Harda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.91 / 5.00
liczba ocen: 944
cena od: 19.20
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.20 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-22% 19.20 zł
25.60 zł
26.24 zł
26.43 zł
32.00 zł
Pozostałe księgarnie
-38% 19.84 zł
24.95 zł
25.58 zł
26.56 zł
27.19 zł
27.20 zł
27.20 zł
28.80 zł
28.81 zł
29.00 zł
29.44 zł
32.00 zł
32.00 zł
Opis:

Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada.

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową.

Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś, kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka – przyjaciele zmieniają się we wrogów, miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę.

Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła.

„Porywająca powieść o początkach naszego państwa i wielkości jego pierwszych władców: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ale przede wszystkim o fascynującej córce pierwszego i siostrze drugiego – Świętosławie. Nareszcie ta – pod każdym względem nadzwyczajna – kobieta, piastowska księżniczka i skandynawska królowa, znalazła godne miejsce w literaturze polskiej. Wraz z wieloma swoimi krewniaczkami, o których historia, jeśli cokolwiek mówi, to jedynie w przypisach.

Harda każe nam spojrzeć zupełnie inaczej na wydarzenia rozgrywające się 1050 lat temu w naszej części chrystianizującej się Europy. I pojąć prawdziwy sens tak często powtarzanych słów: »Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem«.

Zanurzmy się w tamtym świecie, w którym wszystko wydaje się bardziej prawdziwe, wyraziste, z samej swojej natury wielkie. I polityka, i wojna, i miłość.

Harda – najlepsza książka Elżbiety Cherezińskiej”.

Krzysztof Masłoń, „Do Rzeczy"

„Z filmu Seksmisja wiemy, że Kopernik była kobietą. A w XXI wieku okazało się, że Sienkiewicz też jest kobietą. W tym wcieleniu nazywa się Elżbieta Cherezińska. Potrafi opowiadać równie pasjonująco jak autor Trylogii, tyle że na głównych bohaterów wybiera mocne kobiety. Tak jak w Hardej, gdzie cała historia kręci się wokół Świętosławy, córki Mieszka I. A kręci się w takim tempie, że można dostać zawrotu głowy”.

Mariusz Cieślik, „Wprost”

„Połączyć znane i nieznane fakty z przeszłości, nadać im nowy sens i opisać je niczym najlepsze sensacyjne powieści – to sztuka, która udaje się nielicznym. Opowieść Elżbiety Cherezińskiej mówi o naszym początku, o chrzcie, o Chrobrym i o zapomnianej Świętosławie. Zapomnianej? To przeczytajcie Hardą! Sławna królowa Szwecji, Danii i Norwegii, matka króla Anglii. Mało? Autorka nie tylko odkrywa słabo znane fakty z historii Polski, ona je pisze na nowo. I co ciekawe, te jej opowieści brzmią o wiele bardziej przekonująco. Choć znam historię Świętosławy, to z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg opowieści Cherezińskiej”.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”

CYTATY:
Gniew dyktuje zemstę, ale ta jest najsłodsza, gdy przygotowywana na zimno.
Władca, który myśli tylko o sobie,żyje wygodnie aż do dnia, w którym nie widząc, jak to się stało, traci wszystko. Zaś ten,który odmawia sobie, by żyć życiem swego rodu i kraju, cieszy się miłością
Lęk odbiera człowiekowi wolność, paraliżuje mocniej niż kalectwo.
Strach rośnie szybciej niż ziarno.
Rzeka ma wielką moc, woda przenosi te duchy, których nie udźwignie wiatr, których nie tknie ogień...
Nikt nie umie pomóc niespełnionej miłości.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna historia silnej kobiety!

  Ciężkie było życie królowej wczesnego średniowiecza. Trudne wybory, silni mężowie, szacunek, miłość, namiętność, narodziny dzieci, gry i gierki polityczne. Budowanie dynastii, więzi, sojuszy kosztem własnych uczuć.

  Jestem zachwycona! Wciągnęła mnie historia Świętosławy, o której istnieniu wcześniej nie miałam pojęcia. Wiem, że tak naprawdę większość opowieści to przypuszczenia i fabularyzowane fantazje autorki ale wierzę że oparte na ogromnej dawce solidnej wiedzy i głębokim badaniu historii.

  Czekam na "Królową", chcę poznać dalsze losy Sigridy Storrady!

 • Awatar

  Świetna książka! Jeśli ktoś lubi książki z pogranicza historii i powieści, to na prawdę polecam. Czyta się jednym tchem. Już nie mogę się doczekać kontynuacji :)

Inne proponowane
Warto zerknąć