Najlepsze thrillery - książki które warto przeczytać

Najlepsze thrillery - książki które warto przeczytać

Znaleźć się w zestawieniu najlepszych thrillerów to nie lada wyczyn. Produkcja dreszczowców w ostatnim czasie ma się wyśmienicie, stąd wybór kilku spośród setek nie jest łatwym zadaniem. O gustach czytelniczych się nie dyskutuje, więc poniższy ranking potraktuj jako sugestię. Być może okaże się, że akurat tych wybitnych propozycji nie masz w swoim księgozbiorze.

To, co najbardziej przerażające wcale nie kryje się w ciemnościach, lecz w umyśle mordercy. Ci, którzy dopuszczają się najgorszych zbrodni to nie jakieś wymyślone potwory, a ludzie, którzy mogą właśnie obok nas przechodzić. O tym przerażającym fakcie wciąż przypomina Wroński i z każdą kolejną minutą audiobooka utwierdza czytelnika w przekonaniu, że zło o wielu twarzach czai się tuż za rogiem.

Po sukcesie cyklu thrillerów o komisarzu Deryło, przyszedł czas na thriller psychologiczny, któremu nie można odmówić niepowtarzalności. Czy główny bohater okaże się porywaczem, czy za utratą pamięci kryje się mroczna historia, na którą nie jest gotowy? Otwórz drzwi wspomnień i wspólnie z podejrzanym rozwiąż zagadkę niewyjaśnionych zaginięć.

Profesor biologii obliczeniowej, który oko w oko staje z najbardziej niebezpiecznym i nieprzewidywalnym mordercą…niedźwiedziem grizzly. Choć brzmi to, jak kiepski żart, to wcale nim jest, szczególnie że mamy do czynienia z serią brutalnie zamordowanych osób. Dobrze napisana w klimacie naukowych dociekań i przez wszystkie strony ebokka na tym samym, wysokim poziomie napięcia czytelniczego. Thriller, który nie zawiedzie amatorów mocnych.

Rekomendacja mistrza Stephena Kinga wystarczy, by sięgnąć po choć jedną, z książek byłej amerykańskiej lekarki Tess Geritsen. Cała seria thrillerów medycznych tej autorki jest uznawana za najlepszych przedstawicieli tego gatunku. Zasypane śniegiem i opuszczone w pośpiechu domu są tylko tłem dla wstrząsających zbrodni spalenia żywcem domowników w ich samochodach. Swąd palonych ciał unoszący się nad toczącym się śledztwem sprawi, że to, co odrażające stanie się niebezpiecznie fascynujące.

 

Thriller, kryminał, po prostu diabelsko dobra książka. Różnie można określać twórczość tego autora, ale jedno trzeba mu oddać–prawie każde dzieło spod ręki tego skandynawskiego pisarza to bestseller. To opowieść o elitarnym norweskim łowcy głów, stojącym u progu zrobienia skoku życia. Dzięki Nesbo przez uchylone drzwi możemy zobaczyć wielki świat finansjery uwikłany w przestępcze układy i mordercze transakcje. W tle wielka sztuka, warta akcja na miarę przygód Jamesa Bonda i śmierć wieńcząca dzieła nikczemności. Każda linijka tekstu ebooka jest tu na miarę rubensowskiego dzieła.

Fanom Harry’ego Pottera nie trzeba przedstawiać autorki J. K. Rowling, piszącej pod męskim pseudonimem Robert Galbraith. Ten 3 tom cyklu, których bohaterem jest detektyw Cormoran Strike, dzielnie wspierany przez swoją asystentkę Robin Ellacott. Odcięta kobieca noga, która staje się przyczynkiem do śledztwa, przyprawi czytelników i niejeden dreszczyk emocji.

 

Morderstwo, Sandomierz… Zaraz, zaraz, czy już gdzieś tego nie słyszeliśmy? Być może, ale tym razem mowa o środkowej i zdaniem czytelników, najlepszej części trylogii kryminalnej poświęconej prokuratorowi Teodorowi Szackiemu. Trzymający w napięciu thriller o zabójstwie działaczki społecznej okazał się wdzięcznym materiałem do ekranizacji przez Borysa Lankosza, który w głównej roli obsadził fenomenalnego Roberta Więckiewicza. Dowiedz się kto i dlaczego zabił. Najlepsza książka dla lubiących mroczne zagadki.

Każdy z nas ma jakieś mniejsze i większe tajemnice. Ale jeśli ich wyjawienie spowoduje rozpad rozłam porządku, który zbudowaliśmy, wartości, którym byliśmy wierni, by na końcu doprowadzić do morderstwa, to nie ma tu mowy o powszechnym zjawisku. Czasem pojawia się NIEZNAJOMY, który jednym słowem wyszeptanym do ucha odpowiedniej osoby może zniszczyć życie całej rodziny, czy społeczności. Posłuchaj złowieszczego głosu z audiobooka, dowiedz się, kto niesie śmierć i przy okazji odpowiedz sobie na pytanie, czy aby na pewno nie skrywasz jakiegoś mrocznego sekretu…

 

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy nierozwiązana zagadka budzi ten charakterystyczny dreszczyk emocji, a wydarzenia są tak krwawe i nieprzewidywalne, że nie chcesz się oderwać ani na chwilę od stron tekstu? Jako fan dreszczowców, wiesz, o czym mowa. Nie każ sobie czekać na kolejną dawkę niepewności i tajemniczości ubraną w zgrabną formę literacką i sięgnij po jedną z propozycji najlepszych thrillerów, które warto przeczytać.