Bramy Światłości. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.72 / 5.00
liczba ocen: 313
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.90 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.13 zł
26.17 zł
31.92 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
-31% 19.90 zł
24.89 zł
26.17 zł
26.49 zł
26.76 zł
28.73 zł
28.73 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.

Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda – podróżnik, kartograf, odkrywca – która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana.

Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości.

Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.

Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kontynuacja najlepsza z możliwych. Niby jest wszystko co już było, czytelnik wraca do tego co teoretycznie zna bardzo dobrze. Ten sam cykl, te same ulubione postacie, to samo lekko szydercze i czarne poczucie humoru. A jednak autorce udało się nie powielać schematów poprzednich tomów i stworzyć coś świeżego.

    Akcja przenosi się do Stref Poza Czasem, które są miejscem w równym stopniu fascynującym i pięknym, co przerażającym. Tak jak zmienia się kraina, tak zmieniają się i bohaterowie. Po traumatycznych przeżyciach z poprzednich części każdy (poza niezmiennie szalonym Piołunem) przeszedł pewną przemianę. Zmiany są subtelne, ale zauważalne. Charakter postaci delikatnie się wyostrzył, bohaterowie rozwinęli się i teraz mamy okazję niejako poznać ich na nowo dzięki czemu np. Lampa mógł w końcu zaświecić należytym blaskiem.

    „Bramy Światłości” to tak jak poprzednie tomy powieść fantastyczna, pełna intryg, magii i tajemnic, ale to również powieść przygodowa. Historia ryzykownej wyprawy w nieznane, której finał może być ostatecznym i definitywnym końcem.

    Maja Lidia Kossakowska ma niezwykle bogatą wyobraźnię a ja już nie mogę się doczekać co jeszcze wymyśli, w którą stronę potoczy się historia i jak rozwiną się losy bohaterów w kolejnym tomie.

Inne proponowane
Warto zerknąć