Akuszer Bogów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 10
cena od: 15.95
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 15.95 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-49% 16.00 zł
22.32 zł
23.93 zł
25.12 zł
26.16 zł
Pozostałe księgarnie
-16% 15.95 zł
24.88 zł
25.52 zł
25.52 zł
25.52 zł
26.76 zł
27.27 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.

Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.

Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?

Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

***

Tajemnice przeszłości, polowanie na berserka i surowe skandynawskie klimaty – Jadowska po raz kolejny kreuje drapieżny świat pełen mrocznych zaułków, w którym każda odpowiedź ma swoją krwawą cenę. Gwałtowniejsza, bardziej niebezpieczna i tajemnicza niż Dora – z Nikitą nie ma żartów!
– Gavran

Druga część serii o Nikicie jest jak norweskie naleśniki z jagodami i bekonem – witasz tę przedziwną kombinację smaków ze zdumieniem, lecz już wkrótce prosisz o dokładkę. Zanim się spostrzeżesz, to jedno z twoich ulubionych dań.
– Republika Kobiet

CYTATY:
Wszyscy zasługujemy na swoją porcję prawdy i odpowiedzi w miejsce niekończących się pytań.
Niewiedza jest gorsza niż nawet najsmutniejsza prawda.
Czasami to, czego chcemy najbardziej na świecie, odbiera nam to, czego najbardziej na świecie potrzebujemy. Chcesz prawdy i wolności. A co, jeśli nie da się ich pogodzić?
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jadowska w doskonałej formie. Druga część przygód Nikity, członkini Zakonu Cieni, mieszkanki magicznej Warszawy. Przygody Nikity i Robina w drodze do odzyskania utraconych wspomnień i tożsamości wciągają czytelnika w świat żywych legend i mitów, świata zapomnianej magii wierzeń nordyckich. Dodając do tego bogatą i zabawną narrację, typową dla książek tej autorki, otrzymujemy doskonałą mieszankę akcji i zabawy opatrzonej sarkazmem :). Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

  • Awatar

    O tym, że miód potrafi wpędzić w kłopoty wiedział już Kubuś Puchatek. Teraz przekonała się o tym Nikita. Aneta Jadowska zabiera Czytelników w surowe klimaty północnej Europy, by mogli śledzić walkę głównej bohaterki o odzyskanie swojej tożsamości i wspomnień. Tak, jak poprzedni tom, ten również nie pozwala na dłużej oderwać się od lektury. Trup ściele się gęsto, a zamieszeni w sprawę bohaterowie nie mogą liczyć na wytchnienie. Wartka akcja i intrygujące postacie są tym, co w powieściach lubię najbardziej, w związku z czym „Akuszer bogów” bardzo mi się podobał, gdyż tych dwóch elementów w dziele Anety Jadowskiej nie brakuje. Na scenie spotykamy postacie już znane z poprzedniej części, lecz pojawia się tu również szereg całkiem nowych osobowości. Autorka sprawnie połączyła współczesny świat, magię oraz skandynawskie wierzenia. Książka ma tylko jedną zasadniczą wadę - kończy się zbyt szybko, a ja już nie mogę doczekać się kolejnej odsłony przygód Nikity.

Inne proponowane
Warto zerknąć