Wodnikowe Wzgórze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.04 / 5.00
liczba ocen: 288749
Ilość stron (szacowana): 528
cena od: 30.91
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 30.91 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.91 zł
32.72 zł
33.11 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.11 zł
32.72 zł
33.12 zł
33.56 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.92 zł
36.00 zł
36.71 zł
37.91 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania

Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok Hobbita Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa

Bez dzieła Adamsa nie byłoby Harry’ego Pottera

Źle się dzieje w królikarni Sandleford. W miejscu, w którym króliki wiodą spokojny żywot, ma powstać nowe osiedle. Wygodne nory i zielone łąki zostaną unicestwione.

Nie jest łatwo opuścić swój dom. Stado kłapouchów pod wodzą dwóch niezłomnych braci – Piątka i Leszczynka – musi jednak wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi. Tak rozpoczyna się królicza epopeja. Nie trzeba dodawać, że po drodze naszych bohaterów czeka  mnóstwo przygód i jeszcze więcej niebezpieczeństw.

Wodnikowe Wzgórze to książka, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Richard Adams stworzył dzieło uniwersalne, trafiające do serc wszystkich czytelników, bez względu na wiek. W świecie Adamsa króliki mają imiona, zorganizowaną społeczność, obyczaje, własną mitologię, język, a nawet poezję. Mają też coś absolutnie wyjątkowego – dar przewidywania przyszłości.

Andrzej Sapkowski wymienia Wodnikowe Wzgórze jako jedną ze 100 najważniejszych powieści fantastycznych wszech czasów. Do miłośników tej książki należą również Stephen King i J. K. Rowling. Dzieło Adamsa zostało zekranizowane, przeniesione na deski teatralne, przerobione na grę komputerową i słuchowiska radiowe. Ponadto prace nad nowym serialem opartym na Wodnikowym Wzgórzu rozpoczęły Netflix i BBC.

Nowe wydanie Wodnikowego Wzgórza w Wydawnictwie Literackim zdobią piękne ilustracje włoskiego artysty Alda Gallego.

„Jeżeli w księgarni nie ma miejsca dla Wodnikowego Wzgórza, to znaczy, że literatura dla dzieci umarła” „The Economist”

„Kreując idealnie osobną rzeczywistość, autor z niespotykaną głębią, jakby mimochodem, komentuje relacje międzyludzkie” „The Guardian”

CYTATY:
Dokąd zdążamy i kiedy przyjdzie komuś z nas przerwać bieg raz na zawsze?
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Bardzo ciepła opowieść o dzikich królikach:). Świetna historia, która każe na chwilę zapomnieć, że człowiek jest centrum świata i wszystko toczy się dla niego i wokół niego. Razem z Leszczynkiem przeżywałam niepowodzenia i próby polepszenia swego trudnego losu tak niezauważalnych istot jak dzikie króliki. Przygód jest tu co niemiara i trudno nie kibicować zwierzakom w ich zmaganiach. Oczywiście, książka jest wzorcowym przykładem personifikacji (byłaby to świetna lektura szkolna z całym bogactwem znaczeń wynikających z uczłowieczenia tych stworzonek), ale robiłam co mogłam, żeby króliczkowych sytuacji nie odnosić do naszego, ludzkiego, pokręconego życia i chyba - taką mam przynajmniej nadzieję - udało mi się. O bohaterach myślę jako o zwierzętach, nie porównuję do nikogo i polecam wszystkim, którzy chwilowo mają nadmiar emocji, trosk i zmartwień (wszak łatwiej znosić kłopoty zwierzaka niż człowieka).

Warto zerknąć