obserwuj nas:
Start » » » Dobranoc, Auschwitz: Reportaż o byłych więźniach

Dobranoc, Auschwitz: Reportaż o byłych więźniach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.31 / 5.00
liczba ocen: 8
cena od: 18.99 zł
Rekomendowane oferty wybrane przez UpolujEbooka.pl:
Oferty cenowe dla pozycji:
sprawdź Dobranoc, Auschwitz: Reportaż o byłych więźniach - e-booka w księgarni Zrób prezent znajomym - zaskocz ich e-bookiem

Księgarnia umożliwia zakup e-booka w opcji na prezent dla naszych znajomych. Wystarczy przejść do księgarni i wybrać zakup e-booka na prezent i podając adres e-mail znajomego otrzyma on od Ciebie niespotykany prezent:) .
Dobranoc, Auschwitz: Reportaż o byłych więźniach - ebook wersji MOBIDobranoc, Auschwitz: Reportaż o byłych więźniach - ebook wersji EPUB
-36%
18.99 zł
Opis pozycji:

OSTATNI MOMENT, BY POSŁUCHAĆ OCALONYCH

Józef Paczyński, rocznik 1920. Więzień numer 121 – z pierwszego transportu, fryzjer komendanta Rudolfa Hössa. Na pytanie, czemu nie poderżnął mu gardła, będzie musiał odpowiadać przez całe życie.

Marceli Godlewski, 1921, AK-owiec, egzekutor Kedywu. Po wielu miesiącach przesłuchań trafia do obozu, skąd ucieka przy pierwszej okazji.

Lidia Maksymowicz, najmłodsza. Uwięziona jako trzyletnia dziewczynka. Wystraszone dziecko ukrywające się pod pryczą przed wzrokiem doktora Mengele.

Karol Tendera, więzień numer 100 430. Zakażony tyfusem w ramach eksperymentu medycznego. Nigdy nie pogodzi się z tym, że można bezkarnie mówić o „polskich obozach zagłady”.

Stefan Lipniak, 1924. Czterdzieści cztery miesiące za drutami. Cała młodość. Niewiele o tym mówi, bo życie to nie tylko obóz.

Mija 70 lat. Byli więźniowie Auschwitz nadal żyją i są wśród nas. Spotykamy ich na ulicy, w tramwaju, w aptece. Mijamy w pośpiechu, nie zwracając uwagi. Wciąż mają dużo do opowiedzenia. Oto ich historie.

 

Komentarze dotyczące pozycji:
  • Awatar

    Książki takie jak te są niezbędne, aby pamięć o piekle wojny została zachowana. Pamiętajmy, że historia jest nie tylko udziałem postaci znanych z kart podręczników historii, ale przede wszystkim udziałem zwykłych ludzi, którzy usiłowali sobie znaleźć w niej jakiekolwiek miejsce.
    Pamiętajmy o tym.

Warto zerknąć