Ciemna rzeka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.79 / 5.00
liczba ocen: 4712
cena od: 14.39
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 14.39 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.13 zł
22.40 zł
26.23 zł
27.19 zł
30.39 zł
Pozostałe księgarnie
14.39 zł
31.99 zł
26.55 zł
27.19 zł
29.00 zł
30.39 zł
31.99 zł
Opis:

Każdy ma mroczne sekrety. Niektórzy ukrywają je lepiej od innych. Temida bywa opieszała, ale nie zapomina o swoich obowiązkach. Czy jednak w przypadku denata, którego zabójstwem zajmuje się detektyw Elinborg, będzie miała co robić?

Młody mężczyzna zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi we własnym mieszaniu. Brak śladów włamania. Ofiara jest ubrana w kobiecą koszulkę, zaś na stoliku obok leży fiolka po rohypnolu, inaczej nazywanym pigułką gwałtu. Sprawa trafia do detektyw Elinborg, która w toku śledztwa odkrywa, że zamordowany mógł być seryjnym gwałcicielem. Jednak bez względu na przeszłość denata zagadka brutalnego morderstwa musi zostać rozwiązana, a sprawca ukarany. Elinborg musi mierzyć się nie tylko z nie lada dylematem moralnym, ale też z nikłymi tropami i… dorastającym synem, którego skrytość i sekretne życie niepokojąco kojarzy się jej z zamordowanym mężczyzną.
Indriðason mistrzowsko osadza wstrząsającą zbrodnię w świecie, w którym mimo wszechobecnych kamer i nieustannego bycia on-line – a może właśnie dzięki nim – wszyscy są tak bardzo skupieni tylko na sobie, że nawet na niewielkiej Islandii można z powodzeniem wieść mroczne, podwójne życie…

„[…] kto jest najlepszym specjalistą od kryminałów ze Skandynawii? Mankell? Larsson? Holt? Moim zdaniem – Islandczyk Arnaldur Indriđason” – Robert Ostaszewski, „Polityka”

„Nowa powieść Arnaldura Indriðasona, «Ciemna rzeka», jest kolejnym dowodem na to, że jest on jednym z najwybitniejszych pisarzy kryminalnych swojego pokolenia” – „Sunday Times”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć