziej, gdy poszczególne rady zaczniemy odnosić nie tylko do polityki, ale także do codziennego życia. To książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy.
37.90 zł
Prawdziwa historia, która stała się kanwą Jądra ciemności Josepha Conrada. Wstrząsająca relacja z piekła, w którym zginęło blisko osiem milionów ludzi. Opowieść o ludobójstwie, jakiego w swej kolonii w Kongu dopuścił się król Belgów Leopold II, człowiek, którego niespecjalnie obchodziła jego ojczyzna. Poszukiwał kolonii, w obawie, że inne europejskie potęgi zgarną wszystko dla siebie. Znalazł Kongo i zaprowadził tam rządy niewyobrażalnego terroru. Niezwykły repor...
Duch Króla Leopolda jest po prostu zaskakująco ciekawie napisaną książką, którą czyta się z łatwością i przyjemnością, pomimo wydarzeń, jakie są w niej opisywane. Reportaż wywołuje wiele emocji, zachęca też do własnych rozważań i refleksji. Trudno bowiem przeczytać tę książkę i po skończonej lekturze po prostu odłożyć ją na półkę.
0.00 zł
Poradnik dla każdego, komu zależy na fachowości, rzetelności i rzeczywistych, a nie jedynie pozornych efektach działania. Uczy, jak połączyć dwie funkcje naszego umysłu: myślenie i działanie. Oprócz krótkich, błyskotliwych, syntetycznych tekstów podsuwa Czytelnikowi konkretne ćwiczenia. Okraszony dowcipnymi rysunkami Janusza Kapusty. „Pokazuję, jak najprościej organizować pracę własnego umysłu dla skutecznego działania. Słowem – jak programować samego siebie” –...
Czy to pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce? I tak, i nie. Praktyczne porady i przydatne wskazówki zostały tu mocno wplecione w życiorys i doświadczenie, którym dzieli się z nami Bielecki. Czasem jednak zbyt wiele go w tej książce.
0.00 zł
Zbrodnia i tajemnica, miłość i zemsta, czarny humor, lokalny koloryt, duchy przeszłości i pasja – to wszystko w jednym mistrzowskim tomie! Dziesięciu autorów, dziesięć kryminalnych opowiadań i jeden cel – charytatywny. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Znajdziecie w nim zarówno mroczne historie brutalnych morderstw, jak i lżejsze opowieści o skradzionych...
Trupów hurtowo trzech to dobrze stworzony zbiór opowiadań, które poruszają ważne tematy, bawią oraz zachęcają do refleksji. Dodatkowo, kupując ten zbiór, wspieramy szczytny cel. Nic tylko wybrać się do księgarni! Polecam!
15.60 zł
autor:
Pokolenie Ikea to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem. Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry? O czym śni Olga, grzeczna dziewczynka z dobrego domu, codziennie wbijająca się w garsonkę? Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach? Co jeszcze można sprzedać? Czy życie trwa przez dwa tygodnie w roku?
Piotr C. jest dość dobrym obserwatorem otaczającej go codzienności. Jednak zabrakło mu pomysłu na dobre użycie tej umiejętności. W efekcie powstał niestety zlepek historii o relacjach damsko-męskich okraszony realiami pracy w korpo z dużą dawką wulgaryzmów. Pokolenie Ikea nie wnosi zupełnie nic wartego zapamiętania. Może co najwyżej być źródłem dość wątpliwej rozrywki. Na jeden wieczór.
0.00 zł
Nagroda Pulitzera i inspiracja dla filmu „Spotlight”, który został uznany przez Akademię Filmową za najlepsze dzieło kinowe roku 2015. Zapis wstrząsającego śledztwa dziennikarskiego odsłaniającego twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania przez księży i prawników ukrywane przez dziesiątki lat. „Wstrząsający zapis odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowani...
Pedofilia w Kościele Katolickim. Temat trudny, przez wielu traktowany jako tabu. Dziennikarze „Boston Globe” ujawnili sprawę, która wstrząsnęła światem. W Zdradzie znajdziemy materiały, jakie udało im się zgromadzić podczas nagrodzonego Pulitzerem śledztwa.
0.00 zł
autor:
Jeden dzień, cztery katastrofy, troje ocalonych i przesłanie, które zmieni losy świata. Mroczny, pełen napięcia thriller z elementami powieści sensacyjnej, który stał się fenomenem wydawniczym. „Troje” to światowy fenomen. Prawa do publikacji książki na 20 największych rynkach wydawniczych kupiono, gdy gotowy był tylko jej pierwszy rozdział. To zapis wydarzeń, jakie złożyły się na cztery katastrofy samolotowe, z których ocalało jedynie troje dzieci. Autorka oddaje nie tylko...
Jeszcze nigdy żadna książka tak bardzo mnie nie poruszyła. Troje zdecydowanie pobudza do przemyśleń na najróżniejsze tematy, od śmierci aż do zaskakujących zachowań ludzi i czynników na nie wpływających. Zdecydowanie każdy powinien ją przeczytać. Polecam!
0.00 zł
autor:
Niezwykła historia burzliwej miłości zwyczajnej dziewczyny i kinowego gwiazdora. Dalsze losy bohaterów „Miłości bez scenariusza” – powieści, która zawładnęła wyobraźnią milionów czytelniczek. Choć trudno w to uwierzyć, zaręczyny Taryn Mitchell i Ryana Christensena okazują się zaledwie początkiem prawdziwych kłopotów. Taryn – skromna dziewczyna prowadząca niewielki pub na Rhode Island – nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącą popularnością swojego...
Po raz kolejny nie obyło się bez wzruszeń i uśmiechu. Gdy za oknem szaro, lektura powieści Tiny Reber jest najskuteczniejszym sposobem na miłe spędzenie czasu i poprawę humoru. Polecam!