Najlepsze książki fantasy – szczęśliwa dwunastka

Najlepsze książki fantasy – szczęśliwa dwunastka

Magia od wieków fascynowała ludzi, więc literatura, która funduje nam niezapomniane wrażenia w tym klimacie, zawsze będzie produktem pożądanym. W zestawieniu top książek fantasy znajdują się zawsze te, które są najbardziej poczytne i słuchane. W gąszczu nieustającej produkcji tego gatunku warto jednak wybrać te najlepsze, które w formie e-booka, czy audiobooka pobudzą naszą wyobraźnię i sprawią, że oderwiemy się, choć na chwilę, od szarej rzeczywistości.

To zdecydowanie klasyka gatunku. Sympatyczne hobbity, waleczna drużyna i legendarny pierścień, który niczym mityczny Graal jest mrocznym obiektem pożądania i dyktuje wydarzenia na kartach powieści. To magiczny świat, w którym złowieszcze oko władcy ciemności, Saurona stale spogląda na Frodo Bagginsa i jego drużynę, by uzyskać pełnię władzy i dopełnić dzieła zagłady. Przyjaźń, odwieczna walka dobra ze złem, a to wszystko wpisane w malownicze krajobrazy wykreowanego przez autora Śródziemia. Ta książka jest po prostu fantastyczna. Przeczytaj i stań się jednym z członków Drużyny Pierścienia.

Ta humorystyczna powieść już wiele lat temu podbiła i nadal podbija serca miłośników fantasy. Chłopiec z biednej rodziny, który odbywa praktykę u śmierci, na zawsze odmieni swój los i w zaskakujący sposób wejdzie w rolę, jakże odmienną od zwykłego życia, które wiódł dotychczas. Wybierz się w podróż do Świata Dysku z audiobookiem i sprawdź, jak zachowują się bohaterowie żyjący na płaskiej ziemi podtrzymywanej przez cztery słonie.

To z pewnością najlepsze fantasy, dedykowane tym wszystkim, którzy oczekują, bardzo przemyślanej konstrukcji, bogatej w pełnokrwistych bohaterów. I, jak to zwykle u tego autora, świat pełen jest zwrotów akcji, z nietypowym twistem na koniec. Daj się wkręcić w nieprzewidywalne wydarzenia zapisane na e-booku i rozkoszuj się mistrzostwem słowa i nie byle jaką formą przekazu.

Wśród najlepszych książek fantasy nie mogło zabraknąć pierwszego tomu Cyklu demonicznego, który pokazuje świat opanowany przez demony, gdzie ludzie są dla siebie równie straszni, jak potwory czające się w mroku.. Dorastanie i zmaganie z przeciwnościami losu staną się Twoim udziałem po przesłuchaniu wciągających narracji audiobooka i pełnych napięci linijek tekstu e-booka. Kliknij i poznaj prawdziwą naturę demonów.

Ten polski autor książek fantasy serwuje czytelnikom ciekawy koncept świata, będącego mieszanką klimatu czasu wikingów, ale też starożytnych Chin. Przenieś się na totalnie inną planetę, w której autor w sposób mistrzowski oddaje charakter obrazów Bosha. Wczytaj i wsłuchaj się w opowieść o całkiem innym świecie.

Nie byłoby postaci Wiedźmina bez Sapkowskiego i odwrotnie. Ta samonapędzająca się dziś machina popularności miała swój początek w literaturze. I chociażby dlatego warto mieć tego audiobooka u siebie, by wiedzieć, dlaczego, mimo upływu lat, ten cykl opowiadań wciąż utrzymuje się w rankingu top książki fantasy. Charakter Geralta poznasz również, wczytując się z poszczególne rozdziały e-booka, pełnego strzyg, utopców i bazyliszków.

W tym męskim gronie swoje zaszczytne miejsce ma polska autorka fantasy. W swojej powieści daje wyraz swemu zainteresowaniu aniołami, lecz w zadziwiający dla czytelnika sposób. Jednego z nich czyni aniołem niejednoznacznym, który wraz z archaniołami i z biednym Lucyferem zwanym Lampką, starają się utrzymać ład w świecie opuszczonym przez Boga. Inaczej, lecz wciąż na najwyższym poziomie najlepszych książek fantasy.

Wczuj się w klimat dworskich intryg, w którym nie należy przyzwyczajać się do poczciwych bohaterów. Jak u żadnego innego autora lubią oni ginąć śmiercią nagłą i brutalną. Nie bez powodu ta top książka fantasy znalazła miliony fanów na całym świecie. Kliknij i przekonaj się, czy Ciebie również porwie niepowtarzalny klimat gry o najwyższe trofea?


Równie ciekawy, co kontrowersyjny autor. Znany z ciętego języka i zainteresowania tematyką biblijną. Ten 8 tom Cyklu inkwizytorskiego, był de facto pierwszą powieścią, w której dano nam poznać inkwizytora Mordimera Madderdina. E-book i audiobook ukaże Ci świat, w którym Jezus nie umarł na krzyżu, ale zszedł z niego z ogniem i mieczem. Ciekawe, inne, dobre.

Nawet nie będąc fanem gatunku, nie sposób nie zachwycić się tą powieścią. Wyprawa do fascynującej krainy, która jest tak naprawdę opowieścią o miłości, nie zawiedzie miłośników fantastyki, jak i amatorów obyczajowych obrazów. Piękna, ciepła i warta, co najmniej posłuchania.

To pierwszy tom Trylogii Magów Prochowych, niezwykle poczytnego cyklu na całym świecie. To połączenie zagadki i magii, posypane prochem strzelniczym. To mieszanka wybuchowa, w której sympatyczni bohaterowie nie dadzą się nudzić czytelnikowi. Humor wpleciony w wartką akcję wciągnie każdego nabywcę e-booka. Audiobook z kolei pozwoli skupić się na wybuchowej fabule.

R.A. Salvatore – Ojczyzna – aktualnie brak w wersji elektronicznej
To pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach mrocznego elfa Drizzta Do’Urdena - jednego z najpopularniejszych bohaterów fantasy. Alternatywny świat, który wciąga i od którego po prostu nie można się oderwać. Wszechobecna magia i walki na miecze z pewnością zaciekawią fanów gier RPG. To książka fantasy nie tylko dla młodzieży, lecz klimatyczna opowieść, która nie zna wieku słuchacza, czy czytelnika.


Nie sposób wyczerpać tematu najlepszych książek fantasy. To olbrzymia kolekcja pisarstwa, które tak, jak ich okładki mienią się milionem barw. Kto raz da się zaprosić na ucztę w alternatywnym świecie, nie będzie chciał rozstać się z tym klimatem do ostatniej strony e-booka. Upoluj, by zawsze mieć przy sobie to, co najbardziej fascynujące w literaturze.