Eryk Mistewicz

Urodzony w 1967 roku – polski doradca polityczny, dziennikarz, publicysta.
Konsultant polityczny, autor strategii marketingu narracyjnego. Doradca w zakresie zintegrowanych strategii marketingu i PR.
Jako dziennikarz pracował w tygodnikach „Na przełaj" i „Wprost". Studiował zarządzanie kryzysowe i marketing polityczny w Ecole Supérieure des Sciences Commerciale d'Angers we Francji. Uczestniczył w kampaniach wyborczych we Francji i Szwajcarii. W 1998 i 1999 był obserwatorem na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy "Cannes Lions" w Cannes. Specjalista marketingu politycznego, kreator wizerunku polityków. Był doradcą Macieja Płażyńskiego (2001) i Zbigniewa Religi (2005). W 1995 wspólnie z Arturem Witoszkiem otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2010 był współautorem (z Michałem Karnowskim) książki Anatomia władzy o zmianach w świecie mediów, marketingu, PR i polityki. (Wyd. Czerwone i Czarne. W 2011 ukazała się jego książka "Marketing narracyjny. Jak budować historie, które sprzedają" (Wyd. Helion/ OnePress). Stale współpracuje z miesięcznikiem "Forbes", dziennikiem "Rzeczpospolita", komentuje w TVN24, TVP, Polsat News. Jego komentarze i analizy strategii komunikacyjnych znajdziemy także w "Le Monde", "L"Express", "Financial Times", "Le Point", "La Croix", "L"Atlantico". Publikuje również m.in. w tygodniku „Uważam Rze”. Gdyńskie wydawnictwo edukacyjne Operon wprowadziło na rynek kwartalnik specjalistyczny „Nowe Media”. Jego redaktorem został Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego. Poza wersją papierową zostały także przygotowane wersje elektroniczne, w tym na Kindle i tablety (za ich opracowanie odpowiadało wydawnictwo Helion). Eryk Mistewicz jest także polskim propagatorem strategii marketingu narracyjnego wykorzystywanej w promocji firm, osób, idei i miejsc.
Autor publikacji:
- „Stulecie Polaków 1900-1999”,
- „Anatomia Władzy”,
- „Marketing Narracyjny”,
- „Jest już zwycięzca amerykańskich debat. To nowe media”,
- „Football fiasco fouls Poland’s image",
- „Opowieść o Polsce w świecie zyskała kolejną wizerunkową kotwicę. Marketing Polski - plakaty,bociany,latawce,folklor - nie są z tego wieku” i wiele innych, które mogą zaciekawić nawet najbardziej wybrednych znawców pióra. Eryk Mistewicz wypromował w Polsce mikroblogowy serwis Twitter czyniąc z niego najbardziej powszechne medium społecznościowe naszych elit, polityków, artystów i ludzi mediów, dla niektórych ciekawsze od Facebooka.