Dolomity. Tom II. Zachód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.25 / 5.00
liczba ocen: 2
cena od: 54.33
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 54.33 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
54.33 zł
56.58 zł
69.00 zł
Pozostałe księgarnie
69.00 zł
55.88 zł
59.51 zł
62.10 zł
62.10 zł
62.10 zł
65.55 zł
69.00 zł
Opis:

Przewodnik dla turystów – podtytuł tej publikacji wiele mówi o jej charakterze. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i potrzebują dobrej informacji o terenie, w którym przyjdzie im to zrobić. W tym wypadku chodzi o Dolomity – niezwykle malownicze góry, dobrze znane Polakom z wypadów na narty, ale także coraz częściej – z letnich górskich wędrówek słynnymi via ferratami.

Warto sięgnąć po Dolomity nie tylko dlatego, że są jedynym przewodnikiem po tym regionie wydanym po polsku. Jego niewielkie rozmiary są bogato wypełnione treścią: szczegółowymi opisami dróg górskich, z uwzględnieniem czasów ich przejść i trudności, jakie mogą stwarzać. Autor opisuje też niespodzianki jakie można spotkać na szlaku i podaje wskazówki jak ich uniknąć. Pisze nie tylko o walorach przyrodniczych Dolomitów, ale i historycznych.

Trasy ilustrowane są przejrzystymi, dwukolorowymi schematami i mapami graniowymi. Dobre wyobrażenie o krajobrazie dają także liczne panoramy górskie oraz szereg kolorowych zdjęć. Jest to już drugie wydanie tego przewodnika – uaktualniono w nim wszelkie informacje praktyczne, przede wszystkim dane dotyczące schronisk. Nie brakuje ciekawostek krajoznawczych i osobistych komentarzy autora, który wiele z opisywanych tras przeszedł na własnych nogach.

Przewodnik otrzymał Nagrodę Magellana 2014 w kategorii „przewodnik tekstowy” i wyróżnienie w konkurie Książka Górska Roku 2014 w Lądku Zdroju.

 

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć