Aleksander Sowa

Urodził się w 1979 roku w Paczkowie, w województwie opolskim. Wychowywał się we wsi Kamienica w Górach Złotych, na pograniczu polsko-czeskim gdzie mieszkał do 15 roku życia. Mieszka w Opolu, pisze artykuły, felietony i fotografuje. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami. 
Autor powieści, książek technicznych i poradników. Pierwsze amatorskie e-booki pochodzą z 2002 roku. Pierwszą papierową książkę wydał w 2005 roku a profesjonalną publikację elektroniczną w 2006 roku. Od stycznia 2011 r. jest samodzielnym wydawcą.

Jako jeden z pierwszych polskich autorów publikuje w Kindle Direct Publishing. Debiutancka powieść jest pierwszą polską, wydaną wcześniej na papierze powieścią w Kindle Store (Amazon).
Jest wydawcą powieści, opowiadań ale nie mniej ważną gałęzią jego twórczości są poradniki, publikacje techniczne, motoryzacyjne, książki popularne. Publikowane są w formie drukowanej, audio, e-book (dowolne formaty) lub w wersji hipertekstowej.
Łącznie jestem autorem 20 publikacji, przy czym 3 są wydane pod pseudonimem. Dalszych 4 jestem współautorem, w tym w jednym przypadku, też pod pseudonimem.
Zdecydował że wycofuje się z dalszej działalności pisarsko-wydawniczej. W związku z tym odwołuje zapowiedzi publikacji na rok 2012 powieści "KOMA" i zbioru opowiadań "DO WIDZENIA".