Czasem czuły, czasem barbarzyńca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 88
cena od: 23.60
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.60 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.60 zł
24.59 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
24.29 zł
26.99 zł
26.99 zł
26.99 zł
27.00 zł
Opis:

Kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być „wyraźnym” mężczyzną? Czym jest „długa, ciemna noc penisa”? Co kryje się za ucieczką w pracę, a co za podniesieniem ręki na partnerkę?
Tomasz Kwaśniewski – reporter „Dużego Formatu”, autor „Dziennika ciężarowca”
oraz „Dziennika taty”, i Jacek Masłowski – psychoterapeuta, coach, jeden z założycieli Fundacji Masculinum, rozmawiają o tym, jak być mężczyzną w naszych czasach : o ojcu, o miłości, o dojrzewaniu, o seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu. Ta szczera – chwilami boleśnie – męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy – zdziwi mężczyzn, oburzy kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.

„To książka – wiwisekcja podwójna… osobista i intymna, a jednak wciąż męska. Obnażająca korzenie patriarchalnego myślenia o męskości, wyłaniająca obraz współczesnych „czułych barbarzyńców”. Jest jak podsłuchiwanie kolegów w prywatnej rozmowie. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, wystarczy nie oceniać, nie kwestionować – tylko posłuchać, co ich obchodzi. A potem się zadumać i postawić sobie parę ważnych pytań” – Alicja Długołęcka

„Szczera, dosadna, nieunikająca kontrowersji rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn. Obowiązkowa lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku ,a także dla ich matek, ojców i partnerek” – Wojciech Eichelberger

O Autorach:
Tomasz Kwaśniewski, rocznik 1973, reporter Dużego Formatu, autor „Dziennika ciężarowca”, „Dziennika taty” oraz książki dla dzieci „Jedno oko na Maroko”. Tata Franka i Tosi, mąż Agnieszki.

Jacek Masłowski jest psychologiem, filozofem, trenerem grupowym, coachem oraz psychoterapeutą Gestalt. Wybrał ten nurt, ponieważ głęboko wierzy, że umiejętność życia w świadomym kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami i ograniczeniami daje możliwość budowania satysfakcjonującego kontaktu z innymi ludźmi. Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Doskonała książka dla każdego faceta, który chciałby poukładać w swojej głowie pewne sprawy związane m.in. z miejscem mężczyzny we współczesnym świecie, związkami, samoświadomością, stereotypami, pracą , odpowiedzialnością, relacją z żoną/dziećmi/kumplami itp. To z jednej strony poradnik, jak poradzić sobie z różnymi męskimi emocjami, a z drugiej strony to po prostu bezkompromisowa rozmowa dwóch normalnych facetów, którzy nie stawiają się ponad innymi, a próbują po prostu dotknąć każdego frapującego tematu, który ma większy lub mniejszy związek z różnie postrzeganą w ostatnich latach męskością.

    Jeżeli jesteś facetem - kup sobie tę książkę i poświęć mecz lub dwa - na pewno dowiesz się ciekawych rzeczy.
    Jeżeli jesteś kobietą, to daj ją w prezencie swojemu mężowi, chłopakowi, bratu, czy znajomemu z pracy, a w wolnej chwili pożycz ją i sobie przekartkuj :)

Inne proponowane
Warto zerknąć