Legion
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.09 / 5.00
liczba ocen: 10446
Ilość stron (szacowana): 208
cena od: 14.70
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 14.70 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-40% 14.70 zł
16.88 zł
20.09 zł
24.50 zł
Pozostałe księgarnie
24.50 zł
17.15 zł
19.40 zł
19.83 zł
20.34 zł
22.05 zł
22.50 zł
24.50 zł
Opis:

Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone.

Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi –Stephen nazywa ich aspektami –by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo.

Ale jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego sprzętu –aparatu, który może rzekomo robić zdjęcia przeszłości –Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii –i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów.

Recenzje blogerów
Biorąc do ręki „Legion” miałem pewne obawy, czy posiadanie przez głównego bohatera kilkudziesięciu aspektów nie spowoduje chaosu i nie przysłoni zagadek, jakie mężczyzna musi rozwiązać. Tak się jednak nie stało, a wręcz przeciwnie, halucynacje Stephena stanowią bodaj najciekawszy element książki. Jednakże nie poznamy ich wszystkich, jedynie kilkoro z nich, co nie zmienia faktu, że każde z nich ma swoją własną osobowość, charakter oraz umiejętności. Aspekty urozmaicają całą powieść oraz wnoszą do niej wiele elementów humorystycznych. Wracając jednak do Leedsa, to ciężko go scharakteryzować jako postać, ponieważ poznajemy go głównie przez pryzmat jego halucynacji. Niemniej jest to bardzo inteligentny mężczyzna o niezwykłym umyśle i humorze, o którego losach czyta się wyjątkowo przyjemnie i zajmująco. Na dodatek, jego przeszłość jest wielką niewiadomą - nie wiemy dlaczego ma tyle aspektów i jak je dokładnie zdobył, ale w trakcie opowieści autor sukcesywnie rozrzuca pewne okruszki informacji, ale na pełne poznanie przyjdzie jeszcze poczekać do finałowego tomu opowieści.

„Legion” stanowi bardzo interesujące połączenie powieści kryminalnej z science fiction. Niebanalne zagadki oraz bohater z halucynacjami, to cechy charakterystyczne tej książki, a jednocześnie jej dwa największe atuty. Sanderson udowadnia, że nie tylko w fantasy czuję się dobrze i tworzy świetne historie. Polecam!

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Osobiście wolałem inne pozycje tego autora.

Inne proponowane
Warto zerknąć