Making Faces
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.37 / 5.00
liczba ocen: 37529
Ilość stron (szacowana): 344
cena od: 31.92
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 31.92 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
31.92 zł
33.56 zł
Opis:

W małym, cichym miasteczku mieszkała grupa przyjaciół. Wśród nich Ambrose Young — błyskotliwy i śmiały, młody zapaśnik ze sporymi szansami na sportową karierę. Nic dziwnego, że nie zwrócił uwagi na Fern Taylor. Zawsze miła i pogodna, nie rzucała się w oczy. Nie zauważył, że obdarzyła go uczuciem szczerym i silnym — to dla niego za mało. Ich wspólna historia mogłaby nigdy nie powstać, gdyby pewnego dnia nie wybuchła wojna. Ambrose wraz z czterema przyjaciółmi z miasteczka wyruszył do Iraku. Wrócił sam, ciężko ranny. Stracił nadzieję, ale nie Fern. Jej uczucie do niego wciąż trwało, choć już wkrótce okazało się, że miłość do mężczyzny ze złamaną duszą nie jest prosta. To historia małego miasteczka, piątki przyjaciół i opowieść o wojnie, z której wrócił tylko jeden. To piękna bajka o miłości jak z kart romansów, o zwykłej dziewczynie, która pokochała zranionego wojownika. Tej historii nie można było piękniej napisać. Czy masz odwagę spojrzeć w utraconą twarz? Amy Harmon — autorka bestsellerów, mówca motywacyjny, nauczycielka i mama. Dorastała w wiejskiej okolicy, a pisanie od zawsze sprawiało jej ogromną przyjemność. Jej książki opublikowano w siedmiu krajach, zdobyły wiele nagród i wyróżnień (Wall Street Journal Bestseller, New York Times Bestseller, Whitney Award, Swirl Award i wiele innych). W wolnych chwilach Harmon śpiewa w chórze Saints Unified Voices. W Polsce ukazały się jej dwie powieści — „Prawo Mojżesza” oraz „Pieśń Dawida” (wydawnictwo Editio).

CYTATY:
Nie ma smutku, jeśli wcześniej nie było radości.
Gdy się komuś długo przyglądasz, przestajesz widzieć doskonały nos albo proste zęby. Przestajesz widzieć bliznę po trądziku i dołek na brodzie. Te cechy zaczynają się zamazywać, a ty nagle widzisz kolory i to, co kryje się w środku, a piękno nabiera zupełnie nowego znaczenia.
Jeśli Bóg stworzył wszystkie nasze twarze, czy śmiał się, kiedy tworzył mnie?
Czy tworzy nogi, które nie mogą chodzić i oczy, które nie widzą?
Czy skręca włosy na mojej głowie aż zbuntują się w dzikim sprzeciwie?
Czy zamyka uszy głuchego człowieka, aby był bardziej zależny?
Czy to jak wyglądam, to zbieg okoliczności, czy po prostu zrządzenie losu?
Jeśli stworzył mnie w ten sposób, czy to w porządku, aby go winić za to czego nienawidzę?
Za skazy, które wydają się pogarszać za każdym razem, kiedy widzę lustro,
Za brzydotę którą widzę we mnie, za nienawiść i za strach.
Czy rzeźbi nas dla własnej przyjemności, z jakiegoś powodu, którego nie widzę?
Jeśli Bóg tworzy wszystkie nasze twarze, czy śmiał się, kiedy tworzył mnie?
Każdy jest dla kogoś głównym bohaterem...
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    książka napisana żywym, plastycznym językiem. Barwne postaci, z których każda jest dobrze wyodrębniona i ma swój własny rys. I to tyle suchych faktów, bo dalej są już tylko emocje... Młodzi, zbyt młodzi mężczyźni, którzy podjęli nie do końca świadomą decyzję o wyjeździe na wojnę do Iraku. Młodziutka dziewczyna, naiwna, o dobrym sercu, która zakochała się w jednym z nich. Młody, chory na atrofię mężczyzna, który walczył ze swoją chorobą poprzez optymizm, wiarę i wiedzę... Wszystkich ich łączy jedno, chęć bycia kimś ważnym dla drugiej osoby. Głównymi bohaterami są Ambrose - oszpecony po wybuchu bomby, Fern - cudowna w swojej naiwności i życzliwości dziewczyna oraz Bailey, który dla mnie jest nośnikiem tej historii. Polubiłam tego chłopaka natychmiast i cieszę się, że autorka pozwoliła mu "rozwinąć skrzydła", znaleźć przyjaciół i kochających go ludzi. Gdyby jeszcze przy tym schorzeniu był samotny i odrzucony, to już bym tego nie zniosła. Bólu w tej książce jest wystarczająco dużo,...

Inne proponowane
Warto zerknąć