Hotel Angleterre
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.94 / 5.00
liczba ocen: 19
cena od: 22.05
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.05 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.41 zł
31.92 zł
32.72 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
-7% 22.05 zł
39.90 zł
31.92 zł
33.56 zł
34.71 zł
35.91 zł
35.92 zł
36.00 zł
36.11 zł
37.91 zł
39.90 zł
Opis:

Pełna mroku okrucieństwa, oddająca duszny klimat uwikłania w sprzeczne uczucia i emocje powieść o II wojnie światowej. Opowiada o przyjaźni i miłości, buncie i zdradzie, nienawiści i pragnieniu zemsty, pułapce wspomnień i destrukcyjnej sile przeszłości. O tym, jak wojna zmienia kraj z pozoru neutralny i jego mieszkańców.

 

Rok 1940. Georg krótko po ślubie zostaje powołany do wojska, żeby bronić granicy z Finlandią. Trafia do jednostki, gdzie musi zmierzyć się z temperaturą sięgającą minus czterdziestu stopni i sadystycznym dowódcą. W obozie wybucha bunt, dochodzi do okrutnych aktów przemocy, w wyniku których śmierć zbiera obite krwawe żniwo.
Pozostawiona samotnie w Malmö Kerstin, żona Georga, spotyka tajemniczą Violę. Mimo dzielących ich różnic, zaprzyjaźniają się. Wkrótce zawiązuje się między nimi namiętny romans. Viola czasem znika bez słowa. Prowadzi drugie życie, które niesie zagrożenie nie tylko dla niej.
Gdy po kilku latach Georg wraca do domu, dręczą go wspomnienia z wojny. Próbuje się odnaleźć, marzy o zemście. Kerstin z kolei nie umie pogodzić się z przykrym finałem jej związku z Violą. Wkrótce odkrywa też, że ktoś ją śledzi. Ktoś, kto wie o jej zakazanej miłości i kto grozi, że wyjawi prawdę. Żeby żyć dalej, Kerstin i Georg muszą rozliczyć się ze swoją przeszłością...„Ta powieść przypomina nam o szaleństwach i tragedii wojny” – „Smaladansposten”

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Powieść wciągnęła mnie mniej więcej po przeczytaniu 1/4 treści. Chociaż II wojna światowa to nie do końca moje klimaty, ta opowieść niekoniecznie jest o wojnie. Przeczytałam z przyjemnością.

  • Awatar

    Kłamstwa, tajemnice, maski jakie zakłada na twarz człowiek, by funkcjonować, w tle II wojna światowa. Oto świat przedstawiony w drobiazgowo skonstruowanej powieści autorstwa Marie Benett zatytułowanej „Hotel Angleterre”. Choć, jak wspomniałem akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, ona jest dla opowieści tylko tłem. Najważniejsi w powieści są jej bohaterowie. Nad nimi autorka napracowała się dość mocno, są przedstawieni drobiazgowo, wręcz po mistrzowsku, zachwycają czytelnika. Ich zachowania, mroczne zakamarki duszy, relacje z drugim człowiekiem, to kwintesencja tej powieści. Majstersztyk i mistrzostwo wykonania. Konflikt wojenny jest tylko stymulatorem ludzkich zachowań i ich konsekwencji. Zaznaczyć należy, że „Hotel Angleterre”to literacki debiut, którego śmiało pozazdrościć może każdy dojrzały autor. Marie Benett bowiem powieścią tą pokazuje swoją dojrzałość emocjonalną, umiejętność kreowania postaci, wciągającej fabuły. Ważne jest też, że nie prowadzi czytelnika za rączkę od jednego zdarzenia do drugiego, ciągle pozostawia mu czas na własne wnioski i przemyślenia, a tych w trakcie lektury nie brakuje. W powieści tej bowiem jak i w okresie, w którym rozgrywa się jej akcja, nie ma prostych rozwiązań, prostych i banalnych odpowiedzi. Opowieść ta jest kompletna i złożona tak, jak złożone są ludzkie charaktery i losy. Pokazuje, że nie zawsze jesteśmy skazani na porażkę, bez względu na to, jak wszystko wokół może wyglądać beznadziejnie, zawsze może udać się wyjść człowiekowi na prostą.

    Ocena: 5/6

Warto zerknąć