Droga do Nidaros
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.46 / 5.00
liczba ocen: 6041
Ilość stron (szacowana): 408
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.90 zł
Opis:

Cykl "Oko Jelenia" to fabuła niczym z filmów Quentina Tarantino - zdarzyć się może absolutnie wszystko. A jeśli w pewnym momencie pomyślicie sobie "nie, to się nie może wydarzyć" - na pewno wydarzy się już kilkanaście stron później.Nasz współczesny świat czeka zagłada, która przychodzi z kosmosu. Nie prosiliśmy się o to, nie zapracowaliśmy na swój koniec - po prostu Ziemia znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. I kiedy już myślicie, że Pilipiuk wysyła was w kosmos, by z podniesionym czołem, hymn z cicha śpiewając ratować nasz piękny świat - pojawia się... wehikuł czasu. Nie, nie po to by uniknąć zagłady. Nie oczekujcie prostych ścieżek - w "Oku Jelenia" jeżeli coś jest przewidywalne oznacza to, że na pewno skończy się pułapką.Pilipiuk przewrotnie rzuca swoich bohaterów w realia XVI-wiecznej Europy Północnej, kraje i miasta stowarzyszone pod sztandarem wszechmocnej Hanzy.Grupkę rozbitków z różnych epok, których jednoczy jedna myśl - przetrwanie. Muszą stawić czoła brutalności czasów, spiskom tajnych organizacji zaintrygowanych ich dziwacznością oraz ciągłą śmiertelną grę w kotka i myszkę z siłami, które zgotowały im ten los.Ale to nie wszystko - w "Oku Jelenia" objawia się niesamowity talent Andrzeja Pilipiuka do snucia opowieści. W galopującą fabułę wplata on ciekawostki z życia epoki, odmalowuje obrazy codziennego życia, aluzjami sypie jak z rękawa. Trudno o lepszą ucieczkę od rzeczywistości.

CYTATY:
Dobre uczynki przynoszą niekiedy zaiste zdumiewające owoce.
Problem nierozwiązany trzeba podzielić na mniejsze kawałki i rozpracować po fragmencie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Cała seria godna polecenia ciężko opisać wrażenia poszczególnych tomów bez uchylania treści. Nie ma wyboru trzeba przeczytać samemu :)

  • Awatar

    Niestety nie wciągnęła mnie w takim stopniu jak się spodziewałam. I nie wiem co jest nie tak :(. Bo niby fabuła pomysłowa, bohaterowie sympatyczni a całość jakoś nudzi. Może jeszcze kiedyś sięgnę po dalszy ciąg ... ale nieprędko.

  • Awatar

    Bardzo wciągająca fabuła, napisana przyjemnym językiem. Fajny, nowy (przynajmniej dla mnie) pomysł, ciekawi bohaterowie. Całą serię przeczytałam w tydzień, wracałam do książki w każdym możliwym momencie. "Oko Jelenia" jest naprawdę niesamowite!

Inne proponowane
Warto zerknąć