Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.37 / 5.00
liczba ocen: 6718
Ilość stron (szacowana): 488
cena od: 20.34
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.34 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.12 zł
27.80 zł
27.99 zł
29.90 zł
33.90 zł
Pozostałe księgarnie
33.90 zł
-40% 20.34 zł
26.98 zł
27.12 zł
27.12 zł
28.14 zł
30.50 zł
30.51 zł
31.00 zł
31.53 zł
33.90 zł
Opis:

Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE.

Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki. - Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy „New York Timesa”

Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki - oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. - Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem „New York Timesa”

CYTATY:
Tchórze nigdy nie wyruszyli tą ścieżką, a słabi pomarli w drodze - zostaliśmy tylko my.
Podobnie jak książki, zawody sportowe pozwalają ludziom żyć cudzym życiem, wziąć udział w cudzym zwycięstwie. I porażce.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ta biografia jest niewątpliwym zbiorem inspiracji i niewyczerpaną masą porad dla osób, prowadzących swoją firmę lub dla tych, które chcą dopiero zmierzyć się z jej uruchomieniem. To także niesamowita historia człowieka - Phila Knighta - twórcy potęgi Nike, ukazująca jego drogę na szczyt, niekoniecznie usłaną różami. „Sztuka zwycięstwa” jest ewidentnym przykładem na to, że warto posiadać marzenia i realizować swoje pasje. Jeśli ktoś poszukuje ogromnego motywatora, powinien przeczytać tę historię.

Inne proponowane
Warto zerknąć