Hygge: Klucz do szczęścia
ebook: pdf

średnia ocena: 4.04 / 5.00
liczba ocen: 246
cena od: 17.99
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 17.99 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-40% 17.99 zł
23.48 zł
23.96 zł
24.59 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
23.95 zł
24.89 zł
25.49 zł
26.99 zł
29.99 zł
Opis:

Poradnik, który zdradza duński przepis na szczęście. Zanurz się w poczuciu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa. Naucz się od Duńczyków cieszyć się z drobnostek i żyć w mniej zawrotnym tempie. Przekonaj się, że nie jest to wcale trudne. Naprawdę warto!

Wyobraź sobie, że jest deszczowy dzień, a ty siedzisz w fotelu pod kocem i czytasz książkę. Wyobraź sobie, że jesz kolację przy świecach z przyjaciółmi i świetnie się bawisz. Wyobraź sobie, że siedzisz przed kominkiem z ukochaną osobą, a na zewnątrz szaleje zamieć. To, co właśnie odczuwasz, to hygge.

Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć na język polski, a które jest jednym z najpiękniejszych duńskich słów. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu i bezpieczeństwa.

Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Meik Wiking, autor książki i dyrektor Instytutu Szczęścia w Kopenhadze, przybliża nam duński przepis na szczęście, którym jest właśnie filozofia hygge. Duńczycy cieszą się z drobnostek, żyją wolniej i spędzają dużo czasu z bliskimi. Bo w końcu szczęście to radość z małych rzeczy!

CYTATY:
Szczęście człowieka nie jest uwarunkowane wielkimi sprawami, ale małymi szczęśliwymi okolicznościami, które mają miejsce na co dzień.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przyjemna książka o tym, co najbardziej liczy się w życiu, a co Duńczycy uczynili swoim towarem eksportowym i życiową filozofią: małych przyjemnościach dnia codziennego, takich jak bliskość drugiej osoby, przyjemny dotyk sierści kota, rozchodzący się po całym mieszkaniu zapach piekącego się w piekarniku ciasta, świeżo zaparzona kawa, czy moment, kiedy po męczącym dniu możesz wreszcie usiąść wygodnie w fotelu i oddać się lekturze dobrej książki (a na zewnątrz szaleje burza śnieżna). Czyli o tych wszystkich rzeczach, których każdy z nas doświadcza codziennie w jakimś tam stopniu, ale których z różnych powodów nie doceniamy, a powinniśmy.
    Jednak wydaje mi się, że większość rzeczy zawartych w książęce jest dosyć oczywistych. Poza tym, sporo informacji się powtarza. Gdyby nie to, że książka była prezentem gwiazdkowym, nie jestem pewna, czy znalazłaby się w mojej biblioteczce

  • Awatar

    Pełna ciepła i hygge ;) opowieść nie tyle o szczęściu, ile o Duńczykach i zwyczajach, które sprawiają, że są jednym z najszczęśliwszych narodów świata, mimo jednych z najwyższych podatków w Europie. Plus parę przepisów - w tym na glogg (obłędny!). Polecam na zimowy wieczór :)

Warto zerknąć