Penny Jordan

Penny Halsall - pseudonim literacki „Penny Jordan”, z domu Penelope Jones urodziła się 24 listopada 1946 roku w Anglii. Penny Jordan od najmłodszych lat uwielbiała wymyślać bajki na dobranoc, gdzie główną bohaterką była oczywiście jej siostra. Jej kariera pisarska rozpoczęła się na dobre, gdy miała 30 lat. Zaczęła pisać romanse. Od 2003 roku, wróciła do pisania powieści historycznych jako Groves Annie (przyjęła panieńskie nazwisko matki). Jordan czerpała inspirację z ludzkich opowieści w mediach, jak i własnej historii rodzinnej. Lepiej znana pod pseudonimem Penny Jordan, była najlepiej sprzedającą się i płodną pisarką angielską. Jej książki sprzedały się w 80-milionowym nakładzie egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na wiele języków. Najważniejsze dla niej było to, aby czytelnicy odczuwali przyjemność z lektury. Wierzyła w potęgę miłości i szczęścia. 

Penny Jordan – do śmierci mieszkała w Anglii, w hrabstwie Cheshire. Zmarła na raka 31 grudnia 2011. Jej książki cieszyły się niesłabnącą popularnością, mimo to Penny była zawsze skromną, ciepłą, życzliwą ludziom osobą.
Cząstka jej wspaniałej osobowości pozostanie na zawsze w jej powieściach, tak bardzo cenionych i lubianych przez czytelniczki na całym świecie publikowanych przez Wydawnictwo Harlequin.